Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férfiak miért használják ki...

A férfiak miért használják ki a nőket? Sok nőt kihasználnak, vagy annak mindig oka van, ha valakit kihasználnak?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy törvényszerűen a férfiak nagy többsége kihasználja e a nőket. Erre lennék kíváncsi.
2010. okt. 12. 22:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/88 A kérdező kommentje:

Hát, hogy ez volt e az első "komolyabb"? Hát, igazából az első komolynak szánt... De ez nem volt kapcsolat :S.

Nekem az a bajom, hogy én nem szeretek sok mindenkivel lenni, és valahogy nem tetszik, hogy nem lehetek együtt azzal a valakivel, akit végre találtam. Tehát ha valakit találtam, ahhoz ragaszkodom foggal-körömmel, mert semmit se szeretek egyszerűen feladni. Azt pedig nem értem, hogy hogy nem lehet valamit helyrehozni egy kapcsolatban. Oké, ő nem szeretett, és meg elég hülyén :S álltam a dolgokhoz, ezt már így elismerem. Csak nem értem, hogy miért nem tudják az emberek segíteni egymást, miért kell egy tapasztalatlan lányt kihasználni, miért nem lehetne együtt működve megoldani a dolgokat, segítve a tapasztalatlanabbat, ergó miért ne lehetne az első komolyabb kapcsolatod valami hosszabb távú, akár életre szóló. Ez egy általános emberi tulajdonság, hogy az a gyengébbet eltapossák? Valami darwinista dolog ez? Csak a mesében létezik az együttműködés, és az életben rá kell venni a másikat, és ha nem játszol jól eltaposnak? Most nem azokra a párokra gondoltam, akik már évek óta együtt vannak, nyilván, hanem az ismerkedőkre.. Már 24 vagyok...

2010. okt. 13. 00:20
 22/88 A kérdező kommentje:
24 L vagyok.
2010. okt. 13. 00:21
 23/88 anonim ***** válasza:

Hát mutasd meg Magadnak, hogy semmilyen kapcsolatban nem vagy törékeny!:) Figyelj, ha a munkádban tök idegen emberek előtt tudsz határozott és sikeres lenni, ahol aztán valljuk be tényleg nem a szeretet a legfőbb mozgatóerő, akkor nehogy már az az ember tegyen tönkre, akinek normális esetben Rád kellene vigyázni, Veled kéne törődni. Dönteni nem tudok helyetted, (bár én már döntöttem:)), tanácsot adni viszont igen. Úgy hagyd ott, hogy porozzon az út mögötted! Elszüttyöghetsz még évekig mellette, rommá törsz, aztán bebújsz a csigaházadba, és a herceg fehér lovon sem csalogat többet elő. Ha őszinte akarsz lenni Magadhoz, akkor igaziból abban bízol, hogy megváltozik. Ha a bunkó részét is szeretnéd, akkor nem fájna, hogy bunkó. A FÉRFI pedig nem bunkó! Ébresztő! :)

Figyelj, fájjon most, de innen még van tovább. Ha a lelked megrokkan, akkor már késő, mit akarsz Te? Vegetálni vagy élni? Ezen gondolkozz el. (még annyit, én nem vagyok egy bunkó, csak fel akarlak rázni.)

2010. okt. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/88 A kérdező kommentje:

Hát, ja, télleg abban bízok, hogy megváltozik :S... Ez így igaz :S... Nem egyszer hagytam már ott. Ismerkedem, ha olyan fiút találok, aki megérdemli, hogy vele legyek, ha rosszul is leszek, akkor is elhagyom ezt a fiút. Én is kezdek rájönni, hogy ha tényleg rosszul leszek, akkor inkább menjek orvoshoz, de nem kellene ezt tovább húznom. Tényleg minden egyre rosszabb.

