Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezért tényleg mi lennénk a...

Ezért tényleg mi lennénk a 'rosszak'?

Figyelt kérdés

Nagyjából leírom az előzményeket: sógornőm nemrég szült (kb 1 hónapja) problémás terhesség, problémás szülés, 3 hetes kórházban fekvés, koraszülés stb.

Amikor végre haza engedték őket már otthon várta őket a nagymama, másik tesójuk, apjuk betegen, (!) mivel mind meg voltak fázva akkor is (ahogy mi is, így mi nem mentünk).

A kislány 2 nap alatt annyira lebetegedett, hogy vissza kellett 3 napra feküdniük a kórházba. Majd hazajöttek és ismét ott volt a család.


A férjem és Én ezen nagyon kiakadtunk. Nekünk is van egy fiunk, így nem csak 'okos' gyereknélküliek vagyunk. Szerintünk azaz első bizonyos 6 hét nem viccből van kitalálva, pláne nem télen és ilyen vírusos időszakban.


A férjem megmondta a családjának, hogy hozzánk 100%, hogy be nem jönnek az első 6 hétben, utána is csak akkor, ha nem betegek. (Márciusban fogok szülni).


Most ez miatt mi lennénk a gonoszak?


Megmondtuk nekik, hogy nem véletlen lett szegény kislány beteg, nem kellene a nyakukra járni egyébként sem az elején, betegen meg pláne. Bár itt az anyuka is hibás, mert Én be nem engedtem volna senkit...


A lényeg , hogy szerintük ők nem hibáztak, nincsen ezzel semmi gond és egyébként is a 'kislány született rosszkor, mindenki pont beteg' . Ez volt az érv.


Tényleg mi lennénk a rosszak, mert megmondtuk, hogy hozzánk nem jöhetnek az első időszakban?



2021. nov. 30. 11:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/78 anonim ***** válasza:
80%
Már rég túl vagyunk azon, hogy mindenki egyetértett abban, hogy betegen nem jöhet senki.
2021. dec. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/78 anonim ***** válasza:
15%
Mennyi empatikus finom nő van itt... ja nem ide
2021. dec. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/78 anonim ***** válasza:
34%
Hát én pl empatikus vagyok. Nem kedvelem az anyósomat, de attól még a férjem anyja. Némiképp olyan fontos az anyja, mint nekem a sajatom. A gyereknek pedig mindkettőkről ugyanolyan fontos nagyszülője. Egomanias pitsukaknak ez ugye nem egyertelmu. Nekik az teljesen normális, hogy anyucika azonnal ott van, amint haza mentek a kórházból, segít, fényesre nyalintva újdonsült anyuci popóját is, ő természetesen láthatja, kézbe veheti a kisunokat. Ő nem beteg, nem fertőz, ő tökéletes. A gonosz anyós meg nehogy már egyáltalán gondolni is merészeljen arra, hogy a szent unokat lathatja 6 hetes koranal elobb. Hat hogy kepzelj a mocskos venasszony, kinek képzeli magát????? Hiszen ő csak a szent unoka apjának az anyja, ezredrangu személy, ugye.
2021. dec. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/78 anonim ***** válasza:
67%
Némiképp- nekem épp akart lenni
2021. dec. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/78 anonim ***** válasza:
68%

Kattanj már le arról a tévképzetről, hogy ez anyós elleni bosszú.

Nem igaz, mit bele nem képzelnek emberek egy ilyen szituba?

Mit egy bolond. Ismétlik hozzászólások hosszú során ugyan azt.

2021. dec. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/78 anonim ***** válasza:
19%

"Kattanj már le arról a tévképzetről, hogy ez anyós elleni bosszú."


Após elleni. De amúgy van benne valami. Most ha nem bosszú, akkor komolyan, miben okozna nehézséget, hogy a férj felőli nagyszülő odamehessen megnézni(!) az unokáját?


Tekintve, hogy nem lehet sterilen elzárni az újszülöttet, tényleg abszurd ez a dolog.

2021. dec. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/78 anonim ***** válasza:
11%
Személyeskedés? Ah, ha ilyen buta vagy, hogy egy értelmes riposzt sincs benned, hát unalmas leszel. Vagy ez neked a visszaoltogatás? Mert akkor nem ütöd meg a szintet, és inkább maradj csendben.
2021. dec. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/78 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező, itt többen vagyunk szerintem, akik írtuk, hogy levágós, hogy csak kifogásokat kerestek.


Ami nem baj, ti dolgotok, csak tényleg nem érthető, hogy ha a férjed még annyira se szereti az apját, hogy fontos legyen neki, hogy az apja lássa a gyerekét - nekünk jólesett, hogy aki felnevelt, az szeretettel várta a babánkat is -, akkor minek tarják egyáltalán vele a kapcsolatot? Muszájból? És a gyereketek is ezt az erőltetett, megkülönböztetett családi diszfunkcionalitást látja majd?


Igazából, egyszer sem tudtál mondani egy nyamvadt érvet arra, ugyan miért ne mehetne oda a gyerek nagyapja - természetesen egészségesen - megnézni az unokáját. Csak nem. Mert te meg a férjed se szeretitek, ez az igazság, csak ehhez minek ide ilyen kérdést kiírni és megideologizálni a dolgot?


Egyébként, te tetted fel a kérdést, rosszak vagytok-e? Igen, néhányunk szerint azok vagytok, ha fáj a véleményünk, minek kérdezed?


Azért érdemes belegondolni, hogy ha egyszer neked lesz unokád a fiadtól, hogy esne, hogy a másik nagyszülőpár mehetne első naptól, ti meg majd 6 hét után. Azt ne mondd, hogy nem fájna, hogy a fiadnak nem fontos, hogy megossza veled a gyereke születésének örömét.

2021. dec. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/78 anonim ***** válasza:
39%
Nálunk is rosszak lennétek ettől. És igen, ha téged sem fog szeretni a menyed, akkor ilyen hozzáállással lesz feléd is. És akkor nem nagyon unokázol majd te sem.
2021. dec. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/78 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem 9 hónap után a 6 hét nem a világvége. Igen nálunk anyós nem látta, anyám meg igen. De csak azért mert lefurodtem nála ez volt 15 perc. Utána anyukám sem látta 6 hétig. Előtte viszont mindenki megnézhette a babát a kórházban. Érdekes mikor sógorom neje nem hívott negnézni a babát nem sertodtem meg, teljesen megértettem, hogy ki van a szülestől és nem akar látogatót. Nem csak a frissen szülő nőnek kell empatikusnak lenni, hanem a látogatónak is.

Az egyik dilis válaszoló aki folyton azt papolja bezzeg ő stb.stb. na ő a kifejezett balek típus. Nem kedveli az anyosat, fájdalmai vannak de csak hogy benyaljon a férjnek kínlódik egy sort. Lelke rajta mindenki magának hülye de az igaz a kerdezore is. Joga van nem fogadni vendéget és pont.

2021. dec. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!