Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felelőtlenek lennénk emiatt?

Felelőtlenek lennénk emiatt?

Figyelt kérdés

Itt a város ahol élünk borzasztóan elszálltak a lakás árak(vidéki városról van szó).

Konkrétan jobn helyen egy 2 szobás felújításra szoruló panel 18-20 millió Ft.

Mi a párommal teljesen egyet értünk abban, hogy ennyi pénzért nem fogunk venni. Nyilván csak hitelből tudnánk megoldani, ennyi hitelt se szeretnénk a nyakunkba kötni. Jó munkánk van, albérletben élünk.

Gyereket tervezünk. Nem, nem is akarunk össze házasodni babaváró hitel miatt.

Megkaptuk a párom szüleitől, hogy mennyire felelőtlenek vagyunk. Saját lakást kellene fizetnünk mert az a biztos,inkább kössük le magunkat egy hitellel 20 évre.


2019. jún. 28. 08:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
51%
En veletek ertek egyet. Szerintem, ha olyan sok hitelt kellene felvenni egy lakasra, akkor jobb az albi. Az a lenyeg, hogy jo munkatok van, szeretitek egymast es a kisbaba is tuti jo helyen lesz! Sok sikert!
2019. jún. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
85%
Viszont az albérlet ára helyett lehetne hitelt fizetni és akkor nem kidobott pénz lenne, a gyerekre is lenne mit hagyni örökül.
2019. jún. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
82%

Azzal teljesen egyet tudok érteni, hogy babaváró miatt ne házasodjatok, ha amúgy nem szeretnétek. Ez nagyon fontos! Ne változtassatok azon, ahogy az életeteket élni szeretnétek csak azért, mert a mostani vezetés terelgetni szeretne valamilyen irányba. Jól csináljátok.

Lakással kapcsolatban, szerintem nem vagytok felelőtlenek, csak akkor, hogyha feketén laktok az albérletben és úgy vállaltok gyereket. Ha minden rendesen le van papírozva, és a tulaj adózik utánatok, ti pedig be vagytok jelentve, akkor nem lehet nagy baj. A gyerekre pedig majd hagytok örökül mást. Én ezt úgy mondom, hogy az őrületes árak ellenére is a vásárlást választottuk. Sokféle élet van, albérletben is lehet nagyon felelősségteljesen élni.

2019. jún. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
87%

Aztán szépen emelkednek az albérlet árak, majd költözhettek a gyerekkel/gyerekekkel ide-oda.

10 év múlva meg leülhetsz szépen, és kiszámolhatod, hogy sokkal többet fizettél ki rezsire+albérlet díjra, mintha részletre vettél volna egy lakást.

A babaváró hitel meg nem kamu: jön a gyerek, felfüggeszthető, ha kettő lesz, akkor kevesebbet kell visszafizetni.

Ésszel él az ember, és nem mások visszahúzó, begyepesedett ötletei mentén.

2019. jún. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
91%

4-es vagyok.

Nem beszélve arról, hogy a saját lakás befektetés is.

Ha egyszer úgy alakul, akkor a gyerekedé lesz, vagy kiadod. Nem látsz a jövőbe.

Én mindenképpen beleugranék. Most vagytok fiatalok,

dolgoztok, miért adnátok főbérlőnek a pénzeteket, amikor ugyanazt az összeget kifizetve havonta, a saját tulajdobú építitek?!

2019. jún. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
76%

A város szélén próbáltátok már? Mindenre van megoldás.

Lehet kezdeni egy másfél szobás kis lakással, ami saját, aztán nem tudhatod, mit hoz az élet, cserélhetitek nagyobbra.

És ugyan miért ódzkodtok attól, ami végre reális perspektíva: a babaváró hitel, a CSOK?

2019. jún. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
90%
Nem felelőtlenség, de ha gyereket akartok vállalni, akkor butaság. Most tényleg van egy lehetőség amivel jól járnátok, a saját otthonotokba tolnátok a pénzt, nem más zsebébe. Azonkívül, elég kiszolgáltatott lennél albérletben gyerekkel. Egy olyan albérlet ahová vállalhatnál gyereket, egyébként se ólcsobb szerintem, mint a hitelt fizetni.
2019. jún. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
92%

Ahol a lakásárak magasak, ott az albérlet árak. Ha van önerőtök, akkor belevágnék. Hiszen a havi törlesztő szinte annyira jön ki, mint a havi albérleti díj.

De valóban ez a ti döntésetek, nem szólhat bele más. Mert akárhogy is döntötök, ti viselitek a következményeket.

Egyébként ez merre van? Mert én is vidéki nagyvárosban élek, megyeszékhely, de azért ennyire nincsenek elszállva az árak. Egy normális 2 szobás panel 11-13 körül van. Ha lepukkant, akkor lehet olcsóbban is. Egyébként nálunk sokan kiköltöznek a város körüli településekre. Olcsóbb, de tök közel vannak, mész busszal is.

2019. jún. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
81%

Én ugyan még csak 20 vagyok, és párom sincsen, de biztos vagyok benne,hogy albérletbe csak rövid ideig költöznék,inkább fizetném a saját lakásomat, mintsem albit fizessek.

Debrecenben egy normálisabb, nagyobb albérlet 100.000 forinttól kezdődik (és ez tényleg az alsó határ, ennél sokkal drágább helyek is vannak), és ez nincs másképp a többi nagyvárosban sem.

Tételezzük fel, hogy havonta fizettek 140.000 forint albérletet, az 12 hónap alatt 1.680.000 forint, az inflációt elhanyagolva, az 10 év alatt 16.800.000 forint. Ti pedig nem 10 évig laktok majd albèrletben, hanem ennél hosszabb ideig.

A babaváró hitel pedig nagyon jó lehetőség, én csak azt sajnálom, hogy ezzel elszállnak az ingatlanárak méginkább, ìgy ha valaki egyedül szeretne belevágni lakásvásárlásba, szinte esélye sincs.

De nektek ez egy iszonyú jó lehetőség, buták lennétek kihagyni

2019. jún. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
89%
Mindkettőnek megvan az elonye es hatranya, de valoban nagy hülyeség alberletre tervezni az egész eleted.
2019. jún. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!