Volt közben egy egy hónapos kapcsolatom, csak aztán visszamentem ehhez a fiúhoz, pedig én egészen addig az egy hónapig éreztem magam jól :D. Hát, tényleg nem éppen erre vágyom:S, csak szeretem a fiút. De igazából az biztos, hogy arra várok, hogy megváltozzon, és tudom, hogy nem fog.

Köszi :), és nem vagy bunkó :D.

2010. okt. 13. 00:33
 25/88 A kérdező kommentje:
Csak nekem ez a második fiú, akivel én együtt voltam, mármint lefeküdtem. És mivel ez rosszul sült el :D, és mert ezt a fiút szerettem, azóta senkihez se volt kedvem, ez kicsit úgy elvette tőle a kedvem... Szal ettől a részétől is félek. Amúgyse vagyok könnyű eset :D.
2010. okt. 13. 00:36
 26/88 anonim ***** válasza:
Hohohó! Itt rontod el az egészet. A kutyaharapást szőrivel itt nem jó megoldás ám. (Az csak másnaposságnál válik be.:))Ki mondta Neked, hogy úgy kell szakítani, hogy fejest ugrasz egy másik kapcsolatba? Egy kapcsolat "halálát" meg kell gyászolni. Ez egy komoly veszteség, ha valóban szeretjük a másikat. (ill. szeretnénk, ha olyan lenne...) Szóval: szakítás, padló, bőgés jó sokáig, megkönnyebbülés, jól érzem magam, következő kapcsolat. Ebben a sorrendben sokkal jobban működik a dolog. Hogy tudnád Magad jól érezni mással, ha még a régin rágódsz? Így csak káoszt teremtesz magad körül, ráérsz, fiatal vagy, nyugi. Menj el a csajokkal bárhova, de sz@rd le a pasikat. Az még odébb van. Egyszerre egyet lépj, úgy nem esel nagyot. De először beszéld meg magaddal, hogy ennek vége.
2010. okt. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/88 anonim ***** válasza:

23:08 vagyok megint.

Látom nagyon oda vagy...sajnálom.

És mivel én magam teljesen racionálisnak gondolom, ezért mondom,hogy nem, nem jó amit csinálsz.

Az érzelmek reakciók, feltétlenül jönnek létre, nem direktbe eldöntheted,hogy most befogadod e a rossz érzést... de tudod a gondolataidat irányítani és befolyásolni a tetteidet.

Írtam,hogy én az elején tisztáztam a párommal,hogy egyszer játssza el a bizalmamat, verjen át, lopjon meg, csaljon meg, használjon ki akár milyen módon, hazudjon és az derüljön ki....ott vége.Nincs második,harmadik lehetőség. A szerelem az legyen teljes, tudjunk uralkodni magunkon és megbeszélni a problémáinkat a másikkal, nem állatok vagyunk, hogy csak menjünk az ösztönök után, vagy ilyesmi.

Ha nincs meg a kölcsönös bizalom, tisztelet, őszinteség é szerelem,akkor jobb ha külön válnak az utak.

Kérdezték,hogy ha hazudik,de én nem tudom meg...?

Szerintem előbb utóbb minden hazugság kiderül valahogy, tehát ha a párom megcsalna, én 1 év után tudnám csak meg,akkor abban az esetben is rögtön vége lenne,mármint amikor megtudtam.

Ha szeretném teljes szívemből is,ami éppenséggel így van, akkor is elhagynám és nem fogadnám vissza.


Nem írtad,hogy a te esetedben milyen jellegű a kihasználás...érzelmi mindenképpen, csak nem mindegy hogy hogyan...nem akar téged, de miért?

Figyelj,ha nem akar, nem akar. Te is tudod,hogy tönkreteszed magad.

És CSAK az igazi szerelem ér annyit,hogy kitarts valaki mellett úgy hogy magad is tönkremész lelkileg(pl betegség), mert az megéri...

de így? Megéri,hogy napról napra roncsolod magad feleslegesen, egy olyan pasiért aki valahogy is de tönkretesz? Hidd el nem!

