Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos, hogy engem azért nem...

Jogos, hogy engem azért nem néznek semmibe, mert messze lakok?

Figyelt kérdés

6 és fél évvel ezelőtt elköltöztünk 500 km-rel arrébb (ország egyik végéből a másik végébe).


Olyan szerencsés vagyok, hogy 3 velem egykorú unokatesóm is van. 2 unokatesómmal tizenkettedikesek vagyunk, harmadik unokatesóm 11, de ő csak 3 éves szakon van, így egyszerre ballagunk mind a négyen.


Mivel kb egy időpontban lesz mind a négy ballagás, így mint általánosban, most se hívom el őket.

Viszont meghívtam a rokonságot, hogy szalagtűző után legyen egy közös vacsora, meg a hétvégét töltsük együtt. A válasz nemleges volt.


Pedig a 6 és fél év alatt mi rengetegszer mentünk haza, ők sose jöttek hozzánk. Tudom, hogy mi költöztünk el, de az nem jelenti azt, hogy mindig nekünk kell menni, ha látni akarjuk őket.


Anyám szerint túlreagálom, pedig nem. Nekünk is ugyanannyi az 500 km, mint nekik, és szeretnék a családommal, rokonokkal ünnepelni, mert mi mindig minden alkalomkor hazamegyünk, őket meg az elmúlt 6 és fél évben egyszer kérem meg, és a válasz az, hogy nem. Általános iskolai ballagásomra is azért nem jöttek el, mert unokatesóim családja nyilván a saját gyerekük/testvérük ballagására megy, meg nem fognak 500 km-t utazni a többiek, ha a szomszéd településen is van egy. Ezt elfogadtam, hogy ilyen szempontból mellőzve vagyunk. De már 6 és fél éve költöztünk el.


2022. okt. 4. 17:24
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
96%
#23: bennem is felmerült, hogy "vótmá" hasonló... :)
2022. okt. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
71%
Ember nem mindegy hogy ballagás vagy szalagtűző vagy szalagtűző után? Ha ezeken vagyunk leragadva és te ettől vergődsz, akkor szerintem ezt a "ki nem jön el ide meg oda" témát hagyjuk is, mert téged aztán nem lehet meggyőzni, mert nem a lényegre koncentrálsz, hanem még mindig ezen vagy fennakadva.
2022. okt. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
100%
De miért akarsz olyan embereket elhívni, akik 6 és fél év alatt egyszer sem látogattak meg?
2022. okt. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem külön lehetne választani a dolgokat. Előszöris az higy csak a te családod megy oda hozzájuk és ők hozzátok sose mennek azt megértem hogy nem esik jól.

Ebben teljesen igazad van.

Viszont nem kell nagy ügyet csinálni ebből a szalagavató, tűző vagy higy is hívják dologból. Emlékszek rá mert nekem is volt ahogy mindenkinek. Visszaemlékezve olyan pitiáner dolog volt amire ma már alig emlékszek. Értem hogy neked ez fontos de akkor inkább ünnepelj azokkal akiknek ugyanúgy fontos. Pl a közelebbi barátaid vagy osztalytarsaid akikkel jóban vagy, szülők..


Azt nem írtad hogy a te szüleid milyen gyakran hívták a rokonaidat. Úgy nem mentek hozzátok hogy még lettek hívva?

2022. okt. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
91%

A különbség, hogy ti hazamentetek.

Megértem, hogy valaki nem vállal be utazást, pláne, mert várhatóan nem lesz már plafon az üzemanyagra, ők is ballagás után lesznek, spórolnak.

2022. okt. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
82%

Nem hívtam meg őket a szalagtűzőre! SZALAGTŰZŐ UTÁN!


Nem tök mindegy? Egy rakás pénzbe kerül nekik a saját gyereküké. Nem fér bele nekik az út, a szállás, a megajándékozásod.


Ha annyira a találkozás lenne fontos, megszerveznéd egy étterembe, amikor hazautaztok. Mert ugye ti hazautaztok, ők meg látogatóba mennének. Elég nagy különbség.

2022. okt. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
97%

"Viszont meghívtam a rokonságot, hogy szalagtűző után legyen egy közös vacsora, meg a hétvégét töltsük együtt."

Értem a csalódottságot, de egy szalagtűző utáni vacsora miatt én sem utaznék az ország másik végébe és töltenék ott egy hétvégét, ami súlyos tízezrekbe kerül, bocs. Mert gondolom, az útiköltséget, szállást, vacsorát nem te fizetnéd a rokonoknak. Ha ballagásról, esküvőről lenne szó, akkor mennék, de egy ilyen jelentéktelen esemény miatt nem. Miért nem opció, hogy megszervezed otthon? Arra biztos elmennének. Nem ilyen apróságok kapcsán kell azon elégedetlenkedni, hogy sosem látogatnak meg. Ha egy nagyobb esemény lesz, majd elmennek.

Én 1000 km-re lakom a legtöbb rokonomtól. Teljesen abszurd lenne elvárni, hogy ekkor és ekkor jöjjön el mindenki egy hétvégére, mert vacsorát szervezek. Ha akarok egy nagy rokoni találkozót, hazamegyek én. Ha ők erre járnak, összefuthatunk. Ha nagyobb esemény van, eljön, aki tud.

2022. okt. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
98%
Találkozzatok "középen", mondjuk Bp-en... És akkor mindenkinek egyformán szívás az utazás. :-D
2022. okt. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
35%

Kérdező, szerintem neked van igazad. Nem is értem miért szólják le a szalagtűzőt. Neked fontos, mert most fogsz érettségizni. Az ovisnak meg az ovis anyák napi vers fontos, hiába 5 sor az egész. A másodikos gyerek matek dolgozata igenis lehet fontos neki, tök mindegy hogy érettségin ennél sokkal bonyolultabb példák lesznek.

Milyen rokon az, aki 6 év alatt egyszer sem képes 500 km-t utazni? És a kérdező nem hazamegy, ha meglátogatja a rokonait. Ott van otthon, ahol éppen lakik. Még csak nem is átmeneti, hiszen már 6,5 év ott laknak.

Én a helyedben nem nagyon látogatnám ezeket a rokonokat ezentúl. Aki 6,5 alatt egyszer sem tudják rászánni magát az utazásra, mert neked fontos az az esemény, annak te nem igazán számítasz.

2022. okt. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés hogy hívták őket vagy sem. Mert ha nem hívták őket akkor az más. Nem tudjuk.
2022. okt. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!