Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férfiak miért használják ki...

A férfiak miért használják ki a nőket? Sok nőt kihasználnak, vagy annak mindig oka van, ha valakit kihasználnak?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy törvényszerűen a férfiak nagy többsége kihasználja e a nőket. Erre lennék kíváncsi.
2010. okt. 12. 22:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/88 A kérdező kommentje:

Na, írtam valamit, de valamit elnyomtam, és elveszett a sok betű.

Az volt a lényege annak, amit írtam, hogy én nekem külsőre nem jött be a fiú, és hát, időbe telt, mire elfogadtam, ugyanígy voltam valahogy a lelki dolgaival. Hogy mit szeretek benne, nem tudom, mert mellette mindig szorongok, meg nem is érzem vele jól magam, és soha nem vonzódtam hozzá igazán. Mármint másokkal sokkal könnyebben ment a megtetszés folyamata, az, hogy elfogadjam őket. Szóval a kérdésre, hogy jól érzem e magam vele, az egyértelmű válasz, hogy nem :D. Oké, ez eddig oké. Ennek több oka van. Én nem is voltam sose benne biztos, hogy nekem ő tényleg kell, minden értelemben. Más fiúknál azonnal tudom, hogy most vagy kell, vagy nem. Nála nem. Mert beleszerettem első látásra:D, mert bolond vagyok. Két hónapig vágytam rá, fura és aberrált módon:D. Aztán meg azt se tudtam, hogy kell e nekem:D. Hát, igazából, lehet, hogy van nője, lehet, hogy nincs. De az biztos, hogy én azután, hogy hazaértem, a fejéhez vágtam cseten, hogy nője van, ésatöbbi, és hát, én ki is dobtam. Mi vagy tízszer szakítottunk azóta. Akkor még azt hiszem, hogy nem volt olyan a kapcsolatunk. Mármint akkor romlott el minden, de ő is ostobaságot csinált. Azt hiszem, hogy végleg eltört bennem valami, kétlem, hogy bárki más lenne ezután az életemben, ha lenne is, csak szórakozás, komolyra már senki se kell. Nem tudom, miért, de én nem tudok lépni, nekem mindig nehezen ment az, ragaszkodó vagyok.

Hát, én pedig ezt a kapcsolatot nem tudom meggyászolni, mert sose tom teljesen lezárni. Édesanyámat se tudtam, ő se ment el. Én nem tudok kapcsolatok zárni. Lehet, hogy egyszer megérek erre a feladatra is.

2010. okt. 13. 03:07
 32/88 anonim ***** válasza:

Kérdező!


A leírásodból is látszik, hogy össze-vissza kombinálsz, csak bizonyos élményeket, benyomásokat keversz össze, és azokról azt hiszed, hogy valódi érzelmek, pedig nem azok. Semmi valódi alapja és tartalma nincs ennek a kapcsolatnak. Te itt valamilyen érzethez ragaszkodsz, a pasi bizonyos személyiségkombinációja vonz, de látszik, hogy se az életben, se társként, se érzelmileg, se sehogyan nem kapcsolódtok, maximum a saját zavaros lényetek elbújhat a másik zavaros lényében, és akkor ez a káosz lehet egy izgalmas élmény, de semmilyen tartalom nincs benne, ami egy szerelemben vagy egy szeretetkapcsolatban létezik. Ez csak puszta élményfogyasztás.


Ha valóban beteg és szociopata a srác, akkor téged nem kihasznált, hanem érzelmileg eleve fejletlen, és neki ez a maximum, amit adni tud. Ha mindig is bunkó volt meg minden (gondolom empátiája meg érzelmi élete sincs), akkor az a személyiségéhez tartozik, tehát ezzel együtt szeretted gondolom, szóval ez sem a pasi hibája.

Az, hogy lefeküdtél vele, neked is jó volt, és semmivel nem hitegetett, szóval az sem kihasználás. Csak te érzed így, mert kitárulkoztál, egy olyan embernek aki nem igazán képes érzelmi kapcsolatot kialakítani, de nem is hazudott semmiről neked, tehát te előre ismerted a személyiségét, tudtad, mire számítasz, a pasi erről nem tehet.


Az pedig már régen rossz, ha valakinél "tervezett hazugságokra" kell rájönni. Akkor már régen veszett az egész ügy, ha már keresztkérdésekkel kell kikényszeríteni a hazugságot, meg ha hazugságokat kell feltételezni a másikról. Akkor semmi értelme, se szeretet, se szerelmi szempontból nincs semmi tartalma a kapcsolatnak.

