Mekkora tulajdoni hányadot tartotok méltányosnak, ha gyakorlatilag csak az egyik házasfél házasság előtt meglévő vagyonából vásárolnak közös új lakást?
"A majdnem vagyontalan házasfél 1:1 tulajdoni hányadot szeretne beírni a vételi szerződésbe..."
Az 1/1 az azt jelenti, hogy 100%-ig az övé.
Ez mondjuk eléggé érdekes, én azonnal rúgnám ki az ilyet.
Ilyen esetben még az 1/2-1/2 (50-50%) is baromi méltányos, n biztos nem mennék bele. Láttam én már 20-25 év házasság után is karón varjút, váltak mint a sicc.
Na igen, mondjuk a kérdés sem érthető. Van egy pár, akinek eleve te belepofázol az életébe, ahol mondjuk a férj szerezte a vagyont, és a férj nevén lenne a ház? És ezt a feleség jogosnak érzi?
Vagy a férj szerezte a vagyont, de a feleség akar full tulajdonjogot magának?
Értelmesen nem artana fogalmazni.
25, Igeeeen! :)
Mert ha így van, ott a vő állt rossz felére a bizonyosnak. :)
Nagyon hálásan köszönöm a válaszokat, jelentősen megerősítettek.
#1: Gyakorlatilag csak az egyik fél házasságkötés előtti vagyonából+anyai örökségéből+apai tulajdon átadásából teljes áron kerülne megvásárlásra az ingatlan. A házassági kapcsolat normális, ezért vagyok nehéz helyzetben, nem szeretnék senkit megsérteni, de van egyfajta igazságérzetem és magammal is el szeretnék számolni.
#2: Az esetleges válás esetén - aminek nincs semmi előjele és ne is legyen - érzem én is a gondot, és arra gondoltam, legjobb lenne a házasfelek között egy pénz-ajándékozási szerződést kötni, így azon feltételezésnek, hogy a házasság "örökké" tart, a meghiúsulása jogalap lenne rosszirányú változás esetén az ajándék visszaköveteléséhez. (Van közös baba is és még terveznek is.)
#3: gyakorlatilag önerőből, legalábbis megvan a kellő fedezet az önerőből történő vásárláshoz is.
#4: én is azt gondolnám, hogy aki jobban hozzájárul, nagyobb beleszólása lehet, de a családban megvan a - meggondolatlan? - önzetlenség, valamint a - nyílt? - feszültségek kerülésének a vágya. Azért gondoltam az ajándékozási szerződésre, mert akkor az 1:1 arány is elérhető és ha mégis megromlana a viszony, akkor az ajándékozott tízmilliók sem vesznének oda.
#5: Alapjaiban egyetértek, de az életben vannak nem forintosítható értékek is és a pár közötti jó viszony és a harmonikus jövő is megér nekem sokat. Ezért nem csak pénzarányosan szeretném megoldani a helyzetet.
#6, #7: Igaz, ha jogilag nézzük, de nem szívesen takarít, barkácsol, tesz hozzá senki a másik ingatlanában, ingatlanához. Ezért én 0.3 : 0.7 arányig is normálisnak érezném a megosztást, ez is egy gesztus lenne. Ajándékozási szerződéssel 0.5-0.5 is elképzelhető részemről.
#8: Teljesen egyetértek.
#9, #10: A helyzet nagyon hasonló, ezért hajlanék én is az 50-50 százalékra, de egy előzetes ajándékozási szerződéssel kizárva azt, amit most senki sem szeretne, de az élet kiszámíthatatlan. De bármilyen minimális belső későbbi feszültséget okozó megoldásra nyitott vagyok.
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!
Ha magamtól vagyok annyira hullaszerelmes és meggondolatlan, hogy felajánlom az 50%-ot, akkor még elmegy a történet, de ha ezt nem teszem és a "párom" ezzel az igénnyel fordulna felém, azonnal szakítanék. Egy percet nem gondolkoznék. Teljesen egyértelmű, hogy számító.
Őszintén szólva, nem is értem!
Ha jól megvagyunk és együtt éljük le az életünket, akkor mindegy, hogy kié volt a ház eredetileg, ha viszont válunk, akkor milyen alapon vinné a felét?
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!