Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy a férjem nem...

Normális, hogy a férjem nem segít?

Figyelt kérdés
Érzékeny téma, gondolom megoszlanak a vélemények, de nem tudom, hogy hova tegyem a dolgokat. Szóval a szüléstől kb 2 hétre vagyok és már nagyon nem bírok főzni. Takarítani takarítok, mert egyébként megőrülök, ha kosz van, de nagyon vizesedek és érzem, hogy le kell ülnöm, nem birok sokáig állni, fizikai munkát végezni. A férjem reggel 7-től dolgozik, változó, hogy 3-4 vagy ritkábban 5-ig. Mikor hazajön, leül a TV elé, előveszi a telefonját, és egészen lefekvésig ez megy. Ha megkérem, hogy vegyen fel pl. valamit a földről, hogy nekem ne kelljen leguggolni, akkor megcsinálja, de egyébként semmit sem segít magától. Ha több dologra is kérem, pl. hogy vigye ki még a szemetet is, akkor kiviszi, de elmondja, hogy ő fáradt, munkából jött, neki stresszes a munkája, ebből van pénzünk és én itthon vagyok egész nap. Szerintetek mennyire normális, hogy a férj nem akar besegítenek a háztartásba semennyire? Én megcsinálom, ahogyan eddig is, szeretem a rendet és nem szeretek ételt rendelni, de most úgy érzem, hogy már nagyon nehezen megy. Mit gondoltok, túldramatizálom vagy lehet alapja annak, amit érzek. Meghallgatnám mindkét végletet.

2022. dec. 7. 21:17
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
77%
Nem normális dolog, ahogy viselkedik, de gondolom ezt te is levágtad abból a beszélgetésből/vitából, amit kerekítettetek, amikor ezt szépen elmagyaráztad neki. Vagy ugye nem azt akarod mondani, hogy hamarabb kérdezel itt, minthogy a férjeddel és gyermeked apjával felnőtt módjára megpróbáld megbeszélni a kettőtök dolgát?
2022. dec. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
86%
Hát, ha amire kéred megcsinálja, akkor kérd meg több dologra, de konkrétan megnevezve, mit szeretnél. Esetleg utána lehet elkezdi elhinteni, hogy minek örülnél, ha már ilyen méla szegény. De ezt kettőtöknek kell megoldani.
2022. dec. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
90%
Komolyan érdekelne, hogy most lett hirtelen ilyen?
2022. dec. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
35%

Nektek tényleg jól esik egy két hét múlva szülő kismamát ekézni? Nem mindegy most már, hogy mikor lett ilyen? Nehogy ám ne sírva álljon fel a monitor elől, jót tesz ez neki is, a picinek is. Tuuúdom, gondolkodott volna előbb.


Kérdező, most már próbálj meg nem agyalni feleslegesen, amennyit tudsz próbálj pihenni. A felesleges rágódásra van legkevésbé szükségetek. Majd szülés után meglátod, mennyit változik a férjed viselkedése, a holnap gondjait hagyd meg holnapra. Nem azért mert az megoldás, hanem mert ez az idő nem alkalmas. Dúdolgass magatoknak, képzeld el a picidet, hogy milyen kis cuki lesz, nemsokára találkoztok. Minden jót nektek!

2022. dec. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
83%

Ez nem ekézés, szimplán ártatlan kérdések. De ha ezen meg lehet sértődni, akkor nem csodálom, hogy annyira konfrontációkerülő szegénykém, hogy nem volt képes ilyeneket sokkal régebben megbeszélni a férjével. Az én feleségem a megismerkedésünk hajnalán megtanulta, hogy ha akar valamit, akkor ki kell nyitnia a száját, mert nem vagyok gondolatolvasó, cserébe szeretem és megteszek bármit, ha tudom, hogy mi segítene rajta. Hiába megy sok minden szó nélkül, nem megy minden, és nem megoldás, ha ő csendben magában mérgelődik, hogy megint nem segítettem valamiben, miközben fogalmam sincs, hogy bármi baja van.


Mivel a 9. hónapban van, házasok, gyermeket vállaltak, gondolom a férje sem robbanna fel mérgében, ha a tudtára adná, hogy "drágám, mi lenne, ha kétnaponta főznél valamit munka előtt vagy után?"

2022. dec. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
81%

Az én férjem is mindig fáradt.

Én is fáradt vagyok. Tehát leszarjuk mindketten.

Ha már nagyon kupi van, úgyis ő vesz hamarabb erőt magán és rak rendet. Én inkább a kisebb, kevesebb energiát igénylő dolgokat csinálom meg.

2022. dec. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
92%
Nem normális.
2022. dec. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
87%
Ácsi! Nem mi tettük fel a kérdést a kérdezőnek, hanem ő nekünk. Azért, mert már valójában benne volt a válasz, azon rágódik. Hogy ez társaságban felszínre kerül, kimondatik, az már előrelépés. Nem tud nem tudomást venni róla, mert ezek a mindennapjai. Akkor is mardossa, ha megpróbálja a szőnyeg alá söpörni. Ami jelen van, azon nem lehet nem agyalni. Ha a kérdezőt megtámogatjuk a kételyeiben, hogy merjen szembesülni a valósággal, mert igaza van, azzal már az önértékelését erősítettük. Erre van szüksége, nem szembecsukásra, mert csak akkor tud változást elérni, ha külső szem is visszajelzést ad, hogy joga van hozzá.
2022. dec. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
82%
Jól bevásároltál a férjeddel...
2022. dec. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
21%
15, aki vigaszra vár, nem megsértődni szokott hanem még jobban elszomorodik az "ártatlan" kérdésektől. Megold valamit ha megválaszolja neked, hogy nem, tulajdonképpen 2022 január 14-re datálható a változás. Nem muszáj bántani ha segíteni, vagy legalább picit megnyugtatni is lehetne valakit.
2022. dec. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!