Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy a férjem nem...

Normális, hogy a férjem nem segít?

Figyelt kérdés
Érzékeny téma, gondolom megoszlanak a vélemények, de nem tudom, hogy hova tegyem a dolgokat. Szóval a szüléstől kb 2 hétre vagyok és már nagyon nem bírok főzni. Takarítani takarítok, mert egyébként megőrülök, ha kosz van, de nagyon vizesedek és érzem, hogy le kell ülnöm, nem birok sokáig állni, fizikai munkát végezni. A férjem reggel 7-től dolgozik, változó, hogy 3-4 vagy ritkábban 5-ig. Mikor hazajön, leül a TV elé, előveszi a telefonját, és egészen lefekvésig ez megy. Ha megkérem, hogy vegyen fel pl. valamit a földről, hogy nekem ne kelljen leguggolni, akkor megcsinálja, de egyébként semmit sem segít magától. Ha több dologra is kérem, pl. hogy vigye ki még a szemetet is, akkor kiviszi, de elmondja, hogy ő fáradt, munkából jött, neki stresszes a munkája, ebből van pénzünk és én itthon vagyok egész nap. Szerintetek mennyire normális, hogy a férj nem akar besegítenek a háztartásba semennyire? Én megcsinálom, ahogyan eddig is, szeretem a rendet és nem szeretek ételt rendelni, de most úgy érzem, hogy már nagyon nehezen megy. Mit gondoltok, túldramatizálom vagy lehet alapja annak, amit érzek. Meghallgatnám mindkét végletet.

2022. dec. 7. 21:17
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
97%
Nem, nem normális, de gondolom nem most lett ilyen, csak most érzed. Gondolom a gyereknél is ennyit fog segíteni...
2022. dec. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
19%

Egyrészt teljesen jogos, hogy segítséget vársz.


Másrészt meg ne mondd, hogy egy főzés nem fér bele kétnaponta, ha a takarítás megy...

2022. dec. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
95%

Már rosszul indul! Ebben semmi érzékeny téma nincs, mint ahogy semmilyen módon azt kimagyarázni 2022-ben (már 30 évvel ezelőtt se lehetett), hogy egyáltalán felmerül, hogy a férfinek nem kell csinálnia semmit. Nincs másik véglet! Komoly baj, önbizalomhiány, hogy te megkérdőjelezed önmagad, nem hiszel el önmagadnak egy alapvető evidenciát!

Minek mentél hozzá ehhez a heréhez? (És vajon mért ilyenek a férfiak még mindig? Ez is anyuci pici fiacskája?)

2022. dec. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
96%
Cseppet se normális.
2022. dec. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
93%
Ez neked a 9. hónap végén tűnik fel? Ilyen herével össze sem jöttem volna, nekem minimum, hogy a házimunka közös, mindketten dolgozunk, én is fáradt vagyok, akkor senki nem csinálna nálunk semmit. Mi lesz, ha megvan a gyerek, ott rengeteg segítségre lesz szükséged...
2022. dec. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
95%

A házasság és gyerek előtt nem tűnt fel, hogy nem vele kéne családot alapítanod?

GOndolom, míg nem voltál terhes és dolgoztál, akkor is a tv előtt fetrengett csal-

2022. dec. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
94%

"Ha több dologra is kérem, pl. hogy vigye ki még a szemetet is, akkor kiviszi, de elmondja, hogy ő fáradt, munkából jött, neki stresszes a munkája, ebből van pénzünk és én itthon vagyok egész nap."


Válasz: "én meg a gyerekeddel vagyok terhes, tőle ekkora a hasam, ettől vizesedem és vagyok fáradt én is. Épp azért vagyok itthon, mert jelen pillanatban munkaképtelen vagyok. Ugyanakkor veled ellentétben én még éjszaka sem tudom kipihenni magam a bazi nagy hasam miatt."


By the way a párod egészen véletlenül nem egy egocentrikus önző g...ci?

2022. dec. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
33%
Hetente-kéthetente kell hívni egy takarítónőt, egy bejáró főzőasszonyt, aki be is vásárol, meg pl. hetente 3-5 alkalommal.
2022. dec. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
96%
Nem normális dolog. Korábban is minden Rád szakadt?
2022. dec. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
95%
Sosem értettem, hogy ez miért segítség, ő nem ott lakik? Akkor nem segíteni kell, hanem csinálni a dolgát
2022. dec. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!