Nem kell belemenekülni a búskomorságba, nem kell befordulni, tönkremenni idegileg, vagy rosszul érezned magad. Ha rájössz,hogy kihasználnak és neked nem tetszik, beszélj a másik féllel és hagyd el,ha tényleg kihazsnál!!!

De mit is csinál ez a pasi,ami kihasználás???????? Mert azt jó lenne tudni, mielőtt ítélkezünk teljesen!

Mondom én is sok olyan kapcsolatot tudok,ahol a nő dolgozik, gyereket nevel, házimunkázik...a férfi meg részeges és néha veri is.És vele marad...miért? Hát pusztán emberi h.lyeségből! Nincs magyarázat,hogy egy embernek miért jó saját magát kikészíteni, mikor otthagyhatná a részeges párját.

Én soha de soha nem hagynám,hogy annyira elfajuljon a dolog,hogy egész napom siránkozással teljen egy pasi miatt...

" egy könnyet, egyetlen könnyet ejts és dolgozd fel".

ne legyél már roncs egy pasi miatt, legyen büszkeséged és erőd!!!

2010. okt. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/88 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Annyiszor használod ezt a "kihasználás" szót, de sosem mondod el, pontosan mit tett, mivel használt ki? Voltatok együtt kapcsolatban, tehát biztos nem arról van szó, hogy csak megdugott és otthagyott, tehát ilyen értelemben nem használt ki. De akkor MILYEN ÉRTELEMBEN HASZNÁLT KI?!

Ezt fontos lenne tudni, mert lehet, nem is használt ki, csak kiszeretett belőled, nem feleltél meg neki stb. és otthagyott vagy ilyesmi. Vagy csak simán bunkó és az neked nem tetszik, de ez sem az ő hibája, ez sem kihasználás. Szóval, ezt leírhatnád, hogy miben merült ki a kihasználás.


Látszik, hogy intelligens vagy szellemi értelemben, de sokat bonyolítasz egyszerű dolgokon, az érzelmi dolgaidat nem nagyon látod át, mész a saját fantáziád után, és ezért nem tudod ezeket megoldani. Majd rá fogsz jönni, hogy az ember ézelmi életét, és az embereket néhány borzaszó egyszerű motiváció irányítja, nem bonyolult dolgok, ezek mentén rá fogsz jönni, mi lenne a legjobb döntés.

Tudom, érzelmi dolgok nem egyszerűek, de azért van egy alapvető vezérfonál, ami mentén lehet dönteni:

Jól érzem magam vele? Akkor nekem való, maradok vele. Rosszul érzem magam vele? Akkor nem őt szeretem, csak egy képet, szar lesz az életem és boldogtalan, ezért nem maradok vele. Nekem ez mindig bevált.


Nekem nyilvánvaló, hogy csak a pasiról való ábrándodat szereted, nem a pasit, mert akkor nem akarnád, hogy változzon meg, hanem így szeretnéd ahogy van. Először ezt tett rendbe, hogy akit szeretsz, az mennyiben egy fantáziakép, és mennyiben a valóság. Ha állandóan azt akarod, hogy változzon meg, akkor nyilvánvaló, hogy nem a férfi személyét szereted, nem őérte szenvedsz, hanem elképzeltél valamit, és abba szerettél bele, ezt vetítetted rá. Egy valódi szerelemben nem akar senki senkit változtatni, innen fogod majd felismerni, hogy ha valakit igazán fogsz szeretni.


A férfiak pedig, akik kihasználnak, általában azért használják ki a nőt, mert érzelmileg még nem vágynak társra, csak testiséget akarnak, viszont ezt nem mondhatják meg a nőnek, ezért hazudnak nekik, majd a dugás után otthagyják. Itt két hibás van: a férfi, aki érzelmileg éretlen, és a nő, aki hiszékeny és szinten buta, és bevesz minden hazugságot. A kihasználás ezért az éretlenek, buták terepe, akik nem tudnak érzelmi kapcsolatot kialakítani, és a hiszékenyeké, akik nem látják a hazug, éretlen ember valódi lényét, ezért könnyen csőbe húzhatóak.