Másrészt egy emberrel nem esik meg, hogy állandóan "tervezett hazugságokra" kell vadásznia, ez is csak a ti univerzumotokban van meg, hogy azt se tudjátok, mit éreztek, ki a másik, mi az élete stb., és hazudni kell meg keresztkérdésekkel tökölni, mert képtelenek vagytok őszintén tisztázni az érzéseiteket, terveiteket stb. Ez nem kapcsolat vagy szerelem.


Vagy próbálj meg normálisan tisztázni ezzel a pasival mindent, végigvenni, hogy mire számíthatsz tőle, a személyiségétől, a bunkóságától, az érzéketlenségétől, és ha kell neked ez a pasi így, akkor őszintén vágj bele, vagy hagyd a francba, mert hogy a másik hazugságait kell kitotóznod, fogalmad sincs róla, hogy van-e valakije vagy mit érez, meg hazudik össze-vissza, az nem egy kapcsolat, hanem két parazita szenved egymással, és semmi értelme az egésznek.

Nem igaz, hogy te nem látod, hogy mennyire semmi tartalma nincs ennek az egésznek, hanem össze-vissza keversz mindenféle érzetet.

2010. okt. 13. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/88 A kérdező kommentje:

Meg a másik az, hogy azt érzem, hogy az igazi. Akár így van, akár nem, ezt érzem. Fura, hogy összetaliztam vele:S. De én nekem azért nem lesz szerintem többé párkapcsim, mert nem tudtam elviselni, hogy még ugye az elején okésabb volt, de aztán már nem bánt úgy velem. Mármint, hogy az én dolgaim miatt is, de mondom, ő is tett dolgokat, és valahogy szétcsúszott minden.

Azóta én már azt is közöltem vele, hogy másokkal ismerkedem, és én egy hónapig mással voltam. Habár én nem feküdtem le azzal a fiúval. De mással voltam. Valahogy engem ez túlontúl megviselt, addig még elviselem ezt az életet, amíg bírom, aztán befejezem.

Még sose mondta, hogy nem szeret, najó, mondta, de tudtam, hogy miért mondja. Ha nem fogja megjátszani magát, nem tudom , mi lesz. De nem tudom, miért, de ha ő dobott, az mindig alig fájt, míg ha én őt, az nagyon.

2010. okt. 13. 03:12
 34/88 anonim ***** válasza:

Bocs Kérdező, de szerintem te nagyon zavaros vagy és picit magad is beteg vagy, és nem igazán tudsz tisztán gondolkodni. Szerintem nem igazán vagy érett egy valódi, komoly, felelősségteljes kapcsolatra, és ezért vonzod be az ilyen zavaros, igazából tartalmatlan és értelmetlen kapcsolatot (semmi konkrét érzelmi vagy társas élményt vagy interakciót nem mondtál a több oldalas kommentedben, csak csupa zavaros agyalgás volt).


Szerintem neked valahol mentsvár, ha nem kell felelősséget vállalnod és valóban megértened a másikat, mert így nem kell szembenézned magaddal, nem kell dolgoznod azon, hogy egy emberrel elmélyült kapcsolatot alakíts ki, hanem bevonzod az ilyen szociopata, hazudós, bunkó meg érzéketlen pasit, és akkor elszívogatjátok egymás energiáját meg értetlenkedtek egymáson, anélkül, hogy bármi mélyet vagy tartalmasat építenétek egymás között.


Szerintem majd ha veszed a fáradságot arra, hogy szembenézz magaddal, tisztázd a bajaidat, és egy másik embert a lénye alapján tudsz szeretni, ne csak behatások meg az izgi élmény miatt, akkor sikerülni fog egy boldog kapcsolatot kialakítani. Addig szerintem maradni fogsz ezeknél az izgalmasnak tűnő, de valóban tartalmatlan, zavaros embereknél és kapcsolatoknál.


Nekem azért furák ezek a történetek, ahol össze-vissza értetlenség van, bunkóság, szemétkedés, őszintétlenség, meg nem értés stb. mert amikor az ember valóban találkozik azzal, akibe szerelmes lesz és társa lesz az életben, az annyira magától értetődő... annyira magától értetődő, hogy a legjobbat akarjuk egymásnak, hogy minden jó együtt, hogy nem akarunk elszakadni, hogy egy közös cél felé megyünk együtt... minden annyira egyértelmű és egyszerű és természetes. Szóval furcsa, hogy egyesek miért erőlködnek teljesen reménytelen, felesleges, örömtelen emberekkel és kapcsolatokkal. Dehát ők tudják.

