Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám miért ilyen undorító és...

Anyám miért ilyen undorító és szarik bele mindenbe?

Figyelt kérdés
Nem érdekli, hogy sok helyen vizesednek,omlanak a falak, nappaliban, mosdóban,a konyhában az egyik falon az aljától a plafonig tiszta fehér folt,a nappaliban az ajtótól szélén tiszta sárga, máshol omlik,esik le, az egyik konektor körül szintén az egész sárga,mellette a fal teljesen lejött,ott lóg a fal. A wc, sőt az egész csőrendszer csőrendszer el lehet dugulva,ha egy percig meg van engedve a csap,a wc bugyborékol, amúgy is vagy lemegy a wc,vagy nem, néha még a kádlefolyóból is olyan hangok vannak, mintha fel akarna törni az egész. Mertem neki erről szólni,azt mondta biztos attól dugult el, hogy tele tömködtem wc papírral. Valami szaros bolti port vett egy főrendszerű dugulásra, változás semmi. Egy évet végig én takarítottam mindent, olyan alapos voltam, hogy csak na, besokalltam és egy hónapja állt az egész,most felmosott és letörölte a wc ülőke tetejét,hűha... Neki áll feljebb, amiért koszos moppal mos fel, ráadásul úgy, hogy nem söpört fel előtte: szét kente az egész koszt, borzasztó. Még azt sem tudja, hogy az alapvető takarítási feladatokra milyen vegyszereket használunk. El van szállva magától, hogy ő az Isten, amiért bevásárol,ezt is több-kevesebb sikerrel, három nincs itthon semmi ehető, amúgy meg sokszor ott penészednek a pékáruk, én szoktam már kidobi,mert berohadna a szekrénybe. Mosni sem képes, már két hete ugyanazt a farmert vagyok kénytelen felvenni,mert nincs másik. Még azt is bírom benne, hogy veszi a szar képeit meg posztereit,de minimális szépérzéke sincs: az egyik kép ilyen színű és hangulatú,a másik olyan, ezen egy kiskutya van,a másik már egy fémből készült emberi arc. Arra se volt esze, hogy legalább egy színű kaspókat vegyen a virágokra. A kertet is most parkosítom be egy kicsit, saját forrásból,de ha legalább az ásóra vagy virágföldekre kérek egy nevetségesen alacsony összeget, már húzza a száját. Hogy tudja így az ember jól érezni magát azon a helyen, ahol él? Ha a szándék megvan,de minden tőle függ? Légyszi mondjatok már valamit erről,vagy legalább azt, hogy jogosak e a felháborodásaim. Köszönöm szépen, hogy időt szántok rám és a kérdésemre.
2022. máj. 8. 16:50
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 111/124 A kérdező kommentje:
13.000,azaz 13.000 Ft gyerektartást fizet. De tényleg nem értem, hogy ez hogy jön ide.
2022. máj. 9. 21:42
 112/124 anonim ***** válasza:
81%
Anyadtol megkerdezted valaha is, hogy hogy van? Hogy erzi magat?
2022. máj. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/124 anonim ***** válasza:
91%

De igen, kedves kérdező, ez flegmaság, amit letolsz egyik-másik kommentedben.

A topikindítóban azt írtad: "Légyszi mondjatok már valamit erről,vagy legalább azt, hogy jogosak e a felháborodásaim".

Kérésed szerint többen, több álláspontjukat is leírták, van, aki igazat ad neked, van, aki nem, s jócskán vannak azon válaszolók, akik nem alapoznak egyetlen nézőpontra (a tiedre), fenntartásokkal kezelik és szeretnék látni az érem másik oldalát. Te ennek ellenére minden egyes neked nem tetsző választ kommentálsz és kritizálsz.

És, hogy ne hiányozzon a végéről: 23/F

2022. máj. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/124 A kérdező kommentje:
Befejeztem.
2022. máj. 9. 22:39
 115/124 A kérdező kommentje:
A végére még annyit: Olyan flegma vagyok,amilyenek ti is. Akik normálisak voltak (akár nem értett velem egyet, akár nem), annak és is normálisan válaszoltam. Egyébként meg nem tudom, hogy akarod látni az érme másik oldalát. Ha valamennyire is felvázolnám, akkor rá lenne fogva, hogy hazudok,meg miegymás. Pont.
2022. máj. 9. 22:47
 116/124 anonim ***** válasza:
100%
Megértem az érzéseidet, viszont anyukád valószínűleg nem ok nélkül ilyen. Sokan írták a lehetséges depressziót, mi tényleg esélyes. Ha valaki súlyos depresszióban szenved, olyan alapvető dolgokat is kihagy a napi rutinból, mint a fésülködés, evés, stb. Anyukádnál lehet úgy jön ki, hogy nincs energiája a ház körüli dolgokra és emiatt vagytok ebben a helyzetben. Igyekezz picit megértőbb lenni. Elég indulatosan írsz az egész szituról meg édesanyádról is, ami részben érthető, de próbálj meg lenyugodni. Valahogy nehezen tudom elhinni, hogy egy énekesnő, aki az operaházban énekel, minden ok nélkül ilyen szinten nem ad magára és a környezetére. Takarítsátok ki együtt a házat, kérdezd meg hogy van-e valami, ami elvonja a figyelmét az otthoni dolgokról. Mindezt higgadtan. Lehet egy kicsivel több és jobb kommunikáció segítene valamennyire rajtatok.
2022. máj. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/124 anonim ***** válasza:
30%
Nálunk dettó ugyanez volt a téglák potyogtak fent a falból, a bojler dőlt ki a téglákkal együtt hónapokig xart rá, most olvasom csak a válaszokat... Szerintem a te anyudnál se stimmel valami. Tényleg költözz el minél messzebb tudom könnyű mondani..
2022. máj. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/124 anonim ***** válasza:
33%

