Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezért tényleg mi lennénk a...

Ezért tényleg mi lennénk a 'rosszak'?

Figyelt kérdés

Nagyjából leírom az előzményeket: sógornőm nemrég szült (kb 1 hónapja) problémás terhesség, problémás szülés, 3 hetes kórházban fekvés, koraszülés stb.

Amikor végre haza engedték őket már otthon várta őket a nagymama, másik tesójuk, apjuk betegen, (!) mivel mind meg voltak fázva akkor is (ahogy mi is, így mi nem mentünk).

A kislány 2 nap alatt annyira lebetegedett, hogy vissza kellett 3 napra feküdniük a kórházba. Majd hazajöttek és ismét ott volt a család.


A férjem és Én ezen nagyon kiakadtunk. Nekünk is van egy fiunk, így nem csak 'okos' gyereknélküliek vagyunk. Szerintünk azaz első bizonyos 6 hét nem viccből van kitalálva, pláne nem télen és ilyen vírusos időszakban.


A férjem megmondta a családjának, hogy hozzánk 100%, hogy be nem jönnek az első 6 hétben, utána is csak akkor, ha nem betegek. (Márciusban fogok szülni).


Most ez miatt mi lennénk a gonoszak?


Megmondtuk nekik, hogy nem véletlen lett szegény kislány beteg, nem kellene a nyakukra járni egyébként sem az elején, betegen meg pláne. Bár itt az anyuka is hibás, mert Én be nem engedtem volna senkit...


A lényeg , hogy szerintük ők nem hibáztak, nincsen ezzel semmi gond és egyébként is a 'kislány született rosszkor, mindenki pont beteg' . Ez volt az érv.


Tényleg mi lennénk a rosszak, mert megmondtuk, hogy hozzánk nem jöhetnek az első időszakban?



2021. nov. 30. 11:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/78 anonim ***** válasza:
70%
Én csak nagyon örülök, hogy mi szeretetben vagyunk a családommal, amibe a férjem oldala is beletartozik. El sem tudnék olyan kapcsolatot képzelni, amiben 6 hétre kizárok bárkit. Pedig császár volt, bár jól viseltem. Amikor hazajöttünk, már itt voltak. Csináltak friss ételt, anyós, após, sógornők és sógorok, az ő gyerekeikkel. Az én részem külföldön él sajnos. Nevetés és szeretet várt itthon minket. Úgy sajnálom, hogy más nem érti ezt, mert nekik nem ilyen a család. Pedig szerintem nem mi vagyunk a hülyék.
2021. dec. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/78 anonim ***** válasza:
76%

Huh, én is örülök, 75-ös, és dettó ugyanezt gondolom.


Hozzánk is olyan nagy szeretettel jöttek a nagyszülők másnap, miután hazaértünk, hoztak kaját, anyósom kézfogás után megfogta kicsit a babát, el se tudom képzelni, hogy 6 hétig kizártam volna ebből őket ilyen kamu indokokra hivatkozva.

2021. dec. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/78 anonim ***** válasza:
39%
Nálunk is van családi szeretet, de mindenkinek egyértelmű volt,hogy csak a kórházban, maszkban látogatnak meg, mert így vírus idején rohadtul nem éri meg tetves 20 percért veszélyeztetni a gyerek életét, holott még több éven át olelgethetik majd azt a gyereket. Fucking logic,komolyan mit nem lehet érteni azon hogy ez a gyerek érdeke?! Eszem megáll ilyen ostobaság láttán. De oké 20 percért megeri akár a kórházban kikotni napokra,hetekre mint egy ismerősöm...
2021. dec. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/78 anonim ***** válasza:
81%
Jajj, alljál már le! Betegen normális ember nem megy oda. A többi része meg nem a gyerek érdeke. Hadd ne fejtsem ki, hogy kinek a részéről és mit tartok én ostobaságnak! A gyerek érdeke az lenne, ha az anyja nem lenne egy ideggörcs. Aztán szét lehet nézni, hogy itt is mennyi keresi az önigazolást a minősíthetetlen viselkedésre. És talál is, mert rengeteg ilyen van. Ez rettentő szomorú. Milyen emberek vagytok ti? Milyen családban éltek ti? Úristen. 😧 Szegény gyerekek, akik ebben a gyűlölködésben nőnek fel és ugyanilyenek lesznek.
2021. dec. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/78 anonim ***** válasza:
85%

"Fucking logic,komolyan mit nem lehet érteni azon hogy ez a gyerek érdeke?"


De bmeg, azt értsétek meg, hogy ez egy tök hülye érv, miközben az apukák eljárnak dolgozni, boltba, ügyet intézni meg mindenfelé, ha bármit elkapnak, azt se egy ruhacsere, se egy kézmosás nem viszi le, elég, ha odahajol a gyerekhez köszönni és a levegőben már át is adta a vírusokat, aztán apuka mégsincs hermetikusan elzárva a gyerektől.


Illetve, ahogy itt korábban volt írva, kötelezően kimegy a gyerekorvos meg a védőnő is a pár napos gyerekhez, pedig ők aztán mást se csinálnak, csak emberekkel találkozgatnak egész nap.


És akkor szerintetek majd pont a nagyszülőktől fog bármit elkapni, mert heti egyszer 20 percre megnézik 1,5 méterről. Ez a nevetséges, fogd már felm

2021. dec. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/78 anonim ***** válasza:
39%

Pont írták hogy nem messziről nézik az unokát, kézbe vették egyik válaszolónál. A fürdés, ruhacsere sokat számít és folyton maszkot visel kint, így szinte lehetetlen atadni bármit. Orvos maszkban volt és védőnő is,illetve kezet mostak. Még valami hülyeséget nem akarsz írni és bizonygatni mennyire fontos az első hat hét, amikor a gyerek még szinte a szemét sem nyitja ki?


Nagyszülő ellenben munkából jön, ügyfelekkel foglalkozik, nem tud ruhát váltani, anyós részéről van másik unoka akitől bármit áthozhat és értelemszerűen unokával nem fog maszkban játszani.


6 hetet túlélik ,akiben van felelősség tudat a csecsemő iránt és van kellő IQ-ja, az nem megy át 6 hétig.

2021. dec. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/78 anonim ***** válasza:
25%

75.

Az ahogy éltek, nem család, hanem kommuna.

Mi meg téged sajnálunk.

2021. dec. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/78 anonim ***** válasza:
39%
Te csak ne sajnálj engem! Nincs miért. És majd akkor döntsd el, hogy mi a család, ha lesz róla fogalmad. Láthatóan nincs.
2021. dec. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!