Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám miért ilyen undorító és...

Anyám miért ilyen undorító és szarik bele mindenbe?

Figyelt kérdés
Nem érdekli, hogy sok helyen vizesednek,omlanak a falak, nappaliban, mosdóban,a konyhában az egyik falon az aljától a plafonig tiszta fehér folt,a nappaliban az ajtótól szélén tiszta sárga, máshol omlik,esik le, az egyik konektor körül szintén az egész sárga,mellette a fal teljesen lejött,ott lóg a fal. A wc, sőt az egész csőrendszer csőrendszer el lehet dugulva,ha egy percig meg van engedve a csap,a wc bugyborékol, amúgy is vagy lemegy a wc,vagy nem, néha még a kádlefolyóból is olyan hangok vannak, mintha fel akarna törni az egész. Mertem neki erről szólni,azt mondta biztos attól dugult el, hogy tele tömködtem wc papírral. Valami szaros bolti port vett egy főrendszerű dugulásra, változás semmi. Egy évet végig én takarítottam mindent, olyan alapos voltam, hogy csak na, besokalltam és egy hónapja állt az egész,most felmosott és letörölte a wc ülőke tetejét,hűha... Neki áll feljebb, amiért koszos moppal mos fel, ráadásul úgy, hogy nem söpört fel előtte: szét kente az egész koszt, borzasztó. Még azt sem tudja, hogy az alapvető takarítási feladatokra milyen vegyszereket használunk. El van szállva magától, hogy ő az Isten, amiért bevásárol,ezt is több-kevesebb sikerrel, három nincs itthon semmi ehető, amúgy meg sokszor ott penészednek a pékáruk, én szoktam már kidobi,mert berohadna a szekrénybe. Mosni sem képes, már két hete ugyanazt a farmert vagyok kénytelen felvenni,mert nincs másik. Még azt is bírom benne, hogy veszi a szar képeit meg posztereit,de minimális szépérzéke sincs: az egyik kép ilyen színű és hangulatú,a másik olyan, ezen egy kiskutya van,a másik már egy fémből készült emberi arc. Arra se volt esze, hogy legalább egy színű kaspókat vegyen a virágokra. A kertet is most parkosítom be egy kicsit, saját forrásból,de ha legalább az ásóra vagy virágföldekre kérek egy nevetségesen alacsony összeget, már húzza a száját. Hogy tudja így az ember jól érezni magát azon a helyen, ahol él? Ha a szándék megvan,de minden tőle függ? Légyszi mondjatok már valamit erről,vagy legalább azt, hogy jogosak e a felháborodásaim. Köszönöm szépen, hogy időt szántok rám és a kérdésemre.
2022. máj. 8. 16:50
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/124 A kérdező kommentje:
Kedves 89! Nagyon sajnálom, hogy ilyen szar dolgok történtek veled, DE. Itt vagy, és ez a lényeg! :)
2022. máj. 8. 21:48
 92/124 anonim ***** válasza:
100%
90-es és kérdező, köszi nektek, én most már sokkal jobb körülmények közt élek, csak nagyon dühít, ha látom, hogy sokan mások is kerülnek abba, amiben voltam és ennyire rosszul reagál rá mindenki. Az ilyesmiért az égvilágon senki nem érdemelne szidást vagy büntetést, főleg nem egy gyerek vagy egy ilyen fiatal ember.
2022. máj. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/124 anonim ***** válasza:
71%
Nem is te mosol, hanem a gép... Ahhoz nem kell betölteni 18-at, hogy elindítsd...
2022. máj. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/124 anonim ***** válasza:
91%

Anyukád elég érdekes meg a válaszok többsége is.. erre nem is térnek ki, mert hosszú lenne.


Amiben neked segíteni tudok az az, hogy írd be keresőbe a mosógép típusát. PDF-ben fent lesz, hogy milyen programok vannak. Egy rövidebb 30 fokos bőven elég ha csak suliba jársz és nincs rajta makacs szennyezodes. Mosógélen rajta van mennyit kell bele tölteni. Oblitot ha szeretnél használni szintén fel van tüntetve a mennyiség.


A lefolyohoz: ha a mosdonal is van dugulas akkor alul csavard le az a tányér szerű akármit. Gondolom tele van hajjal. (nálam ez szokott lenni) egy nem használt fogkefevel huzgalom ki és takarítom. Utána esetleg mehet a lefolyotosztito.


A többi tényleg olyan probléma amit sajnos te nem fogsz tudni megoldani. Max túl éled ezt a 2 evet.

Próbálj beszélgetni anyukáddal. De ne tamodo stílusban hanem inkább az aggodalmad fejezd ki. Valami baja kell, hogy legyen ha így el és nem zavarja. Apukadrol nem láttam, hogy írtál volna. Vele mi a helyzet?

