Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám miért ilyen undorító és...

Anyám miért ilyen undorító és szarik bele mindenbe?

Figyelt kérdés
Nem érdekli, hogy sok helyen vizesednek,omlanak a falak, nappaliban, mosdóban,a konyhában az egyik falon az aljától a plafonig tiszta fehér folt,a nappaliban az ajtótól szélén tiszta sárga, máshol omlik,esik le, az egyik konektor körül szintén az egész sárga,mellette a fal teljesen lejött,ott lóg a fal. A wc, sőt az egész csőrendszer csőrendszer el lehet dugulva,ha egy percig meg van engedve a csap,a wc bugyborékol, amúgy is vagy lemegy a wc,vagy nem, néha még a kádlefolyóból is olyan hangok vannak, mintha fel akarna törni az egész. Mertem neki erről szólni,azt mondta biztos attól dugult el, hogy tele tömködtem wc papírral. Valami szaros bolti port vett egy főrendszerű dugulásra, változás semmi. Egy évet végig én takarítottam mindent, olyan alapos voltam, hogy csak na, besokalltam és egy hónapja állt az egész,most felmosott és letörölte a wc ülőke tetejét,hűha... Neki áll feljebb, amiért koszos moppal mos fel, ráadásul úgy, hogy nem söpört fel előtte: szét kente az egész koszt, borzasztó. Még azt sem tudja, hogy az alapvető takarítási feladatokra milyen vegyszereket használunk. El van szállva magától, hogy ő az Isten, amiért bevásárol,ezt is több-kevesebb sikerrel, három nincs itthon semmi ehető, amúgy meg sokszor ott penészednek a pékáruk, én szoktam már kidobi,mert berohadna a szekrénybe. Mosni sem képes, már két hete ugyanazt a farmert vagyok kénytelen felvenni,mert nincs másik. Még azt is bírom benne, hogy veszi a szar képeit meg posztereit,de minimális szépérzéke sincs: az egyik kép ilyen színű és hangulatú,a másik olyan, ezen egy kiskutya van,a másik már egy fémből készült emberi arc. Arra se volt esze, hogy legalább egy színű kaspókat vegyen a virágokra. A kertet is most parkosítom be egy kicsit, saját forrásból,de ha legalább az ásóra vagy virágföldekre kérek egy nevetségesen alacsony összeget, már húzza a száját. Hogy tudja így az ember jól érezni magát azon a helyen, ahol él? Ha a szándék megvan,de minden tőle függ? Légyszi mondjatok már valamit erről,vagy legalább azt, hogy jogosak e a felháborodásaim. Köszönöm szépen, hogy időt szántok rám és a kérdésemre.
2022. máj. 8. 16:50
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 101/124 anonim ***** válasza:
75%

Azért az anya se semmi, hogy ilyen körülmények között kell élnie a gyerekének. És most nem azért sajnálom a kérdezőt, mert neki kell kimosnia a saját ruháját, hanem mert nem élhet kényelmesen az otthonában, nem hívhat át senkit, mert mi van ha pont nála jön vissza minden a wc-ből. Jöttek olyan kommentek, hogy ez van, vagy kaját vesz anyuka vagy fizeti a gondok elhárítását, mert szimplán biztis nincs pénz. Az ilyen engem nagyon felidegesít. Ha nincs pénz, ne vállaljon gyereket. Ha meg vállalta, felelősséggel tartozik érte. Az én szüleimnek pl csak becsúszott mert 20 évesen úgy gondolták, úgy sem fog, és inkább egy doboz cigit vettek óvszer helyett. Folyton azt a szöveget tolták, hogy semmire nincs pénz, a havi 1000 ft-os osztálypénzt is sokallták, nem mehettem osztálykirándulásra mert nem tudták/akarták kifizetni amit az osztálypénz nem fedezett volna, a ház körüli szerelnivalókat saját maguk akarták megoldani, de csak rontottak a helyzeten és 3x annyiba került a végén, mintha azonnal szerelőt hívtak volna. Ezek és még sok más miatt számomra nem elfogadható válasz, hogy "nincs pénz és kész." Azzal sincs elintézve, hogy akkor a gyerek menjen diákmunkázni és az ő fizetését költik el erre. A gyerek nem kérte, hogy megszülessen.

