Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Felelőtlenek lennénk?

Felelőtlenek lennénk?

Figyelt kérdés

3 hónapig megszakításosan szexeltünk, nem volt semmi baj. 6 hónapig tabit szedek, de most abba fogom hagyni és ismét marad a megszakítás (óvszertől lelankad neki). De viszont én 18 éves vagyok, suliba járok, barátom 19, ő dolgozik. Sokszor beszéltünk már arról milyen jó lenne ha lenne babánk, és tényleg komolyan örülnénk neki. Viszont túl fiatalok vagyunk. Tehát ha megszakításosnál becsúszna egy baba megtartanánk, de nem vagyunk túl felelőtlenek ilyen fiatalon így szexelni?

Ti mit gondoltok? Mert úgy igazából ha összejönne mi ketten örülnénk, csak szülők/rokonság vajon mit szólna? :/ még szakmám sincs csak érettségim és már gyerekeken gondolkodunk.. (megjegyzem nem romák vagyunk). Jól jönne 1-2 tanács, vélemény vagy valami ilyesmi. :)


2014. szept. 14. 22:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Várjatok még! Mondom ezt úgy, hogy 17 évesen szültem :)
2014. szept. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A gondolkodásod nem takar felelőtlen embert egyáltalán, viszont amiket leírtál (nincs még szakmád, gondolom az anyagi háttér sem stabil még.. párodnál sem, a kapcsolat sem túl hosszú ideje tart - gondolom), erre babát vállalni így egyelőre felelőtlenség lenne. Szerintem minimum 2-3 évet azért várjatok, legyen szakmád, dolgozz benne egy picit.. :) Utána sokkal könnyebb a munkaerőpiacra visszamenni, mintha azt látják az önéletrajozdban, hogy 23-24 évesen még "csak" gyereket neveltél és semmi tapasztalatod semmiben. :)
2014. szept. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%
Hát az aztán nagyon fontos infó, hogy nem vagytok romák... Amúgy nem szeretnélek megbántani, de igen, szerintem felelőtlenek vagytok. Persze csak, ha nincs meg a kellő anyagi háttér, ha igen, akkor nem szóltam :)
2014. szept. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Miből tartanátok el? A származásod miért fontos ebben az esetben?
2014. szept. 15. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
23%
Én cigány származásû vagyok, 34 éves, jó egzisztenciával, diplomával és szerető párral. Most várjuk az első babánkat. Nem értem mi a probléma a származásommal. Előítélet az van...
2014. szept. 15. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szeri tem azért írta le a kérdező utolsó válaszoló nem akarlak megbántani meg átalánosítani, de nekem személyes tapasztalatom az, hogy náluk redben van az ilyen fiatalon a gyerek válalás. Nyílván van a magyaroknál is. Én várnék szakmát szereznék minden képpen.
2014. szept. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
33%
"náluk"?? Ezért nem tart sehova Magyarország. Egyebkent, ha Úgy érzed, hogy kész vagy rá, és megvan minden feltétel, akkor miért ne?
2014. szept. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%

Ne haragudj, kedves roma származású válaszoló, gondolom a kérdező sem akart megbántani, de sajnos az előítéleteknek van alapja. (és tudom, nem mindenki ilyen, nem is kéne általánosítani, de mégis ez van). Ha nem látnám én is nap mint nap azt, ahogy a környékünkön élő romák élnek, minden reggel utánam kiabálnak valami mocskosságot, akkor én sem általánosítanék. De sajnos nem tudok így tenni. És ez nem a normális, tanult emberek ellen szól. Bocsi.

Kérdező: igen fiatal vagy még. Ennyi idősen nekem is voltak ilyen vágyaim, főleg, hogy a legjobb barátnőm is ennyi idősen esett teherbe. Láttam, vele voltam mindenben és nagyon vonzott engem is a dolog. Aztán letettem róla persze, az akkori páromban sem voltam teljesen biztos, szóval nálam ez felejtős volt. És jól tettem. Várj még, tanulj még, bulizzatok, éljétek ki magatokat. Tudom, a gyerek mellett sem kell befordulni, sokan meg tudják oldani így is a munkát, szórakozást stb. De kell hozzá pénz, és így nem sok mindent fogsz kapni. Várjatok 2-3 évet, nem kell sokat. Legyél száz százalékosan biztos a párkapcsolatodban. Tudom, én is biztos voltam az akkori 3 éves kapcsolatomban, de végül minden megváltozott. Hidd el ,megéri várni. :) Sok sikert Nektek az életben!

2014. szept. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A kérdést objektíven is fel lehet tenni. Anélkül, hogy feszültseget szítana az előítélet.
2014. szept. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
35%

3-mas válaszoló vagyok, és azt kijelenthetjük, hogy aki rasszista az egy idióta! Ezt nem olyan dolog kimondani, mint mondjuk, hogy "aki jobbikos az egy idióta" mert az egy nézőpont. Vannak logikai, erkölcsi "szabályai" is, stb. Ha azt mondom, hogy a kérdező idióta, idiótaságokat írt azzal, elvileg nem kéne, hogy megsértsek senkit, mert tényt közlök... Most komolyan! Az nem baj amit csinálnak, mármint, hogy felelőtlenek, de ha ugyanazt csinálja egy cigány, akkor az baj? Ergo itt már nem is az a baj amit a cigányok csinálnak, hanem az, hogy cigányok! Ez olyan mintha feltennék egy kérdést, hogy "Hahó! Megkéseltem egy embert. Ez baj? (Nyugalom nem cigány vagyok)"

Én nem vagyok amúgy sem jobboldali, sem baloldali, se semmi mert nem értek a politikához, de az én életemet is végig kísérték rossz dolgok cigányokkal kapcsolatban: 3x Betörtek gyerekoromban, 2x Megtámadtak az utcán, 2x ellopták a telefonom, és kb. 100x beszóltak már az utcán... Én mégsem tudok másképp gondolkodni, mint hogy a faji származásnak semmi köze a viselkedéshez, mert elég tanult vagyok hozzá, igen így van kimondtam. Aki rasszista az csak egy tanulatlan, barom. Egyszerűen emberi lények nem gondolkodhatnának ennyire primitíven. Az egész társadalomban (minden embertípussal együtt) van a hiba, emiatt bűnöznek olykor többet a cigányok, stb. ennél jobban már nem szeretnék belemenni, úgy is le leszek pontozva, mert az az igazság, hogy csak írtam ami eszembe jutott és nem fogalmaztam át :) Most nem lenne hozzá energiám.

2014. szept. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!