Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy a férjem nem...

Normális, hogy a férjem nem segít?

Figyelt kérdés
Érzékeny téma, gondolom megoszlanak a vélemények, de nem tudom, hogy hova tegyem a dolgokat. Szóval a szüléstől kb 2 hétre vagyok és már nagyon nem bírok főzni. Takarítani takarítok, mert egyébként megőrülök, ha kosz van, de nagyon vizesedek és érzem, hogy le kell ülnöm, nem birok sokáig állni, fizikai munkát végezni. A férjem reggel 7-től dolgozik, változó, hogy 3-4 vagy ritkábban 5-ig. Mikor hazajön, leül a TV elé, előveszi a telefonját, és egészen lefekvésig ez megy. Ha megkérem, hogy vegyen fel pl. valamit a földről, hogy nekem ne kelljen leguggolni, akkor megcsinálja, de egyébként semmit sem segít magától. Ha több dologra is kérem, pl. hogy vigye ki még a szemetet is, akkor kiviszi, de elmondja, hogy ő fáradt, munkából jött, neki stresszes a munkája, ebből van pénzünk és én itthon vagyok egész nap. Szerintetek mennyire normális, hogy a férj nem akar besegítenek a háztartásba semennyire? Én megcsinálom, ahogyan eddig is, szeretem a rendet és nem szeretek ételt rendelni, de most úgy érzem, hogy már nagyon nehezen megy. Mit gondoltok, túldramatizálom vagy lehet alapja annak, amit érzek. Meghallgatnám mindkét végletet.

2022. dec. 7. 21:17
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon sok férfi akkor kezdi el bántalmazni a párját, mikor az terhes lesz, mert akkor már nem tud simán lelépni. Illetve amíg mindketten dolgoznak, addig fairnek tűnik, hogy megosztják a munkát, de ha a nő otthon marad, akkor azé a hatalom, aki a pénzt keresi. (Ezért nem szeretik a többet kereső nőket, vagy az első randis felezést: a férfiaknak a pénz a hatalom.)
2022. dec. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
19%
#21 Hát, túl sok férfival volt dolgod egyazon kategóriából (ami ugye nyilván nem egészséges), ha ezt komolyan gondoltad.
2022. dec. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
12%
Ácsi! :)
2022. dec. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
9%
De amúgy akinek a válaszában sem segítő szándék sincs, sem bármilyen javaslat, akármi, hanem csak a férfit ekézi, az ugye tisztában van vele, hogy itt két ember dolgáról van szó, amiből az egyik résztvevő megosztott annyit, amennyit meg akart? Tehát a sztorinak legeslegfeljebb az 50%-a. Szóval ahogy látatlanban nem kéne beszólni a kérdezőnek, meg segíteni kéne, úgy nem kéne még látatlanabbul bírálni a férjét, amikor itt sincs, hogy kifejtse az álláspontját. (Persze normális az lenne, ha egymásnak fejtenék ki az álláspontjukat. Már az is abnormális, ha anyósok-apósok-sógorok pofáznak bele, de az elég visszatetsző, hogy a kérdező ennyire közel a szüléshez ország-világ előtt tálalja ezt ismeretleneknek.)
2022. dec. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim válasza:
0%
Persze, nem az a dolga.
2022. dec. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
8%

Kérdező miben kéne hogy segítsen pontosan? Azt írtad te takarítasz (te vagy otthon).


Főzni? Tud egyáltalán?

2022. dec. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
85%
#26 Főzni mindenki tud, nem atomfizika, ott a recept, szépen sorban meg kell csinálni mindent.
2022. dec. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
14%

Az én férjem nem tud. Apám se tud, nekem ez nem furcsa.

Zöldséget pucolni viszont tudnak.

2022. dec. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
87%
24, neked visszatetsző, másnak nem. Szegény mit sem sejtő férjet meg had ne kelljen sajnálni, még megvédeni sem tudja magát, jaj, nem ám itt hirtelenjében megindul nála a szülés anélkül, hogy tudná, mi folyik a háta mögött. Amúgy szerinted a családi kapcsolatok rovatban mivel kapcsolatos kérdéseket kellene felfedezned? :)
2022. dec. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
29%
#29 Nem tudom, általában nevetni járok ebbe a rovatba, de néha jön olyan kérdés, aminél komolyan mellbe vág, hogy vannak felnőtt emberek, akik képesek ennyire egymás mellett, de nem együtt élni?
2022. dec. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!