117es vagyok újból: enyém nem is változott, rosszabb lett, tele van pénzzel de skót mint a fene ha tehetné a saját xarát enné meg, ..mi kisbabával éltük meg ugyanezt......azóta eltelt 25 év ne hidd hogy változott volna. Saját magára is igénytelen és nem depressziós, pont most mondtam neki szólok a festőnek mert panaszkodik mindig hogy poros a fal- mindent megcsinálunk már neki lévén idős, takarítás,stb..- a válasz: lesz@rom. Nem, ne hidd hogy benned van a hiba, ...bagó lóg a szájából mondjuk arról most leszokott mert nem rohangálunk neki cigiért, tudnék még írni de felesleges, vécét nem húzza le mert spórol a vízzel, éjjeli fényt kihúzza hogy ne fogyasszon sokat, régen is ez volt, a fogait már negyvenéves kora előtt elveszítette annyira lesz....ta szerinte a filmekben is mindig a negatív hős a jó... Soha egy dicsérő szava senkihez nincs kb,... a pasija is lelépett pár év múlva mert nagyképű, flegma amúgy főkönyvelő volt anyám, most már csak és kizárólag fekszik a kanapén de álló nap, mióta nyugdíjba ment. A tüdőbeteg keresztanyám meg bejár dolgozni naponta. Azt is folyton hülyézi. Nem tudom ez depi vagy egy folyamat de az biztos, a gyerekeim megkértem ha én is ilyen leszek lőjenek le. :P És komolyan mondom.

És néha azt gondolom ezt élvezi is, talán figyelmet akar magára irányítani? Nem tudom. Én ehhez kevés vagyok de egy agykurkász is lehet az lenne.

Azért tényleg alapvető dolgokra nem képes..

2022. máj. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/124 anonim válasza:
62%

Úristen :D ennyi fotelfilozófust b.meg...

kérdező, én teljes mértékben megértelek, és igazat adok neked. Szerintem ilyen fiatalon nem a te dolgod a házimunka, a mosás, persze besegíteni illik, a saját erdekedben is, hogyha elköltözöl, ne csak pislogj, mint hal a szatyorban, hogy hogyan kell háztartást vezetni.

Anyád, ha depressziós, nem a te dolgod kivakarni belőle, bár.em tudom ezt honnan szívta ki a sok kommentelő. Szerintem anyád szimplán igénytelen, rettentően. Próbálj meg elköltözni, amint lehet.

Legközelebb amúgy ne itt kérj tanácsot, tényleg rengeteg savanyú, megkeseredett, incel ember irkál ide, okoskodik, ok nélkül támad... Itt vezetik le a frusztrációjukat. A te helyzetedben ugyanezek a kommentelők már rég picsognának, hogy de szar nekik...


Fel a fejjel! X.rd le anyádat, és szerintem lépj le, amint lehetőséged nyílik rá.

2022. máj. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/124 A kérdező kommentje:
Látom, hogy lettek újabb válaszok,az értelmeseket köszönöm. Most megint kiakadtam, mert este nyolc körül ( most másnap éjjel egy van) a kutyusunk ugrált,meglökte az asztalt, amiről leesett egy pohár, összetört és a kutyi belelépett, szegénynek elég rendesen vérzett a talpa. Kérdeztem, hogy ugye van kötszer? Erre mondta, hogy nincs,ragtapasz van helyette. Néztem egy nagyot,ragtapaszt akart rakni olyan helyre, ahová nem is ragad,tiszta szőr, gondolom nem is kell magyaráznom. Ilyenkor nem azt mondom, hogy ragtapasz van, hanem hogy nincs semmi,ezek után kéztörlőpapírral akarta bekötözni a sebet,KÉZTÖRLŐPAPÍRRAL, és nem ideiglenesen, amíg szerez valamit,hanem ezt szánta a végleges megoldásnak. Az unszolásomra hajlandó volt kérni a szomszédoktól kötszert, úgy,ahogy, de bekötözte, bár úgy nyugodtam volna meg,ha doki is látja minél előbb. Közben felkeltem éjjel,mentem a wc-re és közben ránéztem a kutyira, láttam, hogy csak egy kicsit vérzett át a kötés, talán mintha egy kicsit vérzett is volna,de észrevettem , hogy mintha az egyik körme vérezne, kiderült, hogy az nem köröm, hanem egy üvegszilánk volt a körme mellett, óvatosan próbáltam kihúzni,de eléggé tiltakozott ellene,keltettem anyát (megértem, ha SZERINTETEK ez óriási bűn,meg egy szemét vagyok),neki sem nagyon sikerült,mondtam, hogy ügyeletre kéne vinni, így mégsem maradhat az volt a válasza, hogy holnapig kibírja, most mit csináljak? Autókázzak éjjel? Felnőtt emberként nem fogta fel, hogy az életével játszik (közben úgy olvasom, hogy talán nem halaszthatatlan állatorvosi vészhelyzet ez a szilánk, bár még szerintem vérzik :(.),alig merek aludni, félek reggelig. Bocs a kisregényért,ha egyáltalán valaki (persze csakis értelmes, intelligens emberre gondolok) még olvassa ezt a kérdést.
2022. jún. 5. 01:18
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!