2010. okt. 13. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/88 A kérdező kommentje:

Öhöm, igen, értelmetlen szerencsétlenkedés :D, ez oké. És tudom, hogy nem vicces se a helyzet. Csak nagyon tetszik, hogy ilyen rendes vagy, és ilyen sokat írsz. Szóval értelmetlen, de nem én választottam ezt, vagyis legalábbis én nem látom ebben a választást.

Hát, én próbáltam vele megbeszélni, azaz én megmondtam neki, hogy most vagy a felállított szabályokhoz tartja magát, vagy vége, csak elsiklottam a megvalósítás felett:D, mert persze, hogy nem lett a kutyából szalonna, de én elengedni őt nem tudtam.

Aztán teljesen céltalanul:S, egy őszinteségi rohamomban bevallottam, hogy én ismerkedem, hát eléggé féltékeny lett. Igazából nekem a célom az volt, hogy őszinte legyek, mert én se értettem magam. A fejemhez vágta, hogy ő nem tudja, hogy én mit akarok tőle, én szerintem ugyanezt az ő fejéhez. De élőben nem beszélünk, csak emesenen, én alapból nem vagyok félős, csak nekem félévembe telt, mire egyáltalán tudtam beszélni az érzéseimről, csúnyán éltek már vissza a dologgal. Szóval mi élőben sose beszélünk. Hogy én milyen visszahúzódó vagyok, és tényleg az vagyok :S, de mert most én csak nem fogom kinyitni a szám, mert idegen férfi azért nekem ő, és nem akartam én, hogy megüssön, mármint nem tudom, hogy mit engedhetek meg vele kapcsolatban. Aztán élőben vitázni vele eléggé saját magam bántalmazására emlékeztetett. Szal eléggé aberráltan voltunk amúgyis:S, én nem tudom, mi ez az egész. Már ő se szerintem. Na, és kiakadt, és aztán megint ígérgetett, amit sose tart be,amit én tudom, hogy nem tart be, ezért számon se kérem rajta. Persze a legmókásabb szórakozásairól nem meséltem, mondjuk engem lelki értelemben nem lehet zsarolni, erre már rájött szerintem,ettől függetlenül továbbra is jó mókának tartja.

De én szeretném megkérdezni azért ezt a szociopata dolgot. Nomost, ha ő nem tud többet adni, de én mégis többet kérek, azzal megbántom őt? Meg tudom őt bántani? Vagy a bunkó férfiak a megbántottságot és a fájdalmat is színlelik? Én nagyon utálok fájdalmat okozni, és ha ő nem szórakozik velem, akkor biztosan én is sokat bántom, mert azért én se vagyok mindig kedves vele. Lehet, hogy neki tényleg nem kell társ, valószínű is, mert nagyon van oda az ötletért, hogy velem legyen:D, de mégis enged, én nemtom, miért:D, elvileg élveznie kellene, hogy velem van :D. Dehát, ez van.

2010. okt. 13. 03:38
 36/88 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is volt ilyen kapcsolatom :). Ahol minden annyira természetes volt és jó, és összeillettünk, az első pillanattól. De nem szerettem, de nem azért hagytam el, hanem mert gond volt vele, amit nem vállalhattam.

Hát, elég aberráltak vagyunk :D, én meg fáradt is. De a kettőnk közül ő az, akinek már valahogyan kialakult a személyisége, az enyém még nem. És ő is megmondta, hogy én még nem vagyok kész egy nagy szerelemre. Csak én se értem, miért nem engedjük el egymást, de úgyis be fog következni, nagyon fájdalmas lesz.

Köszi a kommenteket :). Kedvesek vagytok. :)

2010. okt. 13. 03:48
 37/88 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül gonosz valaki, ha szociopata, csak híján van a másik emberrel való együttérzés képességének, ezért tűnhet bunkónak. De nem azért, mert ő rosszindulatú vagy bunkó akar lenni veled.


Amúgy ha élőben nem is beszéltek, szerintem tényleg nem vagy még ilyen dolgokra érett, ezt jól mondta a srác. Így ez az egész komolytalan, te valamit beleképzeltél, aztán furcsa volt, hogy miért nem tud semmit betartani, miért bunkó, miért hazudozik stb.

Ezért nem gondolom, hogy ez a szerelem vagy érzelem valaha valódi volt köztetek, a pasi is kifejezte, hogy komolyan nem is vesz téged számításba.


Majd évek múlva talán eljön az az idő, érett leszel, és előbb megismered a másikat testközelből, együtt élve, és akkor tudni fogod, hogy a másikat szereted, de nem akarom magamat ismételni.

2010. okt. 13. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/88 anonim ***** válasza:

Ez nem is kapcsolat:S 3 hetente szexelni? élőben nem is beszéltek(legalábbis fontos dolgokról nem) csak msn-en???