Kérdező, azt tudom javasolni, amit páran már írtak, hogy próbálj gyűjtögetni, hogy minél hamarabb elköltözhess, ha annyi idős leszel. És mellette ha valamennyire van rá lehetőség, próbálj meg nyugisan beszélni anyukáddal. Ha amúgy jól keres és nem veri el másra a pénzét, akkor valami mélyebb dolog lehet a háttérben. Lehet nagy rajta a nyomás a munkája miatt (itt annyiban nem értek egyet a kérdezővel, hogy nem fárad el, mert simán elfáradhat, hiába nem gyári munka), mentálisan lehet el van fáradva és nem fogja fel, hogy milyen állapotban van a ház. Az is simán lehet, hogy történt valami, mit nem osztott meg veled, és az is hozzájárult, hogy nem foglalkozik a ház állapotával. Depressziós embereknél gyakori, hogy elhanyagolják a környezetüket, teljesen akaratlanul. Erre kellene valami megoldás. A ház, a kamasz gyerek, meg saját maga miatt. Édesapádról semmit nem írtál eddig. Ha már nincsenek együtt, nem lehetséges, hogy azóta/emiatt ilyen anyukád?

23/N

2022. máj. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/124 anonim ***** válasza:
65%

Utolsó elfelejted hogy senki se úgy tervezte a gyereket hogy majd milyen jó lesz egyedül nevelni. Szóval nem mindig a szülő hibája ha választani kell a kaja és más között. Ne ítélj első hallásra.

Ezt nem a kérdezőről írtam, csak te általánosan ítélkezel. Kérdező anyukája úgy néz ki higy csak igénytelen környezetére.

2022. máj. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/124 anonim ***** válasza:
97%

"Ha nincs pénz, ne vállaljon gyereket."


Érdekes, hogy apuka lelépett és cseszik a gyerekére, az valahogy senkit nem zavar. Férfiaknak lehet.

2022. máj. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/124 anonim ***** válasza:
90%

Nem szólnék hozzá érdemben, mert úgy látom, a létező összes nézőpontom már leírta valaki, csak az a kérdésem, amit már legalább 6 alkalommal feltett valaki, apuka hol van a képletből?

Leírom azt is, hogy 23/F a teljesség kedvéért.

2022. máj. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/124 A kérdező kommentje:
Az nem esett le, hogy elváltak és külön él vagy már 14 éve?
2022. máj. 9. 20:22
 106/124 anonim ***** válasza:
87%

Miért kell flegmázni, kedves kérdező?

Írtad 105 hozzászóláson keresztül egyszer is? Nem írtad, ellenben megszámoltam, 7x rákérdeztek a hozzászólók és mindannyiszor ignoráltad a kérdést. Magunktól hogy találnánk ki?

Kicsit vissza kellene venni az arcból, ne itt éld ki a frusztrációid.

2022. máj. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/124 anonim ***** válasza:
91%
Na meg ha elváltak, s te 16 éves vagy, akkor mi a helyzet a gyerektartással? 20 éves korodig fizetnie kell, ha még középiskolás tanulmányokat folytatsz.
2022. máj. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/124 A kérdező kommentje:
Ez nem flegmaság, és nem frusztráció, bár ugye, hogy nem lenne csoda anyámnak meg nektek köszönhetően? Én ráadásul egyszer sem tértem ki a válaszolók 90%-ának stílusára úgy, hogy szerintem nem ártottam senkinek, valami biztatást vagy bármi féle pozitívumot vártam tőletek, elvileg emberektől, ehelyett még belém kötöttek sokan és az igénytelen,mindenbe is beleszaró anyám lett bevédve, hát gratulálok! Ez csak egy dolog lenne, nem kell velem egyet érteni, bár ezek szerintem akkor is abszurd dolgok,de a stílus és a válaszok egyszerűen nevetségesek, tisztelet annak az egy-két kivételnek. Egyébként a gyerektartás hogy jön ide? Szerintem egyesek többször is nagyon eltértek az eredeti témától.
2022. máj. 9. 21:30
 109/124 A kérdező kommentje:
Tényleg köszönöm annak az egy-két normális embernek,aki bíztat, meg érti a problémáimat,vagy legalább a véleményét normálisan írta le. Szerintem ennek az egésznek nincs értelme tovább, pár tanácsot vártam, ehelyett ez az egész hülyeség leszívta az energiáimat. Köszönöm a nagy semmit.
2022. máj. 9. 21:33
 110/124 A kérdező kommentje:
Gondolom egyikőtök sem nagyon fiatalabb 20-nál, tehát elvileg értelmes, felnőtt emberek vagytok. Tényleg ez lenne az a szint?
2022. máj. 9. 21:40
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!