Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet ezt elfogadni,...

Hogy lehet ezt elfogadni, hogy semmibe néznek?

Figyelt kérdés
Apukámmal sosem volt olyan igazi apa lánya kapcsolat, sosem mondja, hogy szeret, hogy szép vagyok, vagy bármi ami jól esne. Mindig lenézett, ha tanulni kellett volna velem, akkor 2 perc után kiabált velem, hogy milyen h.ülye vagyok. Gondoltam, hogy ez változni fog ha felnőtt leszek, de még mindig lenéz, ő egy ideje jól keres, építőiparban dolgozik. Nekem és anyukámnak nyilván nem annyi a fizetés mint neki, épp a napokban volt szó arról, hogy egy nagyobb összeget kell kifizetnem jövőre a fogorvosnál, apumnak erre csak annyi volt a válasza flegmán, hogy mondtam hogy tanulj. Ez nekem elég rosszul esett, mert semmi együttérzés nem volt benne, ráadásul úgy mondta mintha neki diplomája lenne.. nekem is és édesanyámnak is mondja mostánban, hogy olyan munkát kell keresni ahol nem kell este 9-10-ig dolgozni, meg mondjuk 7-re kell dolgozni járni, és több a fizetés a mostaninál. Nem tudom megérteni miért ilyen nagyképű, hiszen ő is csak 2-3 éve kereshet úgy több pénzt, ugrálni meg csak úgy nem lehet, nem fognak milliókat fizetni. Még egyszer nem hallottam tőle, hogy büszke lenne rám, ha valamit elszeretnék érni akkor annyi a válasza, hogy nem fog sikerülni.
2019. dec. 8. 10:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz mit csinalni, el kell fogadni. Konnyu ezt mondani persze, csak probalj meg vigyazni magadra, mivel jol tudom mennyire megterhelo ez lelkileg, es mennyire konnyen terhet rossz utra az ember. Ha ilyen romlott az apad erzelmileg / lelkileg, akkor annyit tudsz tenni, ha az oszinte beszelgetes nem mukodik, hogy probalod menteni a sajat lelkedet, hogy ne fertozzon
2019. dec. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Öszintén szólva nem derült ki a szövegedböl, hogy egyáltalán mi miatt lehetne büszke rád apád?

Márcsak azért is, mert a kérdésed alapján nem tanultál semmit, nem vagy képes megoldani a saját problémáidat és még mindig apád tart el.

2019. dec. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#2 Miért tartana el? Dolgozok. Oké nem diplomám van. Szakma után érettségiztem, majd még egy szakmát elvégeztem. Jelenleg pedig nyelvet tanulok, és tervezek még egy szakmát tanulni.
2019. dec. 8. 11:10
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Az, hogy megveszed magadnak a kaját, nem annyit jelent, hogy te tartod el magad.

A kérdésedböl is az derül ki, hogy apád házában laksz (lakbérmentesen), és minden egyébre töle akarsz pénzt kérni.

Akkor mondhatnád, hogy eltartod magad, ha a lakhatásodat, kajádat, orvosi költségeidet te magad fedezed, mindeféle kunyerálás nélkül.

2019. dec. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Idióta, régivágású, barom apád van, bocsi ha őszintén írom le, amit gondolok.

Az ilyen alkalmi, immel-ámmal jól kereső embereknek a legnagyobb a pofája sokszor, hozzáteszem a semmire.

Szerintem a diplomádat se nézi semmibe, de elvárásau azok vannak.

Próbálj meg minél hamarabb kikerülni onnan, és hidd el felüdülés lesz, amennyiben életrevalónak bizonyulsz.

2019. dec. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Amikor ugy erzed, hogy teher vagy a csaladban, akkor nehez a helyes uton maradni, neki megis sikerult. Nem gazdag, kell neki segitseg? Szerinted hany embernek kell segitseg? O lenne az egyeduli? Ne elj mar ekkora alomvilagba..
2019. dec. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én fizetem az orvosi költségeim, és képzeld nem apám háza, ez a ház anyukámé. Itt az albérlet 100.000 forint felett kezdődik és akkor még nincs benne a rezsi, étel stb. Az orvosi dolgaimra akkor gyűjthenék egy darabig. Nem tudom miért kell direkt belém kötni, pl ha a volt osztálytársaim nézem egyik sem lakik egyedül albérletben, vagy otthon laknak a szülőknél, vagy akinek párja van az oda költözött a párjához és szüleihez.
2019. dec. 8. 11:34
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

Beléd kötnek, mert barmok.

Szerintük a szülő attól szülő, hogy biztosít otthont, meg lök valami kaját.

Ezt szinte monden biológiai élőlény meg tudja tenni.

Ha vannak vágyaid, véleményed stb. akkor kényes, elkényeztetett, hálátlan vagy.

Valószínű ők is ilyen szülők, vagy azok lesznek. Ilyen az átlag magyar ember sajnos.

2019. dec. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az egyik legfontosabb dolga lenne a szülőnek a gyermek bátorítása, lelki támogatása. Utána ha van lehetősége hogy motiválja a tanulását a későbbiekben. Ez amit te leírsz csak az apádat minősíti. Te több szakmát ki tanultál és még akarsz is tanulni, fejleszteni magad. Az hogy most még nem keresel annyit változhat, hisz még nincs akkora tapasztalatod sem a munkádban fiatalként. Nekem is olyan szüleim vannak akik sosem voltak büszkék rám és csak lehúztak és a rosszat látták bennem. Nagyon elkeserítő hosszú távon. Próbáld magad olyan rokonokkal, barátokkal körbevenni magad, akik adják a pozitív energiát és nem lelki beteget csinálnak belőled.
2019. dec. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy egyes emberek annak örülnek, hogyha a másikba bele tudnak kötni. Mostam fogat, nem is ezzel van a gond.
2019. dec. 8. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!