Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy a férjem nem...

Normális, hogy a férjem nem segít?

Figyelt kérdés
Érzékeny téma, gondolom megoszlanak a vélemények, de nem tudom, hogy hova tegyem a dolgokat. Szóval a szüléstől kb 2 hétre vagyok és már nagyon nem bírok főzni. Takarítani takarítok, mert egyébként megőrülök, ha kosz van, de nagyon vizesedek és érzem, hogy le kell ülnöm, nem birok sokáig állni, fizikai munkát végezni. A férjem reggel 7-től dolgozik, változó, hogy 3-4 vagy ritkábban 5-ig. Mikor hazajön, leül a TV elé, előveszi a telefonját, és egészen lefekvésig ez megy. Ha megkérem, hogy vegyen fel pl. valamit a földről, hogy nekem ne kelljen leguggolni, akkor megcsinálja, de egyébként semmit sem segít magától. Ha több dologra is kérem, pl. hogy vigye ki még a szemetet is, akkor kiviszi, de elmondja, hogy ő fáradt, munkából jött, neki stresszes a munkája, ebből van pénzünk és én itthon vagyok egész nap. Szerintetek mennyire normális, hogy a férj nem akar besegítenek a háztartásba semennyire? Én megcsinálom, ahogyan eddig is, szeretem a rendet és nem szeretek ételt rendelni, de most úgy érzem, hogy már nagyon nehezen megy. Mit gondoltok, túldramatizálom vagy lehet alapja annak, amit érzek. Meghallgatnám mindkét végletet.

2022. dec. 7. 21:17
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
87%
Na, jól indul ez is. A gyerekkel is kb ennyit fog segíteni, készülj fel.
2022. dec. 8. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 NTBS ***** válasza:
91%
Férfiként írom, hogy nagyon nem. Halkan kérdezem, ha egyedül élne mint én nem kellene főzni, takarítani stb. De kell, akkor is. Sőt én, amikor kapcsolatban voltam, akkor is mindig megcsináltam. Ezeket a dolgokat az összeköltözés után kellett volna rendezni. Most, hogy jön a baba fuss neki és beszéljétek meg. Ha nem sikerül 2 gyerekes anyuka leszel.
2022. dec. 8. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
16%
35ös miért nem takarítassz vagy főzöl abba na másfél órában? Vagy neked jogod van kikapcsolódni a kérdező férjének meg nincs?
2022. dec. 8. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
12%

Bocs, de én erősen túllihegettnek gondolom az egészet.

Ha napi szinten takarítani tud, a főzés ennél fizikailag kevésbé kimerítő, az miért nem megy?

Megkéri, hogy hajoljon le valamiért? Gondolom, nem óránként esik le valami, hogy ez ennyire kiemelendő legyen.

Vigye ki a szemetet... Bakkker, hogy a francba fogsz szülni, ha még egy fél perces séta se megy? Nem kell napi 10 órát melóznod otthon, de ennyire azért nem oké elhagyni magad, mert ez már az.


Szültem én is, tudom, milyen szar az utolsó időszak (sőt, van, akinek az egész kilenc hónap), de azért egy túrós tészta vagy egy leves, főzelék nem több órás munka, ahogy egy hús sütőbe dobása sem az.


takarítani két emberre nem kell napi szinten órákat fordítani, nem is értem, mit kell naponta pakolásznod.

2022. dec. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
79%

Nem segíteni kell, hanem megcsinálni.


Más: miért vállaltál egy ilyen lusta herével gyereket?

És ne hazudd, hogy most lett ilyen, mert ez nem igaz.


Eddig is ilyen volt, és az ilyen embert ott kell hagyni a francba, nem még gyereket szülni mellé.

2022. dec. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
90%

28-as, az hogy nem akar főzni, nem jelenti azt, hogy nem tud.


Csak könnyebb azt kamuzni,hogy jaj, nem tudok.


Kinyitsz egy szakácskönyvet és követed az utasításokat. Nem deriválni kell, meg agyműtétet végezni, b...ki.

2022. dec. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
29%
Ezt a kérdést tanulmányban lehetne szerepeltetni. Ég a ház? Ja kérem, akinek ugye ház kellett..., tárgyaljuk ki, mikor és hol hibázott. Itt az embereknek még a seggét sem kellene felemelni, nemhogy tényleges segítséget nyújtani, de inkább odamennek még egyet belerúgni a bajban levőbe. Vajon miért is nem válaszol a kérdező? 45 válasz, abból 3-4 emberi. Bárcsak ti lennétek többen, de ugyebár az élet nem habostorta. Alig várom, hogy megszámolhassam, hány pirosat kapok. Hajrá.
2022. dec. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
92%
44. Nem az volt a kérdés, hogy a kérdező miért nem tud mindent egyedül csinálni, hanem hogy a férje hogy gondolja, hogy egész este otthon van, és meg se próbál csinálni valamit, hogy a terhes felesége kicsit pihenhessen.
2022. dec. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
85%
47. Fogalmam sincs milyen segítséget lehetne itt adni. Nyugtassuk meg, hogy igen, ilyen egy rendes férj, jól választottál, boldog babavárást? Hát erről a helyzeteől semmi pozitívat nem tudnék mondani, aminek örülne.
2022. dec. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
59%
Én nem értem, manapság nem szokás már a teherbe esés előtt megbeszélni az ilyen dolgokat, hogy hogy fog kinézni a közös élet bizonyos, nagyon is várható szituációkban? És miért nem egymással beszélitek meg? Minek kell idejönni hergelni a népet?
2022. dec. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!