Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit szóltok hozzá? Tegnap a...

Mit szóltok hozzá? Tegnap a tv-ben a népességcsökkenésről volt szó. Azt nondták ha nem lenne ennyi bevándorló már alig 10millióan lennénk. (magyarok).

Figyelt kérdés
Sok nő 30-on túl vállal gyereket akkor is csak egyet vagy kettőt.Illetve sok párnak nagyon sokára jön össze és azért nem vállalnak be több gyereket mert kifutnak az időböl.Kiváncsi lennék,hogy tesznek-e ellene valamit,hogy a családok több gyereket tudjanak vállalni.
2009. nov. 12. 15:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Jöjjön a sok külföldi:(Mi fiatalok meg már 1 gyereket is alig tudunk,merünk bevállalni.Ugyan mi tesznek ellene,semmit.Nálunk pl évente 5-10 gyerek születik(ez a teteje) anyámék meg kb 30an jártak 1 osztályba.A politikusok nagy ívben lesz.. minket fiatalokat.Ők nem tudják milyen havi 150-200 E ből (és ebben benne van a maszek meló is)megélni 3an kisgyerekkel és közben 2-3 hitelt,rezsit stb fizetni.
2009. nov. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy a magyarországi népesség ne csökkenjen, hanem legalább stagnáljon, minden családnak 2,1 gyereket kellene vállalnia. Ehhez képest 1,3 gyereket vállalnak a pűrok átlagosan. Ez rém kevés. :-( Ráadásul épp azok vállalják a legkevesebb gyereket, akik a legértékesebb felnőttet tudnák belőle nevelni: az értelmiségi réteg. Ott iszonyú sok az egy gyerekes család, annak az egynek mindent meg akarnak adni, kivéve a testvért. :-(


Bárcsak aki csak tehetné, vállalna legalább két, de inkább három gyereket! Mi is ezt tesszük.

2009. nov. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Teljesen igazatok van.Tegnap még azt is mondták,hogy ahhoz, hogy megállítsák a népességfogyást az egyetemistáknak is vállalniuk kellene gyereket.Persze a megkérdezettek egyike sem mondott igent.És teljesen értehető hogy miért nem.
2009. nov. 12. 16:11
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én most végeztem a fősulival és már nagyon szeretnék gyereket, de nem tudom eltartani, mert nincs munkám. Már 3 hónapja keresek, de nem találok semmit. Akkor hogy vállaljak gyereket? Na meg most ugye minimum 1 év kell a gyed-hez, ha meg valaki 2 évig akarja kapni, annak két évet kell melóznia.... Jól kitoltak velünk
2009. nov. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
18:23-as! Úgy tudom, hogy a főiskolás éveket is beszámítják a munkaviszonyba. Úgyhogy így Te már legalább 4 évet "dolgoztál". :)
2009. nov. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Foleg az elsonek de vegul is mindenkinek!Tudjatok en azert teljessen meg vagyok dobenve hogy magyar es magyar kozt enyi a kulombseg ez valami hihetetlen hogy mindenert a bevandorlok "kolfoldiek" a bunosek.Talan jobb is hogy itt elek ahol elek.Csak epen azt sajnalom hogy ezt most a nagytatam nem latja hogy miert adta majdnem az eletet annak idejen 20 evesen tobb fiatalal egyutt magyarkent a hazaert ami most eltaszitana.Ez szegyen abban a vilagban ahol elek lassan szegyellem hogy az vagyok aki vagyok ugyanis mindenkit a nemzetisege alapjan itelnek meg es sajnos azt hiszik hogy mi is olyanok vagyunk mint az anyaorszagiak.Nem benneteket itellek el csak nektek sem kellene enyire ellensegesnek lenni.
2009. nov. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Vannak még magyarok külföldön is csak éppen ezt senki nem számolja pedig sokan vannak és ök csak azert "nem magyarok" mert külföldön élnek.Pedig velük többen volnátok.Nem a külföldi a bűnös amiért a kormány nem tesz semmit hogy nektek jobb legyen azt nem veszi el tőletek senki amit a kormány nem ad meg a lehetoseget, jobb megelhetest.
2009. nov. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát, igen, érdekes hozzáállás, hogy minket határon túliakat kineveztek KÜLFÖLDIEKNEK, pedig nektek sem saját érdemetek, hogy nem szabdaltak le a szélekről...
2009. nov. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen, talán először talán az országot kellene rendbe rakni és támogatni azt aki szülni akar. És aki meg nem akar az nem szül, mert ahhoz is joga van, őt meg ne bántásk ezért. És tudjátok sok határon túli kobb magyar mint az itteniek...

Lehet hogy önző vagyok, de szerintem szülni nem azért kell, hogy ne fogyjon el a népesség, hanem azért, mert minden vágyad egy gyerek! Én (és szerintem sokan mások is csak nem merik bevállalni) nem akarok hős lenni aki megmenti a magyar népet meg az egész földet a kipusztulástól.

2009. nov. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
20.49nek 1 vagyok.Nem tudom miből olvastad,hogy én a bevándorlókat okolom.Olvasd el újra:pont azt írtam,hogy a politikusok nem tesznek ezért semmit.Anno anyámék építkeztek,3 gyereket neveltek és volt munkájuk,a lakás hitelük felét elengedték .Én csak gyest kapok mert nem voltam bejelentve(nem volt választásom),alig elég vmire a pénzünk,a lakáshitelt 20 évre vettük fel és duplán fizetjük vissza.Nem értem ebben te hol látod a bevándorlók hibáztatását.Bár megnézném melyik ország pátyolgatna engem,ha odamennék és elsírnám magam?
2009. nov. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!