Te jó ég...Te nagyon beleképzeltél valamit a nagy semmibe...

Egyébként nem attól megy tönkre egy kezdődő kapcsolat, mert lefekszel a fiúval...Én sose számolgattam a randikat hogy hanyadikon feküdhetek le a fiúkkal. Mégse hagytak ott soha... A vőlegényemmel is a második randin lefeküdtem...Nemhogy nem hagyott el, de az esküvőnket tervezzük. Szerintem neked fogalmad sincs arról hogy mi az hogy szerelem és párkapcsolat. Az előző válaszolók leírták a lényeget. Sztem keress orvost.

2010. okt. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/88 anonim ***** válasza:

Én cukorbeteg vagyok. Éjszaka, van hogy leesik a vércukrom és felébredek rá. Amíg felszívódik a cukor amit megeszem, rosszul vagyok, vagyis érzem hogy "meghibbanok" ilyenekre kell gondolni, hogy nem tudom kiszámolni hány óra telt el mondjuk este 10 óta... És ilyen állapotban szoktak ilyen gondolatok eszembe jutni, mint a kérdezőnek amiket írkált, csak én tudom, hogy éppen meghibbantam. Sokszor leírtam így a gondolataimat, mert érdekelt hogy "józanul" is lássam és kíváncsi voltam miket írogatok ilyenkor. Hát pont olyat mint a kérdező.


Szóval kedvesem szedd össze magad. A fiút nem ismered, és ez egy agyament kínlódás amit itt művelsz. Szerintem ebbe az állapotba és gondolatokba vagy szerelmes nem a konkrét pasiba. Valakivel vagy lehet értelmesen beszélni vagy nem. Ha nem, akkor nincs miről beszélni. Világ életében ilyen lesz. Méghogy szabályok :)


A másik, semmi konkrétumot nem írtál. egy ködös folyam az egész. Nincs benne az hogy: megismertük egymást itt és itt. eleinte hogy találkoztunk. aztán külföldre mentem de msnen beszélgettünk. Haza jöttem. ez és ez történt. Most itt tartunk.


Ja és a kihasználás. Mindenki előszeretettel használja ezt a szót, ami elég veszélyes. Mégis mit lehet a másikon kihasználni. mármint nem anyagilag. Szerintem nagyon kevés az az ember, férfi vagy nő, aki tudatosan és előre megfontoltan kihasználja a másikat. Direkt azt hazudja hogy szereti mikor nem. Mert ebben nem hiszem hogy valakinek is öröme lenne. Olyan van, hogy fél elmondani hogy már nem szereti, mert másba szerelmes, vagy gondjai vannak és nem is tudja mit is akar. De ilyenkor nem szándékosan akarnak ártani a másiknak. Pont hogy abból van a baj, hogy nem akarják a másikat megbántani, aztán mégis sikerül.

Életemben egyszer használt ki egy férfi anyagilag, és ugye én nem jöttem rá először hogy nem szeret, csak pénz kell neki. Aztán egyre több furcsa dolog lett és olyan ami nem passzolt a beszámolójában. Két hónap alatt kiderült az igazság, na nem tőle :) hanem véletlenül ismerősével beszéltem aki felvilágosított és minden stimmelt. Utána nem beszéltem vele többet, nem érdekelt hogy meg akarta adni a pénzt (amit biztos hogy nem tudott volna, csak találkozni akart) telefonon megmondtam hogy tartsa meg, és hogy többet nem akarom látni, mert semmit értelme. nem hagytam hogy magyarázkodjon vagy a szokásos, hogy én milyen szívtelen vagyok és hogy előadja a hattyú halálát :)


Szóval kislányom szedd össze magad. ne hagyd hogy kicsússzon a lábad alól a talaj. Sajnálom hogy édesanyád meghalt, részvétem. legyél többet a testvéreddel, a barátnőiddel és találj magadra. Ehhez nem kell férfi. Ha egészséges lelkületű leszel ismét, akkor tudsz "épeszű" kapcsolatot kezdeni. És akkor már nem fogsz ilyen zavaros férfiakkal összeakadni.


32/N

2010. okt. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/88 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kérdeztem tőled, hogy ez volt az első igazi eseted?


"Csak nem értem, miért jó valakinek a másik érzéseivel játszani."


1.Nem játszott. Akkor így érzett. De közbe jöhetett valami. Már elnézést, de kissé prűd leszek: tág volt, szűk volt, illatos volt, nem volt illatos. Netán a viselkedésed nem tetszett. Dugni akart egyszerűen.

2. Ez egy Darwini dolog. É: a pasik alapból ilyenek. Nem rosszak, de ilyenek.

2010. okt. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!