Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férfiak miért használják ki...

A férfiak miért használják ki a nőket? Sok nőt kihasználnak, vagy annak mindig oka van, ha valakit kihasználnak?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy törvényszerűen a férfiak nagy többsége kihasználja e a nőket. Erre lennék kíváncsi.
2010. okt. 12. 22:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/88 A kérdező kommentje:

De a válaszokkal elégedett vagyok :).

Naiv hülyének állítottam be magam:D, és aszerint álltok hozzám. Tényleg így van az életben, hogy aminek beállítod magad :). Csak hát, az élet sokkal komplexebb :D.

És jaja, sok a bajom. Ez van. De attól még lehet szerelmes az ember, hogy a másik azt nem érdemli meg.

Igazából egy valamit magyarázzatok meg. Miért vagytok mérgesek?:) Mert nekem úgy tűnik, hogy mérgesek vagytok. Rám vagytok mérgesek, mert ostobán viselkedtem, vagy a fiúra, mert így bánt velem? Mert úgy látom, hogy rám vagytok mérgesek :D. Ez azért van, ugye, mert mindenki magáért felel? És nem más dönt helyetted, és sok a szemét alak. Nem értem, miért vannak szemét alakok a világon. Fura az élet.

De a reakcióitok is azok.

:)

Az egyik szerint egy naiv hülye vagyok:D, a másik szerint meg beteg. Van bennem naiv és beteges is, de nem csak ebből áll egy ember személyisége. Az én személyiségem is igen komplex. Minden csak nézőpont kérdése. De mi emberek szeretünk túlozni :), meg fiókolni :).

2010. nov. 11. 01:04
 72/88 anonim ***** válasza:

Szia!

Talán a cím miatt. Szerintünk akit megszerelmeskedtek(!) azt nem kihasználták. Az őzikének az erdőben ez eszébe sem jut. Éppúgy nem, mint a szarvasbikának a házasság...

2010. nov. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/88 anonim ***** válasza:

Kérdező, én írtam az előző oldalakon, és nem tartalak ostobának, és mérges se vagyok, csak kicsit fel akartalak rázni a nyers hangvétellel.


Én igazából megértelek, mert az a hajlam, hogy az ember megalázza magát, mindenkiben benne van, és amikor az embert először megüti egy nagy szerelem, vagy annak az illúziója, az olyan, mint a heroin, vagy valami nagyon durva külső endorfin-túladagolás.

Ezt az ember egy idő után megtanulja kezelni (a következő szerlmeknél), valamint hogy a függőség nem vezet boldogsághoz, meg hogy egyszer a legnagyobb szerelem is elkopik, és megtanulja az ember ezt kontrollálni, hogy a szerelemből boldogság legyen, ne valami elvakult szenvedés.


Ez tanulással jár, de a saját maga poklát mindenki bejárja, te is ezzel a kapcsolattal jártad meg. Amiért direkt durván és nyersen fogalmaztam, az az, hogy kicsit tudatosíts dolgokat, és tudj magadon segíteni, hogy legközelebb kicsit több boldogságot nyújtson ha találkozol egy pasival aki szíven üt.


Szemét alakok meg vannak, hiszen a túlélés mindenkinek az elsődleges szempont, és az a képesség, hogy a másik érzéseit figyelembe vegyed, az NAGYON KEVÉS emberben van benne. Ez az illető tudatossági szintjétől függ, hogy mennyire érdemes rá haragudni, de azért én megtanultam idővel (jó időbe beletelt), hogy nálam eleve minden ember a listáról kihúzottként szerepel emberileg, és onnan indulok, hogy bizonyítson, ha a bizalmamat akarja elnyerni.

Sokáig eleve a feltétlen szeretetből és bizalomból indultam, és mindenemet feláldoztam, hogy mások kedvére tegyek, segítsek nekik stb., és egy nagy szart kaptam vissza. Mióta ennek az ellentétéből indulok, vagyis előbb mindenkinek bizonyítania kell nálam azt, hogy jó ember és bizalmamra érdemes, azóta sokkal boldogabb vagyok én is.

2010. nov. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/88 anonim ***** válasza:

Ja, és még egy dolog: valóban vannak olyan személyiségtípusok, akik bizonyos hasonló személyiségszerkezetű, és hasonló tudatossági szintű embert vonzanak, és számtalanszor esnek ugyanabba a csapdába.

