Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos, hogy engem azért nem...

Jogos, hogy engem azért nem néznek semmibe, mert messze lakok?

Figyelt kérdés

6 és fél évvel ezelőtt elköltöztünk 500 km-rel arrébb (ország egyik végéből a másik végébe).


Olyan szerencsés vagyok, hogy 3 velem egykorú unokatesóm is van. 2 unokatesómmal tizenkettedikesek vagyunk, harmadik unokatesóm 11, de ő csak 3 éves szakon van, így egyszerre ballagunk mind a négyen.


Mivel kb egy időpontban lesz mind a négy ballagás, így mint általánosban, most se hívom el őket.

Viszont meghívtam a rokonságot, hogy szalagtűző után legyen egy közös vacsora, meg a hétvégét töltsük együtt. A válasz nemleges volt.


Pedig a 6 és fél év alatt mi rengetegszer mentünk haza, ők sose jöttek hozzánk. Tudom, hogy mi költöztünk el, de az nem jelenti azt, hogy mindig nekünk kell menni, ha látni akarjuk őket.


Anyám szerint túlreagálom, pedig nem. Nekünk is ugyanannyi az 500 km, mint nekik, és szeretnék a családommal, rokonokkal ünnepelni, mert mi mindig minden alkalomkor hazamegyünk, őket meg az elmúlt 6 és fél évben egyszer kérem meg, és a válasz az, hogy nem. Általános iskolai ballagásomra is azért nem jöttek el, mert unokatesóim családja nyilván a saját gyerekük/testvérük ballagására megy, meg nem fognak 500 km-t utazni a többiek, ha a szomszéd településen is van egy. Ezt elfogadtam, hogy ilyen szempontból mellőzve vagyunk. De már 6 és fél éve költöztünk el.


2022. okt. 4. 17:24
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem hogy miért ezen van fennakadva hogy arra vagy után, mikor totál egyszerű a képlet ahogy már mások is megírták:

Annyira nem kíváncsiak rátok hogy ezért az országot átutazzák, nem a semmiért nem mentek eddig se.


És erre az a válasz hogy mi mentünk... hát az sem volt kötelező.

2022. okt. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
67%

"Évente 4-5x járunk haza alapból. Ezen felül hívtak keresztelőre, esküvőre, stb. Oda is elmentünk."


Hany eskuvotok/keresztelotok volt, amire meghivtatok oket, de nem mentek el?

2022. okt. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
74%

En 10 eve koltoztem el egyetem miatt, majd itt talaltam munkat is. Kb 2 es fel ora az ut hazaig, nagyjabol havonta szoktam haza menni.


Nekem fura lenne, ha barmelyik rokonom egyszer csak felhivna, hogy 2 vagy 3 het mulva meglatogatna. Telefonon barmikor beszelhetunk, evi par alkalommal szoktunk talalkozni, akkor meg megis miert akartok hozzam jonni? Penz kell? Vagy akarjatok tudni hol elek? Kuldjek kepet a lakasrol? Nem tudom, nekem fura lenne.


2 eve volt az eskuvom, a felesegem csaladja tobbnyire ide valosi. A polgari eskuvo itt volt, a templomi otthon; mindket helyen tartottunk 1-1 ebedet/vacsorat. Semmi ertelmet nem lattuk annak, hogy a tarsasag egyik vagy masik reszet elkezdjuk utaztatni.


Harom esemeny van, amire ha meghivnak egy tavolabbi varosbol, illik elmenni: eskuvo, temetes, keresztelo. Egy szulinapra, nevnapra, ballagasra, szalagtuzore vagy SZALAGTUZO UTANra nem hivod el a rokonokat, hogy gyertek, utazzatok 500 km-t. Vagy ha igen, akkor ne sertodj meg, hogy nem jonnek el.

2022. okt. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
14%

Kérdező, szerintem ezzel a sok értetlenledő kommenttel meg is kaptad a választ, valószínűleg a rokonok is így gondolkodnak, mint az itteni kommentelők.

