Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos, hogy engem azért nem...

Jogos, hogy engem azért nem néznek semmibe, mert messze lakok?

Figyelt kérdés

6 és fél évvel ezelőtt elköltöztünk 500 km-rel arrébb (ország egyik végéből a másik végébe).


Olyan szerencsés vagyok, hogy 3 velem egykorú unokatesóm is van. 2 unokatesómmal tizenkettedikesek vagyunk, harmadik unokatesóm 11, de ő csak 3 éves szakon van, így egyszerre ballagunk mind a négyen.


Mivel kb egy időpontban lesz mind a négy ballagás, így mint általánosban, most se hívom el őket.

Viszont meghívtam a rokonságot, hogy szalagtűző után legyen egy közös vacsora, meg a hétvégét töltsük együtt. A válasz nemleges volt.


Pedig a 6 és fél év alatt mi rengetegszer mentünk haza, ők sose jöttek hozzánk. Tudom, hogy mi költöztünk el, de az nem jelenti azt, hogy mindig nekünk kell menni, ha látni akarjuk őket.


Anyám szerint túlreagálom, pedig nem. Nekünk is ugyanannyi az 500 km, mint nekik, és szeretnék a családommal, rokonokkal ünnepelni, mert mi mindig minden alkalomkor hazamegyünk, őket meg az elmúlt 6 és fél évben egyszer kérem meg, és a válasz az, hogy nem. Általános iskolai ballagásomra is azért nem jöttek el, mert unokatesóim családja nyilván a saját gyerekük/testvérük ballagására megy, meg nem fognak 500 km-t utazni a többiek, ha a szomszéd településen is van egy. Ezt elfogadtam, hogy ilyen szempontból mellőzve vagyunk. De már 6 és fél éve költöztünk el.


2022. okt. 4. 17:24
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
75%
Éretlen vagy aranyom. Minek teszel fel kérdést, hogyha nem tetszik a válasz, sértegeted itt az embereket. Téged az óvodába kellene visszautalni, kislány!
2022. okt. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 A kérdező kommentje:

Napi-heti-havi szinten tartjuk a kapcsolatot, kivel mikor és hogy.


Évente 4-5x járunk haza alapból. Ezen felül hívtak keresztelőre, esküvőre, stb. Oda is elmentünk.

Senki nem jött 6 és fél év alatt hozzánk. Ha nem is jön az egész rokonság egyszerre, legalább családonként a 6 és fél év alatt jöhettek volna. Mert mi igaz hogy csak 5-en vagyunk, de pl ahol egy családban 4-en vannak, ők simán eljöhettek volna már 20x is az elmúlt 6 és fél év alatt. De nem. Tilos. Mert hát mi költöztünk el, és az másokhoz való alkalmazkodás, hogyha meglátogatod a távollakó rokonodat, de te azért elvárhatod, hogy mindig jöjjenek. Mert a kisebbség meg a többség... na persze.

2022. okt. 4. 18:36
 23/52 anonim ***** válasza:
60%
Ha te ezt komolyan így gondolod, akkor fogsz még kapni pár nagy pofont az élettől. Bár gyanús, hogy csak a szokásos esti hisztiző kamus, akinek semmi nem jó és mindenre van kifogás.
2022. okt. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
92%

Senki se köteles hozzátok utazni. Ti azért jártok vissza mert látni akarjátok a rokonaitojat. Ők nem akarnak annyira látni titeket, hogy 500 km-t utazzanak.

Legalább rájöttél, hogy te nem hiányzol annyira nekik. Utazz haza te is kevesebbet.

2022. okt. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 A kérdező kommentje:

Ez elmondható lenne a válaszolókról is, akiknek lassan már szótagolva kell leírni mindent, mert nem tudnak szöveget értelmezni:)


Az esetek többségében igen, a kisebbségnek kell alkalmazkodni a többséghez, de ez nem jelenti azt, hogy a többség egyetlen egyszer nem alkalmazkodhatna a kisebbséghez. De hagyjuk inkább. Felesleges itt bármit is beszélni olyanokkal, akik nem tudnak szöveget értelmezni se, és kétszeri olvasásra se tudják, hogy mi hol, hány méter.

2022. okt. 4. 18:42
 26/52 anonim ***** válasza:
89%
500 km távolság oda vissza 40 ezer forint és 12 óra (kocsival) egy vacsora miatt, ne viccelődjél már!!!
2022. okt. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
80%
szalagavató? Egyedül neked fontos. Mindneki másnak teljesen lényegtelen.
2022. okt. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
73%

Fejezd már be a hisztizést. Megkaptad a választ: a szalagtűző a lőtéri kutyát nem érdekli, ez csak neked esemény, pláne úgy, hogy nem is oda, hanem csak utána akarsz egyet kajálni velük.

Kajáljatok meg töltsétek együtt a hétvégét (te írtad)? Na és ki fizeti, áruld már el? Szüleid? Vagy te? Vagy az is elvárás a rokonoktól, hogy finanszírozzák meg a hétvégét, mert téged kell ünnepelni? Szállj már le a földre, kérlek.

Nem egy alig 18 éves csitri fogja kioktatni a családot arról, hogy kinek-mikor-hova kell mennie látogatni. Hívtad őket, nem mennek. Pont. El kell fogadni, majd legközelebb nem hívod őket.

2022. okt. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
97%
Nagyanyám a ballagásaimra se jött el (általános+gimi) pedig csak 80 km-re lakott....
2022. okt. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
100%
Mi 5000 km-t költöztünk. Egy idő után azt vettem észre hogy már nem szeretnék annyit haza járni. Nekünk is pénz meg idő. Ha kíváncsiak ránk, majd jönnek. Az elején volt sértődés (mi az hogy nem jöttök haza Karácsonykor, ezt nem tehetitek meg) én meg mondtam hogy ők is tudnal jönni. És úgy néz ki idén jönnek is.
2022. okt. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!