Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos, hogy engem azért nem...

Jogos, hogy engem azért nem néznek semmibe, mert messze lakok?

Figyelt kérdés

6 és fél évvel ezelőtt elköltöztünk 500 km-rel arrébb (ország egyik végéből a másik végébe).


Olyan szerencsés vagyok, hogy 3 velem egykorú unokatesóm is van. 2 unokatesómmal tizenkettedikesek vagyunk, harmadik unokatesóm 11, de ő csak 3 éves szakon van, így egyszerre ballagunk mind a négyen.


Mivel kb egy időpontban lesz mind a négy ballagás, így mint általánosban, most se hívom el őket.

Viszont meghívtam a rokonságot, hogy szalagtűző után legyen egy közös vacsora, meg a hétvégét töltsük együtt. A válasz nemleges volt.


Pedig a 6 és fél év alatt mi rengetegszer mentünk haza, ők sose jöttek hozzánk. Tudom, hogy mi költöztünk el, de az nem jelenti azt, hogy mindig nekünk kell menni, ha látni akarjuk őket.


Anyám szerint túlreagálom, pedig nem. Nekünk is ugyanannyi az 500 km, mint nekik, és szeretnék a családommal, rokonokkal ünnepelni, mert mi mindig minden alkalomkor hazamegyünk, őket meg az elmúlt 6 és fél évben egyszer kérem meg, és a válasz az, hogy nem. Általános iskolai ballagásomra is azért nem jöttek el, mert unokatesóim családja nyilván a saját gyerekük/testvérük ballagására megy, meg nem fognak 500 km-t utazni a többiek, ha a szomszéd településen is van egy. Ezt elfogadtam, hogy ilyen szempontból mellőzve vagyunk. De már 6 és fél éve költöztünk el.


2022. okt. 4. 17:24
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
51%
Igen, jogos.
2022. okt. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
75%
A ballagás neked nagy szám egyedül, meg max a szüleidnek. A távolabbi rokonok valószínűleg leszarják, így nyilván nem fogják az egész országot átutazni érte. Érthető módon.
2022. okt. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
73%
Én sem bumliznám át az országot, órákig zötykölődve a remek utakon (még ha a jármű alapvetően kényelmes is) egy szaros középiskolai ballagás miatt.
2022. okt. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
85%
Még ha a diplomaosztód lenne, azt mondanám gáz.. de ez van. De egy középiskolai ballagás nem nagy szám, én sem utaznám át az országot, költsem a benzint ilyen árak mellett, meg ugye az idő mire eljutok odáig.
2022. okt. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
87%
Na és az esetleg felmerult e benned, hogy nem ingyen lenne se az utazas, se a szállás, se maga az ottlét nekik?
2022. okt. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:

Milyen ballagás? Olvassátok már el! Szalagtűző után lenne!

Nekünk kifizették az utat 6 és fél éven át? Írtam is, hogy nekünk is ugyanannyi, mint nekik.

2022. okt. 4. 18:09
 7/52 A kérdező kommentje:

"Mivel kb egy időpontban lesz mind a négy ballagás, így mint általánosban, most se hívom el őket."


"Viszont meghívtam a rokonságot, hogy szalagtűző után legyen egy közös vacsora, meg a hétvégét töltsük együtt. A válasz nemleges volt."


Olvasni luxus? Ezt írtam.

2022. okt. 4. 18:11
 8/52 anonim ***** válasza:
61%
A szalagavató meg a ballagás előjátéka. De teljesen mindegy is, mert NEM teljesítmény egy ilyen. Nincs rajta mit ünnepelni, magadon és az osztályodon kívül, hiába vergődsz itt.
2022. okt. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
71%

Aki elköltözik az jár haza, ez ilyen.

A ballagás neked fontos, ez természetes. De a legtöbb felnőttnek csak egy unalmas kötelező esemény, amire még pénzt is kell költeniük. Itt a pénzen kívül amit ajándékba szánnának még több tízezer forintnyi benzin és szállás költség is lenne. Az esküvődre biztos elmennek majd, az már egy olyan esemény, amire sokan akár több ezer kilométert is utaznak, ha úgy van. De egy ballagás nem ez a kategória.

Ha nagyon szeretnél egy közös ballagási ebédet, akkor szervezd meg a régi helyen egy olyan alkalommal, mikor hazautaztok. A nyár folyamán biztos lesz egy hétvége, mikor hazamentek.

2022. okt. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
83%

Nekem 3 diplomaosztóm volt, de mivel mindegyik más városban, mint ahol lakunk-laknak, illetve a 3. kvázi "zártkörű" - csak a csoporttársaim és a párjaink meg a tanáraink voltak az utána levő kis "koccintásra" hivatalosak, így egyik diplomaosztómon sem volt rokonság, és az utolsón másé se, csak az egyik csop. társ anyukája, aki ott lakott nagyon közel. Az én generációm szalagavatója még lezajlott rokonhívás nélkül, sulin belül. Senkinek egy szál rokona nem volt.

Senki nem néz semmibe, csak te tulajdonítasz magadnak túl nagy jelentőséget. Valószínűleg gyerekként egy kicsit túlságosan körülrajonghattak. Az élet neked nagy csalódás lesz...

2022. okt. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!