Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felelőtlenek lennénk emiatt?

Felelőtlenek lennénk emiatt?

Figyelt kérdés

Itt a város ahol élünk borzasztóan elszálltak a lakás árak(vidéki városról van szó).

Konkrétan jobn helyen egy 2 szobás felújításra szoruló panel 18-20 millió Ft.

Mi a párommal teljesen egyet értünk abban, hogy ennyi pénzért nem fogunk venni. Nyilván csak hitelből tudnánk megoldani, ennyi hitelt se szeretnénk a nyakunkba kötni. Jó munkánk van, albérletben élünk.

Gyereket tervezünk. Nem, nem is akarunk össze házasodni babaváró hitel miatt.

Megkaptuk a párom szüleitől, hogy mennyire felelőtlenek vagyunk. Saját lakást kellene fizetnünk mert az a biztos,inkább kössük le magunkat egy hitellel 20 évre.


2019. jún. 28. 08:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 anonim ***** válasza:
44%

Én nem vennék fel hitelt.

Sokan nem tudom hol élnek,de folyamatosan csökken a népesség,egyre többen vándorolnak ki.


Szerinted ez a tendencia mit fog hozni?

Valójában most az állam által mesterségesen felnyomták az ingatlanárakat.

Egyre kevesebb az adófizető is.


5-10-15 év múlva kíváncsi leszek mi lesz itt,de hogy 20 milliót nem fog sehol érni egy retkes panel,az biztos.


Én azt sem értem,hogy ilyen helyzetben is vannak,akik gyereket akarnak.Mindegy milyen áron.

Szerintem ez a felelőtlenség.

2019. jún. 29. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/72 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csak akkor vállalnám be így helyettetek, ha hamarosan megüresedik egy családban egy ház vagy lakás és van esély rá, hogy megkapjátok. Elég morbid dolog, tudom, viszont így csak ideiglenesen tömitek más zsebét, gyerekkel pedig jóval nehezebb albérletet találni,ha innen mennétek kell.


Jelenleg az irreálisan magas ingatlan árak miatt kénytelen az ember hitelt felvenni, mert másképp nemigazán jön össze 15-25 milló, de lehet hogy holnap nyertek a lottón és az egész kérdés tárgytalan lesz.

2019. jún. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 anonim ***** válasza:
100%

"Fizetem továbbra is a lakás törlesztőit a londoni albérleten mellett, hogy a végén legyen egy lakásom Budapesten, amire semmi szükségem sem lesz?


Vagy adjam ki addig albérletbe ugyanannyiért mint a havi törlesztőrészlet? Ki fog tárgyalni a bérlővel, kinek adják oda a bérleti díjat, ki néz rá időnként a lakásra, és ki intézi az esetleges javításokat?"


Ismerősöm (kolleganőm fia) szoftverfejlesztő Londonba, és pont így csinálja. Bp-en vett egy lakást hitelre. A lakás lényegében önfenntartó, mert a bérleti díj így is több, mint a havi törlesztő.

Az már milyen hülye kérdés, hogy KINEK fizesse a bérleti díjat? Bankszámláról, átutalásról hallottál már? A bérlővel nem kell tárgyalni, ha már ki van adva, nem kell egymás seggében lenni. Lányomék pl. Pesten bérelnek lakást, három utcára lakik a tulaj, és nem szokott "ránézni" a lakásra. Igen, ha gondjuk van a fiataloknak, akkor felveszik vele a kapcsolatot (pl. csőtörés, kazán elromlik, ilyenek). Ezt pedig aki bérbeadó és külföldön él, úgy oldja meg, hogy valakit megkér itthon: apját, anyját, testvérét. Nem ingyen, mert az idő és az üzemanyag annak is pénz, viszont a bérleti díjból a bevétel így is több, mint a törlesztő, szóval pl. akit írtam az elején, kolleganőm fiának a lakására a lánya figyel, havi 15 ezer "készenléti díjat" ad neki a Londonban élő tesó ezért.

A másik, amit SOHA ne jelentsél ki, hogy és akkor van egy lakásod Bp-en, amire soha nem lesz szükséged. Mivel nem tudhatod, hogy alakul az életed, nem egy hátrány, ha a hazádban van egy kifizetett lakásod. Amit addig is bérbeadsz, amikor már lejárt a törlesztő, utána is, évtizedekig neked termeli a bevételt. Azért az angliai bankszámládon sem fog rosszul jönni a havi 150-180 ezer forintnyi összeg. Ha csak félreteszed a gyerekednek a születésétől fogva, már akkor is megérte.

Gondolkozni lehet ám.

2019. jún. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/72 anonim ***** válasza:
96%

"Sokan nem tudom hol élnek,de folyamatosan csökken a népesség,egyre többen vándorolnak ki."

Oké, hogy a magyar kivándorol, de ide is vándorolnak be. Fél Bp. már a kínaiaké. Amikor kínai ismerős azt mondja, hogy vesz 2-3 lakás Bp-en, mert most olyan olcsó. És vesz is. Újat, darabját 40 milláért. Pesten a lakások 90%-át befektetési céllal veszik.