Ezért mindenki maga felelős azért, ami történik vele. Nekem is mézes-mázoskodtak már vagy százan életem során, de mindig tudtam, kinek mennyire lehet hinni, mennyire őszinték az érzelmei az illető férfinek. Nem is használtak ki még soha.

2010. okt. 13. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/88 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket :). Elgondolkodtattak, azon túl pedig, hát, tényleg néhány dolgot közölnöm kell :D.

Hát, először is, hogy milyen értelemben használ ki, ez bonyolult. Ugye valószínűleg arról van szó, hogy én mint az első szerelmem felé teljes őszinteséggel és odaadással fordultam, és természetesen ő ezt elfogadta, anélkül, hogy ő bármit érzett volna irántam. Azt hiszem, hogy bűntudata is volt:S, nem is vagyok benne biztos, hogy túl sűrűn akad össze ilyen lányokkal, mint én. Én sok ostobaságot elkövettem, mert hiába tanultam meg a főiskolán, hogy szerepjátékokat űzünk, valójában fogalmam sem volt róla, hogy ez ha a gyakorlatban nem érvényesül, ha nem játszunk szerepet, akkor kinyitjuk magunkat, és akkor kihasználhatnak. Ezért én teljesen jószándékból, és mert én általában jóhiszeműen, naivan állok az emberekhez teljesen őszinte voltam hozzá, és én vallottam be neki először, hogy szeretem. Ami ezután következett, az elég bonyolult lesz, habár lehet, hogy tényleg csak nekem bonyolult. Én magam is csak mostanság kezdek megérteni dolgokat. Ugyanis a túlzott őszinteségemnek hátránya volt, mert ott bukott el a dolog, amikortól már nem voltam az :S. Namost, ő ezt tudta. Az lényegtelen, hogy most ki, hogy látja a helyzetet, mi akkor is elég finom szálakkal kapcsolódunk egymáshoz, és lehet, hogy ez pusztán emberi mivoltunkból fakad:D, de eléggé érzékenyen reagálunk egymásra. Ő két hónapot várt rám elvileg, gyakorlatilag nem tudom, mert az első randink után én két hónapig távol voltam. Amikor hazakerültem, akkor követtem el azt a hibát, amire ráment az egész kapcsolat, két okból is, vagyis, hogy lefeküdtem vele. Egyrészt azért, mert roppantul elsietett volt, másrészt, meg mert lehetőséget adtam rá, hogy jó nagy kurv@ának nézzen, aki mindenkivel elment. Tudniillik én akkor még azt nem tudtam, hogy ő csak olyan erősnek látszik:D, mármint sejtettem én, hogy ő nem olyan erős, na, és a lényeg, hogy nem csak én vagyok szerintem ebben a képletben még eléggé kialakulatlan, hanem ő is. És utólag láttam csak be, hogy szerintem neki a szex csak azért volt, mert amolyan társadalmi "követelmény". Nem tudom, mennyire vagyok érthető. Korábbi kapcsolatomban teljesen egymás boldogításáról szólt, itt viszont valamiféle aberrált "kötelességteljesítésről" :D, be kell valljam, mindkét részről :D. Namost én tehát érzelmileg fejletlen vagyok, ő meg szerintem szociopata lehet, vagy egyszerűen fél. Sokáig arra gondoltam, hogy fél. Azt tudom, hogy súlyos személyiségzavara van, és szerintem azon túl, hogy hazudott egy-két súlyos tragédiát is, ami nem tudom, hogy igaz, tehát ezen túl még szerintem eléggé csúnyán is bánhattak vele. De lehet, hogy nem ez az oka, hanem, hogy érzéketlen, vagy szociopata. Az biztos, hogy a mi kapcsolatunk, bármelyik részére gondoljunk, igen egészségtelen volt, és szexcentrikus, pedig sztem max én élveztem a szexet :D, mert én szerelmes voltam belé, és vagyok, és a puszta érintésére, vagy illatára is olyan jól leszek:D, mint máskor soha :D. Szóval volt egy olyan elképzelés, hogy szociopata, mert ráillenek nyolcvanszázalékban a jegyek, bizonyos értelemben, és lehet, hogy azért használ ki. De lehet, hogy szimplán depressziós, nincs szüksége társra:D, tulajdonképpen én erre az egyszerű lehetőségre nem gondoltam, mert én tökre azt hittem, hogy mindenki társra vágyik, de a barátnőm felvilágosított, hogy nem :D. Szal akkor lehet, hogy csak a szex kellett háromhetente, egy-két havonta, meg jólesik neki, hogy szeretem.

