Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy a férjem nem...

Normális, hogy a férjem nem segít?

Figyelt kérdés
Érzékeny téma, gondolom megoszlanak a vélemények, de nem tudom, hogy hova tegyem a dolgokat. Szóval a szüléstől kb 2 hétre vagyok és már nagyon nem bírok főzni. Takarítani takarítok, mert egyébként megőrülök, ha kosz van, de nagyon vizesedek és érzem, hogy le kell ülnöm, nem birok sokáig állni, fizikai munkát végezni. A férjem reggel 7-től dolgozik, változó, hogy 3-4 vagy ritkábban 5-ig. Mikor hazajön, leül a TV elé, előveszi a telefonját, és egészen lefekvésig ez megy. Ha megkérem, hogy vegyen fel pl. valamit a földről, hogy nekem ne kelljen leguggolni, akkor megcsinálja, de egyébként semmit sem segít magától. Ha több dologra is kérem, pl. hogy vigye ki még a szemetet is, akkor kiviszi, de elmondja, hogy ő fáradt, munkából jött, neki stresszes a munkája, ebből van pénzünk és én itthon vagyok egész nap. Szerintetek mennyire normális, hogy a férj nem akar besegítenek a háztartásba semennyire? Én megcsinálom, ahogyan eddig is, szeretem a rendet és nem szeretek ételt rendelni, de most úgy érzem, hogy már nagyon nehezen megy. Mit gondoltok, túldramatizálom vagy lehet alapja annak, amit érzek. Meghallgatnám mindkét végletet.

2022. dec. 7. 21:17
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
88%
#28 Mindenki tud. Én is azt hittem, hogy apám nem tud, hát, a párhetes kölyökkutyáknak olyan boldogan főzte a rizst meg a csirke far-hátot minden ellésnél, hogy csak na. :D De amíg feleség-anya-anyós megcsinálja, hülye lett volna főzni a családra. :D Öcsém fogalmazta meg legjobban: "le van írva, meg kell csinálni. Pont, mint amikor programozol, a gép meg hülyén végigcsinálja, amit leírtál. Csak főzéskor én vagyok a gép."
2022. dec. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
66%
30, köszi, hogy válaszoltál, én azt hittem, észt osztani jársz. :)
2022. dec. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
85%
Nem segítség a megnyugtatás, 20-as, ha nincs ok nyugodtságra. Az pont, hogy káros, mert szembemegy a változtatással.
2022. dec. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
10%
33, így igaz, had izguljon az a pici anyuja hasában, az tényleg kimondottan hasznos, hisz csak így lesz változás. Mondjuk, a szülés időpontjában.
2022. dec. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
90%

Nem, nem normális.Én este 7ig dolgozom mégis tudok magamra főzni. Tényleg ennyire nem érdekli, hogy hogy vagy? Hogy egészséges gyereke szülessen? Nem azért vagy otthon hogy a háztartást vezesd hanem mert fizikailag nem vagy munkára fogható állapotban!

3-5 között már otthon van és konkrétan nem csinál semmi hasznosat csak döglik a TV előtt estig??? Ez azért eléggé durva. Én örülök ha naponta 1-3 óra jut magamra és azt is tornázással szoktam tölteni.

2022. dec. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
95%
Sose értette, hogy fárad el valaki annyira munkától, hogy egy óra pihenés után aznap már nem tud semmi hasznosat csinálni. Ráadásul 4-kor otthon van. Esetleg valami nagyon durva fizikai munkánál, de még 20km túra után is csinálok ezt-azt este. Én 6-7-ig simán dolgozom, utána van még 4-5 óra lefekvésig, addig tudok pihenni, olvasni, főzni, takarítani, rendet rakni, tanulni, barátokkal beszélni stb.
2022. dec. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 Darius- ***** válasza:
12%
A fozést, takararitast csinald, a tobbit ne. Vasalas, favagas, szerelés, szemét kihordas. Mosogatast megcsinalhatjatok ketten, a fazekakat elmossa o, te meg a poharakat. Mivel nem jarsz munkaba, otthon csinalhatsz tobbet a hazimunkabol, de ne mind, foleg ne akkor, amikor o szabadnapos.
2022. dec. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
85%

Szívecském a házasság, a babaprojekt közös döntés volt, szóval a közös életetek minden fázisában kellene hogy társ legyen. Erre fel mi van? Hacsak nem a kőfejtőben dolgozik 8-5-ig akkor nem értem mitől fárad el annyira, hogy az otthoni tevékenységekből nem akarja kivenni a részét. Ez a 21. század, a modern férfinek éppúgy helyt kell állnia a háztartás területén, mint levadászni egy mamutot ha épp arról van szó. Te most életed egy olyan periódusában vagy, amelynek könnyűnek és gondtalannak kellene lennie, leszámítva a terhesség azon tüneteit amelyek kellemetlenek. Szóval ennek a fickónak támasznak és érzelmi kikötőnek kellene lennie, ahelyett hogy el van a kütyüvel, és hereverészik a nap hátralévő részében. Tudom hogy nem lehet az ember minden pillanatban optimális társ a nehézségekben, de neked/ nektek most törődésre lenne szükségetek a babával, ezekben a pillanatokban.

A főzés 1-1,5 óra, a takarítás simán 30 perc, plusz 1-2 óra belefér valami más projektbe, majd este 11-ig egymás karjaiban miközben a netflix megy elalvásig.

2022. dec. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 Darius- ***** válasza:
28%
3- Ha altalanositasz, a kommented is annyit ér. Lehet sot biztos igy van, hogy csalodtal a férfiakban, holott valoszinu te vagy a hibas, de nem minden férfi lusta. Az, hogy jon ide az anyos, elképzelni sem tudom.
2022. dec. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
22%
Igazán méltathatnál minket válaszra este negyed 10 óta. Fenemód kíváncsiak vagyunk a házasságkötésetek történetére: vajon mit szerettél meg rajta? Az a nagy büdös helyzet, hogy a férjed téged nem szeret. És jó eséllyel soha nem is szeretett. Ha szeretne, örülne, hogy végre otthon lehet veled, és boldogan beszélgetve omlana a karjaidba, nem pedig a mobiljába. Téged valami lakástartozéknak tekint. Van valami gyengédség közöttetek? Valószínűleg depressziós is, és az elől menekül a függőségbe, úgy érzi, nem tud megfelelni a munkahelyén, miközben férfiasságát bizonyítandó neki sokat kell keresnie. Hagyományos, nő helye a konyhában családmodellből jött, és valószínűleg anyuka presszionálta, hogy nősülj már meg, fiam, hozzál nekem unokát!
2022. dec. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!