Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy a férjem nem...

Normális, hogy a férjem nem segít?

Figyelt kérdés
Érzékeny téma, gondolom megoszlanak a vélemények, de nem tudom, hogy hova tegyem a dolgokat. Szóval a szüléstől kb 2 hétre vagyok és már nagyon nem bírok főzni. Takarítani takarítok, mert egyébként megőrülök, ha kosz van, de nagyon vizesedek és érzem, hogy le kell ülnöm, nem birok sokáig állni, fizikai munkát végezni. A férjem reggel 7-től dolgozik, változó, hogy 3-4 vagy ritkábban 5-ig. Mikor hazajön, leül a TV elé, előveszi a telefonját, és egészen lefekvésig ez megy. Ha megkérem, hogy vegyen fel pl. valamit a földről, hogy nekem ne kelljen leguggolni, akkor megcsinálja, de egyébként semmit sem segít magától. Ha több dologra is kérem, pl. hogy vigye ki még a szemetet is, akkor kiviszi, de elmondja, hogy ő fáradt, munkából jött, neki stresszes a munkája, ebből van pénzünk és én itthon vagyok egész nap. Szerintetek mennyire normális, hogy a férj nem akar besegítenek a háztartásba semennyire? Én megcsinálom, ahogyan eddig is, szeretem a rendet és nem szeretek ételt rendelni, de most úgy érzem, hogy már nagyon nehezen megy. Mit gondoltok, túldramatizálom vagy lehet alapja annak, amit érzek. Meghallgatnám mindkét végletet.

2022. dec. 7. 21:17
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
98%
Ha elmagyarázza, hogy ő fáradt, mert stresszes a munkája és ebből van pénzetek, akkor te nyugodtan elmagyarázhatod neki, hogy te meg azért leszel itthon, hogy a gyereketeket ellásd, ő pesig mehessen dolgozni, es nem azért, hogy őt lásd el, ugyanis a CSED pl azt jelenti, hogy csecsemőgondozási díj, es nem azt, hogy otthontakarítási vagy férjseggealáfőttételtrakási díj. Ugyhogy készítheti magát, hogy részt vesz a sajat lakása rendben tartásában és a saját táplálásában, mivel tudtoddal ő nem csecsemő, akit el kell látni. Ezt muszaj most tisztázni, mert vegleg tönkre fog menni ez az egész nagyon rövid időn belül, ha nem veszi ki a részét. De te is készitsd magad, hogy ezt a mániákus takarítást meg főzést elengedd, igenis rendeljetek, es nagyobb kupi lesz, és akkor mi van.
2022. dec. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
36%
Ha mindenképp főzni akarsz, miért nem fagyasztasz le nagyobb adagokat. Elég lenne hetente egyszer főzni, mondjuk hétvégén, és akkor talán a lusta disznó se lesz fáradt.
2022. dec. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:
83%
Én még a várandós szomszédasszonynak is segítek, pedig nincs közöm hozzá, vagy a gyerekéhez.
2022. dec. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 bloo1235458 válasza:
100%
Nem normális..mindenki másképp viseli a terhességet, főleg a végén, nekem nem volt gond, jól viseltem, de tudom hogy ez ritka.. És az én férjem állandóan azt mondta, ne csináld már, ő megcsinalja pl ablakmosast.. Én nekem nem volt teher kellet a mozgás, de tudom hogy megcsinálta volna magától is szó nélkül. És ugyanilyen apa is. Bármit megcsinal a gyerekkel, nincs olyan hogy ő fáradt, neki nincs energiája erre.. Az ő gyereke is, és kérném se kell soha. És ez így korrekt
2022. dec. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
91%
Nekem eleve már a "segít" szó sem tetszik. Nem nekem segít, hanem megosztjuk a házimunkát. Ugyanúgy takarít, porszívóz, felmos, fürdőszobát takarít, mint én, mikor kinek éri el az ingerküszöbét, hogy meg kell csinálni.
2022. dec. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
29%
49, lásd 6. oldal :)
2022. dec. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
69%
Hogy lehet egész nap tv előtt dögölve élni, nem értem. Minek mentél ilyen nyomorulthoz egyáltalán, jobbat nem találtál vagy mi?
2022. dec. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem inkább ez az állandó csinálás, takarítás nem normális. Mert mi lesz, ha kupi van? Úgy őszintén? Milyen hátrány ér, ha kosz van, azon kívül a fejedben lejátszódó track-en kívül, hogy más mit fog szólni. Gyereket előre sajnálom. Anyuka full elérhetetlen érzelmileg. Vannak terápiák, nem keső segítséget kérni. Mindig annak kell változtatnia, aki szenved. Itt te, nem a férjed. Ő ilyen.
2022. dec. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:
80%
58. Ez miből jött le neked? Egyszerűen csak szereti a rendet, arról nem volt szó, hogy egész nap takarít és elérhetetlen érzelmileg. Csak takarít, mint ahogy normális emberek általában szoktak.
2022. dec. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
39%
Te valami fizetett megsértődő vagy?
2022. dec. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!