Én értem, hogy mit szerettél volna: előzékeny akartál lenni, hogy ballagásra TUTI nem jönnek el a másik három mellett, hiszen te vagy a legmesszebb - ezért akartál egy alternatív programot, ami még a dologhoz kapcsolódik. Nyilván nem maga a szalagtűző a lényeg, hanem a családi ünnep, ami ballagáskor kb. esélytelen.

A család meg valószínűleg azt látja, mint itt a sok értetlenkedő, hogy a) a szalagavató semmi b) még csak nem is a rendezvényre hívod őket, akkor minek.


(Személyes véleményem egyébként az, hogy ha nagyon akarná valaki, meg tudná oldani a ballagást (ha nem PONTOSAN egy napra teszik nyilván), nálunk is hasonlóan volt, nagyszülők igenis megoldották, mert meg AKARTÁK. Hármunk ballagásán voltak ott az ország három pontján egymás után.)


Ha szeretnél előzékeny maradni, akkor én megpróbálkoznék azzal, hogy hogy meghívod őket a ballagásodra, azzal a körítéssel, hogy tudod, hogy valószínűleg nem tudnak eljönni a Marcsi és/vagy Peti miatt, de nagyon örülnél egy közös családi ünneplésnek, és így az ominózus nap előtt/után egy héttel tartanátok egy kis összejövetelt, amin szívesen látjátok őket, stb.


Egyébként szerintem a ballagási meghívás amolyan tiszteletkör is, én azt is simán el tudom képzelni, hogy - annak ellenére, hogy úgyse mentek volna - esetleg megsértődtek azon, hogy korábban az általános iskolai ballagásra se hívtad őket gesztusértékkel se, és most se a szalagavatóra, hanem csak úgy random utána... úgy meg mi értelme.

2022. okt. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
89%
Kicsit drága lenne az a vacsora 1.000 km-nyi benzinköltséggel, plusz esetleges szállásdíjjal...
2022. okt. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
34%
De a SZALAGTŰZŐ!!!????!!! Nem értitek h a szaaaalaaaggggtűzőért megéri 5000kmt is utazni??
2022. okt. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
31%
Direkt vagytok itt amúgy többségében értetlnek? Itt nem konkrétan a szalagtűzésről van szó, hanem arról, hogy hat és fél kibszott év alatt egyszer sem látogatta meg őt senki, hanem mindig csak ő ment. Itt meg lenne valami apropó, ami FONTOS a kérdezőnek (nem elbagatellizálandó, mint egyesek szerint) és akkor SE. 500 km, ok, de a kérdező családjának nem ugyanannyi? Nekik nem kell szállást fizetni, meg útiköltséget, ha ők mennek látogatóba? Ne bsszatok fel, hogy a kérdezőéknek évi 4-5 +különleges alkalmak, az kevesebbe került, mint hat és fél év alatt egy látogatás kerülne bármelyik másik családtagnak.
2022. okt. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
67%
47: hát akkor egyedül te vagy egyedül itt az értő. :))
2022. okt. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
65%
47, a kérdezőnek semmibe nem kerül az utazás, a szülei viszik. A szülei utaznak haza a saját szüleikhez és gondolom ha már ott vannak beköszönnek az egyéb rokonokhoz is. Az is elég ritka eset, hogy a haza utazó "gyereknek" szállást kellene fizetni, mert nem férnek el a szülőknél. (Ilyen is van, de azért ez a ritkább eset.)
2022. okt. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
24%
#49 És a szülők anyagi terhe nem számít? Azzal nem törődhet a kérdező? Esetleg a rokonok nem törődhetnek a kérdező szüleinek az anyagi költségeivel? Mert így, hogy 1-1 alkalomra se mennek el soha, még 1-1 család szinten se, ami nem össznépi banzáj lenne, hanem csak látogatás, így eléggé leszrásnak tűnik a kérdező szülei felé is. Egy átlagos, kisebb családot tapasztalatból mondom(szülők+max 3 gyerek) simán el lehet helyezni egy hétvégére, ha nem ilyen nagyon mikro otthonról van szó.
2022. okt. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!