Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos, hogy engem azért nem...

Jogos, hogy engem azért nem néznek semmibe, mert messze lakok?

Figyelt kérdés

6 és fél évvel ezelőtt elköltöztünk 500 km-rel arrébb (ország egyik végéből a másik végébe).


Olyan szerencsés vagyok, hogy 3 velem egykorú unokatesóm is van. 2 unokatesómmal tizenkettedikesek vagyunk, harmadik unokatesóm 11, de ő csak 3 éves szakon van, így egyszerre ballagunk mind a négyen.


Mivel kb egy időpontban lesz mind a négy ballagás, így mint általánosban, most se hívom el őket.

Viszont meghívtam a rokonságot, hogy szalagtűző után legyen egy közös vacsora, meg a hétvégét töltsük együtt. A válasz nemleges volt.


Pedig a 6 és fél év alatt mi rengetegszer mentünk haza, ők sose jöttek hozzánk. Tudom, hogy mi költöztünk el, de az nem jelenti azt, hogy mindig nekünk kell menni, ha látni akarjuk őket.


Anyám szerint túlreagálom, pedig nem. Nekünk is ugyanannyi az 500 km, mint nekik, és szeretnék a családommal, rokonokkal ünnepelni, mert mi mindig minden alkalomkor hazamegyünk, őket meg az elmúlt 6 és fél évben egyszer kérem meg, és a válasz az, hogy nem. Általános iskolai ballagásomra is azért nem jöttek el, mert unokatesóim családja nyilván a saját gyerekük/testvérük ballagására megy, meg nem fognak 500 km-t utazni a többiek, ha a szomszéd településen is van egy. Ezt elfogadtam, hogy ilyen szempontból mellőzve vagyunk. De már 6 és fél éve költöztünk el.


2022. okt. 4. 17:24
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim ***** válasza:
100%

Feltételezem azért mennek sokszor haza mert a szülők ott laknak. De ha pl a testvérem elkoltozne biztos hogy néha meglátogatnám, szeretném tudni hogy élnek, jól vannak.. Nem egy távoli rokon hanem a testvérem. Mondjuk nem tudjuk higy a kérdező családja hívta e őket, ha pl bérházban laknak meg se tudnak szállni ha 3-4 ember megy. Ha abban laknak, lehet hogy nem. Lehet hogy úgy vannak vele hogy a kérdező családja úgyis megy ezért ők minek menjenek.

Nekem volt olyan időszak hogy távolabb laktam és én mentem, ugyanúgy mint a kérdező családja. Szarul esett amikor csak én mentem hozzájuk és senkit nem érdekelt hogy én hogy élek, nem érdekelt senkit hogy milyen szép kertem van stb. De engem érdekeljen hogy nekik hány vakond turta fel a kertet mindeközben senkit sem érdekelt hogy milyen helyen élek.

Nemsokára a kérdező már nem fog a szüleivel menni mert nem kell rá víg ázni mivel felnőtt, lesz egy csomó dolga. Minden ami egy felnőtt élettel jár és ami miatt nem lesz ideje. Ekkor fog eldőlni hogy kiket is érdekel igazán, melyik umokateso áll közel annyira hozzá hogy az meglátogassa. Ilyenkor sokszor van az hogy kiderül hogy nem épült ki közeli kapcsolat valamiért, felületes rokoni kapcsolat marad, néha a távolság miatt, néha másért.

2022. okt. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 anonim ***** válasza:
76%

"és szeretnék a családommal, rokonokkal ünnepelni"

Hát, ha ezt te szeretnéd, akkor bizony ezért neked kell tenni. Én ezt úgy oldottam meg anno, hogy otthon előre lefoglaltam egy étteremben a helyet, és meghívtam a családot. Otthon. Szóval én utaztam haza! És én álltam a számlát. És nem a családot bumliztattam át a fél világon, hogy én jól érezhessem magam. Ha neked fontos, szervezz bulit otthon, fizesd, és érezzétek jól magatokat!

2022. okt. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!