Vagyis én a kihasználást így értettem, hogy ő semmit se érez irántam, és mégis azt hazudja, hogy szeret engem, és még sok olyan ostobaságot, amit nem hiszek el neki.

A helyzet akkor lett rossz, amikor én még februárban rájöttem, hogy valszeg van élettársa, amit nem tudok, hogy van e, de eléggé nyilvánvalóan van, de tagad azóta is.

Ami miatt érdemes lenne kilépnem, az nem csak én miattam van, hanem amiatt is, mert ő egyre többet hazudik, vagy inkább fogalmazzunk úgy, hogy egyre össze-vissza magyaráz, egyre többet kattan be. És igen, én is akartam azt hinni, hogy valamiféle ábrándképet szeretek, de kétlem.

A megváltoztatás alatt pedig nem a fiú személyiségének megváltoztatását értettem :D, ez félreértés, csak azt akarom, hogy a viselkedése változzon meg:D, és hogy legyen velem többet, már ott tartok, hogy nem érdekelne, ha bunkó, meg szemétkedik:D, meg satöbbi, mert én úgy szeretem, ahogy van, vannak dolgok, amit nem tűrök el, de csak neki sokmindent, persze, ha megütne, repülne. De igazából már eddig is sokat tűrtem neki. Meg nekem ilyen bunkón is szükségem lenne rá:D, és én azt egy szóval se mondtam, hogy valahol ez nem érdekel. Csak nem tudom, hogy társi szinten érdekelne e, mert társként viszont nem biztos. Tehát igaz szerintem a tétel, hogy nem a legnagyobb szerelmedből lesz a társad..., összepasszolok vele, csak egy másik dimenzióban :D, ahol nincsenek társadalmi szabályok.

És nem tudtam, hogy tényleg, ha testiséget keres egy fiú, akkor érzelmileg éretlen :S, elvileg én is az vagyok, de én sose csak testiséget kerestem, sőt, én egyáltalán nem is azt, mert rettegtem tőle sokáig :D, hanem társat. Én nem is gondoltam bele pedig nem is olyan régenig, hogy lehet, hogy a szerelmem tényleg nem is konkrétan engem nem akart többre mint szexre, hanem úgy alapból senkit nem akart társnak:S. Mondjuk az érzelmi élete elég szegényes lehet. Többnyire nem tudott többként megérinteni, mint a haverját.

2010. okt. 13. 02:23
 30/88 A kérdező kommentje:

Lenne egy kérdésem. A hazug embert hogyan lehet felismerni? Mármint nem nyilvánvaló hazugságokra gondolok, hanem a megtervezettekre. Ezt az ember megtanulja észrevenni?

Én általában a keresztkérdéseimmel zavarom össze a másikat, hogy végül úgyis kiderül az igazság:D, de ez a szerelmemnél nem működött....

2010. okt. 13. 02:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!