Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos, hogy engem azért nem...

Jogos, hogy engem azért nem néznek semmibe, mert messze lakok?

Figyelt kérdés

6 és fél évvel ezelőtt elköltöztünk 500 km-rel arrébb (ország egyik végéből a másik végébe).


Olyan szerencsés vagyok, hogy 3 velem egykorú unokatesóm is van. 2 unokatesómmal tizenkettedikesek vagyunk, harmadik unokatesóm 11, de ő csak 3 éves szakon van, így egyszerre ballagunk mind a négyen.


Mivel kb egy időpontban lesz mind a négy ballagás, így mint általánosban, most se hívom el őket.

Viszont meghívtam a rokonságot, hogy szalagtűző után legyen egy közös vacsora, meg a hétvégét töltsük együtt. A válasz nemleges volt.


Pedig a 6 és fél év alatt mi rengetegszer mentünk haza, ők sose jöttek hozzánk. Tudom, hogy mi költöztünk el, de az nem jelenti azt, hogy mindig nekünk kell menni, ha látni akarjuk őket.


Anyám szerint túlreagálom, pedig nem. Nekünk is ugyanannyi az 500 km, mint nekik, és szeretnék a családommal, rokonokkal ünnepelni, mert mi mindig minden alkalomkor hazamegyünk, őket meg az elmúlt 6 és fél évben egyszer kérem meg, és a válasz az, hogy nem. Általános iskolai ballagásomra is azért nem jöttek el, mert unokatesóim családja nyilván a saját gyerekük/testvérük ballagására megy, meg nem fognak 500 km-t utazni a többiek, ha a szomszéd településen is van egy. Ezt elfogadtam, hogy ilyen szempontból mellőzve vagyunk. De már 6 és fél éve költöztünk el.


2022. okt. 4. 17:24
1 2 3 4 5 6
 11/52 A kérdező kommentje:

NEM BALLAGÁS!


Az esküvőmre meg nem kell jönni, ha 6 és fél évben egyszer sem akarnak eljönni. Egy rohadt vacsorát vagy közös programot szerettem volna, ha ők erre nem képesek, sőt itt egyesek szerint tilos, akkor nincs miről beszélni. Az, hogy mi elköltöztünk, nem jelenti azt, hogy nekünk kell mindig hozzájuk menni, és ők nem erőltethetnék meg magukat 6 és fél évente egyszer.


Ez így egyoldalú nagyon.

2022. okt. 4. 18:22
 12/52 A kérdező kommentje:
Én kérek elnézést, hogy egyszer megszeretném hívni a rokonaimat magunkhoz. Tényleg én tulajdonítok magamnak túl nagy jelentőséget, semmibe kell nézni, igazatok van🥰🥰🥰
2022. okt. 4. 18:23
 13/52 A kérdező kommentje:
És akkor most írjátok, hogy "Ha ilyen rokonom lenne, én se mennék hozzájuk"
2022. okt. 4. 18:23
 14/52 anonim ***** válasza:
65%

Így 18 körül azért illene már megtanulni, hogy a világ nem körülötted forog.

Igaz én csak 300km-re költöztem otthonról, de soha nem jutott volna eszembe hisztizni azon, hogy az otthoni rokonok, unokatesók, nagyszülők miért nem jönnek el, hogy elém járuljanak. Mindig természetes volt, hogy én megyek haza. Egyszerűbb is 1 embernek utazni 20 másikhoz, minthogy a 20 ember utazzon az 1 emberhez.

2022. okt. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
81%
A szalagavató még pitibb esemény. Az enyémen csak apám volt ott a családból.
2022. okt. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
83%
Épp az magyarázzuk, hogy NEM néznek semmibe, de a dolognak csak számodra van jelentősége.
2022. okt. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
97%

De amugy meg napi kapcsolatban vagy azokkal a rokonokkal? Vagy csak evente-ket evente egyszer elmentek oket meglatogatni es csokolom?

Ha az utobbi, akkor en ezt nem neveznem annyira kozeli kapcsolatnak, csak amolyan felszines, ranezunk egymasra, mert rokonok vagyunk, de amugy meg le se szarjuk egymast.


En se nagyon tornem magam, hogy sokat utazzak egy olyan rokonert, akivel nem allunk kozel egymashoz. Gondolom nem a te dontesed a rokonlatogatas, hanem elsosorban a szuleide, te csak mesz veluk. Ok ugy dontottek, hogy hazajarnak, de ettol fuggetlenul ez nem jelent semmit.

Ez az o dontesuk volt, nem a tied.


Ha amugy meg tenyleg joban vagytok, napi kapcsolatban alltok es ennek ellenere se kepesek soha meglatogatni, az tenyleg mas es az tenyleg egyoldalu kapcsolat. De erre a 6,5 ev alatt mar rajohettel volna egyedul is.

2022. okt. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
90%

Nem értem miért baj ha a rokonaid nem mennek el a szalagavatódra. Attól hogy rokonok vagytok nem kötelező tartani a kapcsolatot. Ők nem akarnak részt venni a te ünnepségeden legközelebb meg te nem mész el oda.


Szerintem korrekt volt abrokonaid részéről a nem válasz.

2022. okt. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 A kérdező kommentje:

Öcsém, legalább olyanok oktassanak ki, akik tudnak szöveget értelmezni!


Nem hívtam meg őket a szalagtűzőre! SZALAGTŰZŐ UTÁN!

2022. okt. 4. 18:31
 20/52 anonim ***** válasza:
80%

Arra válaszolj, hogy ha annyira fontos neked, hogy összejöjjön az ebéd a rokonokkal, akkor miért nem jó ha ott szervezed meg valamikorra ahol ők laknak? Valamikor mikor mentek látogatni? Ha az lenne a lényeg, hogy együtt legyetek és kicsit te is ünnepelt legyél a családban, akkor ez nem lehetne probléma.

Ha meg csak azon akarsz izmozni, hogy ne csak mindig ti menjetek, akkor egy kicsit kapjál az agyadhoz. Úgy nagyon könnyű 1000km-eket utazni, hogy nem te fizeted a költségeket.

2022. okt. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!