Természetesen nem mindenki lesz minden kapcsolatában ugyanannak az áldozata, és rád sem értettem ezt, hanem csak annyi a lényeg, hogy vannak olyan típusok, akiknek vagy nincs meg a türelmük hogy valódi érzelmek (a másik lényének szeretetén alapulók) kialakuljanak, vagy illúziókba szerelmesek stb., és ezek a típusok jellemzően sokszor évtizedekig ugyanolyan problémákat, aljas pasikat / nőket vonzanak be, mert egyszerűen ők passzolnak hozzájuk.


Abban a pillanatban, hogy valaki tudatosság válik, megszakíthatja a láncot, de ez a jelenség igenis létezik, ezt bárhol meg lehet figyelni, ha az ember kicsit odafigyel körülötte lévő dolgokra / kapcsolatokra.

2010. nov. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/88 A kérdező kommentje:

Köszike a választ.

"az a képesség, hogy a másik érzéseit figyelembe vegyed, az NAGYON KEVÉS emberben van benne " - ez a rész keltette fel az érdeklődésem. Szóval azt mondod, hogy nagyon kevés ember veszi figyelembe a másik érzéseit?:S De akkor mit vesznek figyelembe? Úgy értem, hogy én is úgy gondolom, hogy az emberek érdekemberek, vagyis azt cselekszik, amit az érdekük diktál, de én azt hittem, hogy minden ember végeredményben a szeretetre vágyik, ami egy érzelem. Vagyis lehet érdek az, hogy szeretni akar és szeretve akar lenni. De ehhez meg figyelembe kell venni a másik érzéseit. Az, aki nem veszi figyelembe, az bunkó ember, nem?

Akkor azok, akik figyelembe veszik az érzéseid, azok lehet, hogy csak megjátsszák, hogy figyelembe veszik, hogy elérjék a céljuk?


Hát, az a dolog, hogy azonos személyiségszerkezetűek vonzzák egymást, hát, biztos valahogy úgy lehet, nem tudom. Én is egy típust vonzok, de nem épp ezt, inkább a sub-babb típusú fiúkat, mert elég dominánsan tudok viselkedni.

2010. nov. 11. 23:03
 76/88 A kérdező kommentje:

Igazából én alapból senkiben se bízok, de mindenki számomra teljes értékű ember, és mindenkiben úgy gondolom, hogy benne van az a szintű érzékenység, ami szükséges a finom kommunikációhoz. Lehet, hogy ez tényleg hiba, erre még nem figyeltem fel, nincs nagy tapasztalom az emberi kapcsolatok terén. És az esetek nyolcvan százalékában még csak megsaccolni sem tudom, hogy mit miért tesznek az emberek. Persze én is magamból indulok ki, mint mindenki. Én világosan látom, hogy mi az, ahol az én érzelmi életem elcsúszhat, hát, igen, ez bonyi, a lényeg, hogy én az érzelmi életemben sub vagyok, gyermekkori élményeim miatt. Sajnos teljesen természetes közeg számomra a megaláztatás és a bántás, főleg lelkire gondolok, és nem igazán lázadok ellene, hiszen megszoktam. Én soha többé nem akarok szerelmes lenni, és nem is leszek,ebben biztosabb vagyok, hogy nem akarom, mint hogy itt ülök a gép előtt, és azt is elég jól látom, hogy nem is fogok. Szeretem figyelgetni a körülöttem élő embereket, és arra jöttem rá, hogy én bennem valami csúnyán eltört, még gyerekkoromban, valószínűleg tényleg sérült bennem az ősbizalom, amit nálam nem volt nehéz gyerekkoromban előidézni:D, amilyen kattant egy kisleány voltam. Valószínűleg, hogy vagy ilyen aberrált módon fogok szeretni egész életemben, vagy egyszerűen nem fogok szeretni. Nem vagyok hülye, hogy ne lássam az összefüggéseket... Nagyon is látom én, főleg, hogy írt nekem máshol valaki, hogy vele is ugyanez van. Az egész eddigi életem is kész szenvedés volt, már azt is megszoktam. Nem hisztizek, sose beszéltem erről, mert mindenkinek a maga életével kell megküzdenie. Csak rájöttem, hogy tényleg sok segítséget lehet kapni:D.