2019. jún. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 anonim ***** válasza:
22%

Nem tudom,én nem jósolok ennek az országnak nagy jövőt.

Ki tudja mi lesz itt 20 év múlva.

Addig jól perkálhatsz,hogy legyen hol laknod,aztán lehet a feléért sem fogod tudni eladni.


Előttem írta valaki,hogy 10 éve 6 millióért vett garzont Pesten.

Azért biztos nem 20 évet dolgozott.


Egyszerűen irreális,ami itt megy.

Aki belehajszolja magát egy ilyen nagy kölcsönbe,annak nem jósolok sok jót.

Mi lesz,ha beteg lesz?A sok hajtástól?

Albérletnél legalább tudod,hogy sosem lesz tiéd,amit fizetsz,de ha kifizettél csak 10 évnyi részletet és utána nem tudod tovább fizetni,na annak a helyében nem lennék.....


Hogy fog felnőni az a gyerek?

Állandóan a stresszes szüleit fogja 20 évig látni...

2019. jún. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 anonim ***** válasza:
83%

Kedves Utolsó!



Aki belehajszolja magát egy albérletbe, annak nem jósolok sok jót.


Mi lesz,ha beteg lesz? A sok hajtástól?


Albérletnél legalább tudod,hogy sosem lesz tiéd,amit fizetsz,de ha fizeted egyfolytában 10 évig és utána nem tudod tovább fizetni,na annak a helyében nem lennék.... (az ugye megvan, hogy akkor is repülsz a semmi nélkül, csak nem lesz lakás amit elárvereznek hogy legalább megkapd a vételi ár maradékát)


Hogy fog felnőni az a gyerek?

Állandóan a stresszes szüleit fogja 20 évig látni... (időnként egy-két költözéssel, kényszerű ovi és iskolaváltással kiegészítve)

2019. jún. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 anonim ***** válasza:
93%
65! Hát én valahogy mégis nyugodtabb lennék, ha tudnám, hogy a sorsom a saját kezemben van, mintha máséban lenne és jóformán bármikor (30nap) utcára tehetne a gyerekkel. Főleg, hogy a törlesztő olcsóbb az albérletnél, ha bármi van és elviszi a bank a lakást is előrébb vagy, mintha albit fizettél volna. Egyébként meg a svájci frankosok közül is sokan kitudták fizetni, a legtöbb aki nem, az sajnos nem gondolkodott igazán előre.
2019. jún. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/72 anonim ***** válasza:

Mi kivártuk, hogy legyen önerő. Csak szólok, hogy így most 35 vagyok, költözünk albérletből a sajátba végre, és most kezdhetünk próbálkozni gyerekcsinálással. De így meg nyilván azt kapom a sok okos gyakoris válaszolótól, hogy húúúú, de öreg vagyok már első gyerekhez, miért nem kezdtem hamarabb. (Eleve 29 voltam, mikor talákoztam a párommal úgy, hogy éppen frissen voltam minden pénzemből kiforgatva egy igen érdekes válás után.) Ezzel nincs mit kezdeni, aki azt keresi, hogy kit lehet leoltani, az úgyis meg fogja találni.

"Kapcsolat kiárusítása" kifejezés értelmezésem szerint arra vonatkozott, hogy az ember ne változtasson tervet csak azért, mert ilyen vagy olyan feltételekkel lehet hitelt felvenni. Ha ők nem akarnak házasodni, akkor nem fognak. Miért csinál úgy itt mindenki, mintha csak házassággal lehetne dolgokat lepapírozni? Ír az ember szépen egy vagyonszerződést ügyvédnél és kész, a házasság pont ugyanilyen polgárjogi szerződés, csak ugye sablon, arról meg nem én tehetek, hogy az embereket csak a szép ruha meg a szupi fotók érdeklik, és el se olvassák, hogy mit írnak alá, sokan azt se tudják, hogy egy szerződést. A gyereket pedig mindenképpen védi a PTK, akkor is, ha a felek nincsenek összeházasodva. De abban egyetértek mindenkivel, hogy mindenféle szerződés nélkül gyereket vállalni egy FEKETÉN BÉRELT albérletben szerintem is felelőtlenség.

2019. jún. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 anonim ***** válasza:
68! Az oké, hogy kivártátok, de miért akkor kezdtetek el spórolni, amikor találkoztatok?
2019. jún. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 anonim ***** válasza:
75%
Aki 0 környékéről indul (ezt úgy értem, hogy ahhoz képest elenyésző anyagiakkal rendelkezik, hogy abból lakást vehessen) - kénytelen havonta és hosszútávon fizetni. Sajna, ezt ki is használja az, aki a kölcsönt adja (bank) - mert tudja "ő" is, hogy nincs más esélyed. De, nincs más.
2019. jún. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!