2022. máj. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/124 anonim ***** válasza:
59%
Nem fogom végig olvasni a 10 oldalt, lehet volt már, de miért nem dobtad be a cuccaid a mosógépbe? 2 per bepakolni, 10 perc kiteregetni utána.
2022. máj. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/124 anonim ***** válasza:
38%
Mert az már tul megterhelő dolog.
2022. máj. 9. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/124 anonim ***** válasza:
82%

Azt, hogy mit gondolok előttem már leírtàk, vagyis azt, hogy egy felújításhoz pénz kell, ami lehet nem áll rendelkezésre jelenleg, és azt, hogy annak, hogy anyàd nem csinál semmit több oka is lehet és azt mi innen nem tudjuk megállapítani. Mindenféle takarításnál ilyen vagy csak annál, amihez pénz is kell? Úgy értem, hogy nyilvàn más lebontatni egy egész falat, megjavítani egy vízvezetéket mint felseperni és letörölgetni. Az is lehet, hogy fogalma sincs mit hogyan kellene csinálni.


De nem értem, hogy sokan a mosáson vannak kiakadva, hogy a kérdező miért nem mos. Az nem számít, hogy mindent ő csinál. (Persze most a leíràs alapján írom ezt, nyilván mindkét felet meg kéne hallgatni.)

2022. máj. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/124 anonim ***** válasza:
100%

Néz, már szinte mindent leírtak előttem.

Nem igaz, hogyha megkéred nem mutatja meg anyád, hogyan kezeld a mosógépet, nekem fiaim vannak (14,22), de már az idősebb is mosott tiniként, a kisebb is lazán boldogul vele vagy 4 éve (nem azért, mert én nem mosok, csak berakják simán maguktól, ha látják, hogy kellene). Azt is értem, hogy mindent te csinálsz, de pont ezt a legegyszerűbb, fölösleges kézzel veszkődni.

Fehéreket, színeseket, sötéteket kell külön, elég a 40 fok a lgtöbb ruhának bőven, fehéreket, alsóneműt, ilyesmiket lehet hatvanon.

kered meg a hsználati utasítását, ha nincsen meg, akkor rajta van a gépen maga a márka és a típus száma, beírod a böngésződbe és tudsz letölteni hozzá online használati utasítást. Ott megnézed melyik gomb mire való, milyen programok vannak, hova megy a mosószer, hova az öblítő és kalap kabát.

Kiválogatod a ruháid, bedobod, adagolod a cuccokat bele és elindítod, ez egészen eddig max 5 perc, miután lejárt, a benne lévő holmik mennyiségétől függően a teregetés sem sokkal több.

megvagy 10 perc alatt és több kilónyi tiszta ruhád lesz.

Tényleg nem ér annyit, hogy utána nézz? Itt most nem a trehány anyád a lényeg, hanem a saját komfortod, pont a legegyszerűbb feladattal bajlódsz, nem atomfizika kategória eligazodni egyik gépen sem, pláne a használati utasítás alapján. Magadnak teszel vele szívességet, mert látod, anyádra nem számíthatsz.

Nem tudok tanácsot adni a szülőddel mit kezd, mert szemlátomást a szép szó nem hat, csak van még valaki a családban, akire hallgat.

Nem jár hozzátok senki, teljesen elszeparálva éltek (elhiszem, de fura ez egy művész embertől, biztosan vannak kivételek, de általában társasági emberek, aktív társadalmi ,szociális élettel, sok van a környezetemben, értem, anyád nem ilyen), rokonok sem mennek látogatóba? Senkinek sem tűnnek fel az áldatlan állapotok?

Kérj segítséget a családban, ha ennyire rossz a helyzet.

megjegyzem azért, a legtöbb, átlagos művész egyáltalán nincsen megfizetve, itt most nem az épp felkapott "sztárokra" gondolok, de ha anyukád nem egy primadonna éppen (ami lássuk be nem valószínű, mert akkor nem egy putriban élne elszigetelve, mondjuk ismert is az összes, aki jelenleg az Operaházban játszik), akkor nem éppen top-manager fizetést kap.

Férjem legjobb barátjának felesége hosszú ideig szerepelt a Barátok Közt című sorozatban, szerette a közeget, de bevallottan elsősorban a pénz miatt csinálta, azóta sem keres "mezei" színházban annyit és a szinkron munkája sem fizet annyira jól. Ergo ha anyukád is a "csatasorban" van valahol és nem főszerepet énekel, akkor nem valószínű, hogy olyan fene nagyon jól keres, mint ahogyan te azt gondolod.

2022. máj. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/124 anonim ***** válasza:
90%
Oh, elnézést, látom nem sokkal feljebb már javasolta egy kedves válaszoló azt amit én, nem olvastam elég figyelmesen, mea culpa.
2022. máj. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/124 anonim ***** válasza:
100%
97. Nem kiakadva vagyunk a mosáson hanem ha egyszerűen senki má snem csinálja meg akkor a kérdezőnek kell magának. Senki se állította higy ez márpedig az ő dolga meg hagyja az anyját, senki se mondott ilyet. De ha már ilyen szar a szitu akkor jobb ha önállósodik.
2022. máj. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!