Elmesélem, hogy a barátnőm épp most bolondult ki a szerelméből :). Ő is egy éve szeretett bele, már négy hónapja szakított vele végérvényesen, és hát, most már teljesen okés a csaj :), már nem mondja, hogy az igazi volt :). Szóval rendbejött, de neki nem voltak olyan dolgok a múltjában, mint nekem. Nekem is olyan dolgaim voltak, hogy lelki bántások, de semmi komolyra nem kell gondolni, csak túlérzékeny voltam. Azt mondták nekem, hogy flashback, hogy így behódoltam valakinek, a gyerekkorom visszaköszönése, de szerintem nem erről van szó, hanem sokkal inkább, hogy nekem ez a természetes közegem, és hogy én sokkal jobban eltűrök mindent. Meg pluszban szeretet hiányom van, amióta élek. Persze most azt mondhatnád, hogy ha látom a hibát, akkor miért nem küszöbölöm ki :), hát, azért, mert vannak dolgok, amik egy életre eltörnek, és azt a cserepet már senki se ragasztja össze. Mondjuk az is igaz, hogy nem biztos, hogy pont én vagyok arra a kompetens, hogy megmondjam, hogy ez a cserép összeragasztható e :D. De én azt nem akarom, hogy valaki az én cserepeim között matasson:D

Aztán nem tudom, hogy mondtam e, de édesanyám eltávozott néhány hónapja, és azóta minden megváltozott, és ezzel a megváltozott helyzettel sem tudok mit kezdeni. Azóta még magányosabb vagyok, és nem bírom el olyan jól a magányt, mint régen.

2010. nov. 11. 23:21
 77/88 A kérdező kommentje:
Asszem télleg a szüleimnek lesz igaza :S, és én nem leszek elég erős ahhoz, hogy elviseljem az életet, azt a sok bántást és szenvedést, ami vár az emberre. De most akkor mi lesz? Öngyilkos már nem akarok lenni, szerintem nem leszek öngyilkos, nem vagyok a típus, túl határozott vagyok, túl stuff ahhoz, de akkor mi lesz? Életem végéig szenvedek? Érdekes, hogy mennyire nem látják valósnak a problémám az emberek, és többnyire engem támadnak, hogy ostobán viselkedtem, hogy meg kell változnom. De Ádám is porból lett Ádámmá, nemcsak úgy pattant elő, mint athéné zeusz fejéből... Én is fejlődöm, tapasztalok. De egyre inkább úgy látom, hogy el fogok bukni, de mégis hova lehet lebukni innen? Egy ideig azt hittem, hogy meg fogok őrülni, de ma már ezt sem gondolom. Ennyire nem gondolkodnék tisztán, ha beleőrülhetnék ebbe. Annyira zavar, hogy nem tudom, hogy mi lesz eztán. Se halál, se őrület, se élet, de én az élet és a halál közti mezsgyén sem akarok lebegni...
2010. nov. 11. 23:28
 78/88 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, én nem kicsinylem le a problémádat, csak kezdetben annyira zavarosan írtál, mint egy kis idióta 13 éves, viszont most már letisztult a kép. El kell döntened, hogy jó-e neked a megalázott szerepben lenni, vagy ki akarsz törni belőle. Ha egyedül nem megy, keress orvost, vagy bárkit, akiben megbízol. Valószínúleg ért pár pszichotrauma kicsi korodban, amiket továbbvisel a felnőttkori kapcsolataidba is, amik annyira mélyen vannak, hogy te nem tudod őket feldolgozni.


Ugyanakkor olyanok is vannak, akik élvezik a megalázott szerepet, ha te élvezed, és az ezzel járó szenvedést, és motivál az életedben, akkor ne kérj segítséget, viszont neked kell döntened, hogy mit akarsz. H


a élni szeretnél rendesen, és akkor segítséget kell kérned, hogy feldolgozd ezt a rengeteg mindent (egyedül nem fogod tudni).

2010. nov. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/88 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Én úgy látom, te kissé bőbeszédűen fogalmazol meg dolgokat. Ez nem baj, de nem mindenki szereti. Lehet, hogy a volt hapsid is így volt vele.

2010. nov. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/88 A kérdező kommentje:

Hát, ja, nem mindenki szereti a bőbeszédűséget:D, de ha valaki nem bír engem, nem kell velem szóba állnia:D, mert én ilyen vagyok.

És nem dob fel, hogy szenvedek... sztem ez senkit se motiválna. Nem vagytok képben. Én elég erős lélek vagyok, és ez az összeomlás. Hát, nemtom, kit motiválna, ha darabjaira hullik az élete... engem tuti nem...

2010. nov. 12. 22:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!