Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezért tényleg mi lennénk a...

Ezért tényleg mi lennénk a 'rosszak'?

Figyelt kérdés

Nagyjából leírom az előzményeket: sógornőm nemrég szült (kb 1 hónapja) problémás terhesség, problémás szülés, 3 hetes kórházban fekvés, koraszülés stb.

Amikor végre haza engedték őket már otthon várta őket a nagymama, másik tesójuk, apjuk betegen, (!) mivel mind meg voltak fázva akkor is (ahogy mi is, így mi nem mentünk).

A kislány 2 nap alatt annyira lebetegedett, hogy vissza kellett 3 napra feküdniük a kórházba. Majd hazajöttek és ismét ott volt a család.


A férjem és Én ezen nagyon kiakadtunk. Nekünk is van egy fiunk, így nem csak 'okos' gyereknélküliek vagyunk. Szerintünk azaz első bizonyos 6 hét nem viccből van kitalálva, pláne nem télen és ilyen vírusos időszakban.


A férjem megmondta a családjának, hogy hozzánk 100%, hogy be nem jönnek az első 6 hétben, utána is csak akkor, ha nem betegek. (Márciusban fogok szülni).


Most ez miatt mi lennénk a gonoszak?


Megmondtuk nekik, hogy nem véletlen lett szegény kislány beteg, nem kellene a nyakukra járni egyébként sem az elején, betegen meg pláne. Bár itt az anyuka is hibás, mert Én be nem engedtem volna senkit...


A lényeg , hogy szerintük ők nem hibáztak, nincsen ezzel semmi gond és egyébként is a 'kislány született rosszkor, mindenki pont beteg' . Ez volt az érv.


Tényleg mi lennénk a rosszak, mert megmondtuk, hogy hozzánk nem jöhetnek az első időszakban?



2021. nov. 30. 11:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/78 anonim ***** válasza:
16%
Ez igaz. Ha az orvos meg a védőnő mehet, akkor anyós is mehet, csak mosson kezet és ne puszilgassa össze. Ha utálod anyóst, attól még a férjed anyja. Ha a saját anyád mehet pl, akkor elég nagy rohadéknak kell lenni ahhoz, hogy a férjedé meg ne. Persze betegség esetén senki a szobaajtóig se. De túl van ez tolva. Ha anyósod kibírhatatlan, beszól, kioktat, beszélj a férjeddel, hogy húzza meg a határaitokat, vagy húzd meg magad. Ha a férjed nem akar vagy nem tud kiállni, akkor mi a brontnak kellett egy ilyennel gyerek? Ha te nem tudsz, vagy nem akarsz, akkor egyrészt, tényleg neked is előbb felnőni kellett volna, másrészt meg micsoda kis kicsinyes, szánalmas dolog ilyennel visszavágni a saját gyengeségedért. Ha meg máshogy nem, akkor még mindig ki lehet takarítani az életetekből, de akkor teljesen és nincs dráma. Erre hogy nem jutnak el felnőtt emberek, felelős szülők?
2021. dec. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/78 anonim ***** válasza:
19%
Amúgy meg a császár egy nagy büdös kifogás. Volt nekem is, a fél családnak, sok ismerősnek, de belehalni senki sem akart. Sőt, legalább le tudtunk ülni normálisan. Felülni volt nehezebb, oszt ennyi. Nem kell így rátenni magatokat a "sajnálj, mert felvágtak" vonatra, mert aki nem drámakirálynő, az tudja, hogy csak teszed magad.
2021. dec. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/78 anonim ***** válasza:
14%

35!

Arra reflektáltam, hogy a kötekedő számonkérte a kérdezőt, hogy az anyja mehet segíteni, az anyósnak meg csak 6 hét múlva lehet megnézni is.

Szövegértés...

2021. dec. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/78 anonim ***** válasza:
22%

40!

Neked valami brazil szappanoperát kellene írnod, amiket itt fabulálsz a nyilvánvalóan buta és felelőtlen anyóst illetően.

2021. dec. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/78 anonim ***** válasza:
39%

Nekem piszok nehéz volt a császár, jó hogy te wonder woman vagy, de nekem pl. megszúrták a gerincem és kiszivárgott a gerincvelő folyadék amitől nem bírtam felállni( pokoli fájdalom, egyensúly probléma stb) ezért a véremmel kellett a szivárgást betapasztani, ezután vagy egy hétig alig bírtam mozogni.

Nálunk a férjem nem ment 2 hétig dolgozni, utána amint haza ért ruha a badellába és fürdés. Csak ezt kovetoen nyúlt a gyerekhez. Veszettül nem volt kedvem senkihez szülés után, kórházban látták maszkkal a gyereket, legyen ennyi elég. Védőnő amúgy maszkban jött és egyből kezet mosott.

6 hetet mindenki tuleli és pont, nem mindenki szupernő mint te ...

2021. dec. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/78 anonim ***** válasza:
84%
45-ös voltam és 42-nek írtam
2021. dec. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/78 anonim ***** válasza:
38%
Nem vagyok wonder woman. Nem is attól leszek, hogy nekem nem volt komplikáció. Neked volt. Arról nem tehetsz, minek veszed magadra? Ne hisztizz már itt a semmin! De egy komplikáció nélküli császárba azért nem kell belehalni. Te is csak azért fogod fel ilyen drasztikusan, mert lett veled ez.
2021. dec. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/78 anonim ***** válasza:
67%

nem komplikációval is van akinek fél év kigyógyulni és ilyenkor vagy akár bedurrant mellel pont nem lenne kedvem bárkit fogadni. 6 hét szerintem minden friss anyukának jár, mert a szülés akárhogy nézzük trauma vagy komplikáció miatt vagy mert bunkó veled a csecsemős vagy csak első gyerek és az ember parázik és örül hogy él.

Csak mert szeretem magam és adok magamnak időt pihenni még az ember nem lesz nem családcentrikus. Van egy egészséges önzés és ez is közéjük tartozik, ha te szeretsz együtt lenni a családdal az a te dolgod ahogy a kérdezőnek is magánügye hogy nincs kedve anyóshoz(lehet hogy okkal).

2021. dec. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/78 anonim ***** válasza:
13%
Hát, császáros voltam, bunkó vokt a csecsemős, nem is tudtam szoptatni, ami szar csak lehetett, az volt. Első gyerek. Mégse csináltam ilyet. Én is szeretem magam. Meg a családom is. Más meg nem. Nem baj az, biztos van oka, de akkor meg kell nekik mondani, nem ilyen szar kifogásokat gyártani. Mert az ilyenek miatt nézik le, és félnek egyszerre a frissen szült nőktől. Aztán nem mindenki kettyósodik be. Csak, aki alapból se volt normális, vagy meglátja a lehetőséget a bosszúra, mert a család szemébe modnani nem meri. Csicska dolog, már bocs.
2021. dec. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/78 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező okkal nem hivja őket, írta hogy a betegség tudatában is atmentek, még szép hogy így én se hívnám át őket. Betegen otthon kell maradni.baba ide vagy oda.
2021. dec. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!