Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezért tényleg mi lennénk a...

Ezért tényleg mi lennénk a 'rosszak'?

Figyelt kérdés

Nagyjából leírom az előzményeket: sógornőm nemrég szült (kb 1 hónapja) problémás terhesség, problémás szülés, 3 hetes kórházban fekvés, koraszülés stb.

Amikor végre haza engedték őket már otthon várta őket a nagymama, másik tesójuk, apjuk betegen, (!) mivel mind meg voltak fázva akkor is (ahogy mi is, így mi nem mentünk).

A kislány 2 nap alatt annyira lebetegedett, hogy vissza kellett 3 napra feküdniük a kórházba. Majd hazajöttek és ismét ott volt a család.


A férjem és Én ezen nagyon kiakadtunk. Nekünk is van egy fiunk, így nem csak 'okos' gyereknélküliek vagyunk. Szerintünk azaz első bizonyos 6 hét nem viccből van kitalálva, pláne nem télen és ilyen vírusos időszakban.


A férjem megmondta a családjának, hogy hozzánk 100%, hogy be nem jönnek az első 6 hétben, utána is csak akkor, ha nem betegek. (Márciusban fogok szülni).


Most ez miatt mi lennénk a gonoszak?


Megmondtuk nekik, hogy nem véletlen lett szegény kislány beteg, nem kellene a nyakukra járni egyébként sem az elején, betegen meg pláne. Bár itt az anyuka is hibás, mert Én be nem engedtem volna senkit...


A lényeg , hogy szerintük ők nem hibáztak, nincsen ezzel semmi gond és egyébként is a 'kislány született rosszkor, mindenki pont beteg' . Ez volt az érv.


Tényleg mi lennénk a rosszak, mert megmondtuk, hogy hozzánk nem jöhetnek az első időszakban?



2021. nov. 30. 11:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/78 A kérdező kommentje:

29

Te beteg vagy xd

Örülök, hogy ennyire ismersz, ha gondolod lehetünk barátok is, bár így sokat már nem kell magamról meséljek, mert mindent is tudsz :D


Egyébként azt írtam igen hogy NAGYMAMA MEG AZ APJA.

Segítek: az apja az apukája.

A nagymama meg a nagymamája. :D

2021. nov. 30. 21:40
 32/78 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem mások is hasonlóan tettek volna.
2021. nov. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/78 anonim ***** válasza:
73%

Mi sem vittük át 6 hétig, amikor hazamentünk anyukám megnézte messziről,de ő tanár és távoktatott tehát ki se lépett a házból, így fertőzés kizárva, de így is nagyon messziről nézte. Meg azért mentünk be hozzá,mert nála sima zuhany van és császár után nem tudtam a kádban bemászni annyira fájt így anyamnal fürödtem le.

Kötekedő válaszolónak üzenem azért kell a 6 hét mert nem tudja a családtag sokszor,hogy beteg és csak rá pár napra derül ki,de addigra te a kórházba kerülsz a csecsemővel mert annyira nincs még ilyenkor immunrendszerük, hogy egy herpesz is halálos a babára ( és ez nem vicc, tényleg halálos). Tök jó hogy nagyi megolelheti előbb, legalább megfogta mielőtt beteg lesz a gyerek és emiatt ne adj isten meghal, de hé megérte hisz így a nagyinak a 9 hónap után nem kellett 6 hetet várnia...🤦‍♀️

2021. nov. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/78 anonim ***** válasza:
91%
Mikor az unokám megszületett (2018) még nem uralkodott a covid. Lányomnak szüksége volt segitségre, mentem. Az első ahogy a házba léptem, alapos kézmosás volt. Mikor picit betegnek éreztem magam (köhécseltem vagy folyt az orrom) feltétlenül maszkot viseltem ( annak ellenére, hogy a vejem kigúnyolt). A másik nagymama kivételével mindenki várt a babalátogatással pár hetet ( pedig a lányomék nem követelték ezt meg).
2021. nov. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/78 anonim ***** válasza:
73%

"Gondolkozz már! Egy nő császár után, az átlag szülő nőnél is kiszolgáltatottabb helyzetben, mégis kit hívjon segítségül?"


Bmeg, nem segítségkérésről volt szó, csak megnézésről! Nehogy már az egyik nagyszülő mehessen másnap, a másik meg 6 hétig ne, azért basszus, elképzelem, hogy esett volna a férjemnek, ha nem engedtem volna meg a férjemnek, hogy az anyukája megnézze a gyerekét. Nem a tizedik szomszédról van szó.


Én is szenvedtem szülés után, és mégse hisztiztem ilyenen, nem volt kiszolgálás, szoptatáskor bementem a szobába és kész, a betétet meg ismerem, nem odavéreztem a kanapéra, hogy kínosan kelljen éreznem magam.


De akkor sem tennék soha olyat, hogy az egyik oldali nagyszülőt kizárom, és nem engedem, hogy legalább megnézze az unokáját. Majd megnézem, ha a kérdezőnek lenne 25 év múlva egy unokája a fiától és bele játsszanák el, mit szólna.


Most azt mondja, megértené, perdze, mindenki azt mondja, míg nincs benne abban a helyzetben.

2021. dec. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/78 anonim ***** válasza:
66%

Utolsó nálunk az én anyukám láthatta az unokát, anyósom nem de azért mert:

Anyukám távoktatott így ki sem lépett, míg anyósom önkormányzaton dolgozik és tucat emberrel találkozik. Nem volt kedvem potom 6 hét miatt veszélyeztetni az újszülött kislányom életét érdekes ezt az én anyósom meg tudta érteni, sőt az én anyukám is csak távolról nézte.

Azóta hetente láthatja az anyósom és képzeld túlélte. Ami még fontosabb felelős szülőként viselkedtem és így a lányom sem kapott el fertőzést.

Felelőtlen dolog egy csecsemő életét veszélyeztetni ,9 hónap után túlélik azt a 6 hetet.

Ja és a kórházban mindkét anyós messziről megnézhette maszkkal a kicsit.

2021. dec. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/78 anonim ***** válasza:
42%

"Nem volt kedvem potom 6 hét miatt veszélyeztetni az újszülött kislányom életét"


Mert ha 6 hét 5 naposan látja, akkor nem kaphat el tőle semmit, nyilván. Kifogás, ezt te is tudod.

2021. dec. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/78 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, Neked van igazad.

Náthásan senki ne menjen ne csak egy koraszülötthöz, de senki máshoz a családtagjain kívül, akikkel együtt él. Persze, elismerem, hogy néha ezt képtelenség betartani, de semmi esetre ilyen állapotban ne a kisbabákhoz menjenek.

Máskor csináljatok pár fényképet a piciről és interneten, mobilon küldjétek el.

Hajnalban született mindkét gyerekünk, 9 hónapra. Influenzának, járványnak se híre se hamva nem volt. Délelőtt megnézhettem őket egy üvegablakon át. Velem volt az anyósom is. A család többi tagja vagy halott volt, vagy messze volt tőlünk.

Ha megszülsz, azt teszed, amit jónak találsz.

2021. dec. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/78 anonim ***** válasza:
90%
37-es :legalább 6 hét kell, hogy kiakakuljon a baba immunrendszere, a lényeg hogy a 6 hét ELŐTT nem bölcs átvinni a babát vagy vendéget fogadni. Mit nem lehet ezen érteni, hogy az immunrendszere születéskor egy csecsemőnek a béka feneke alatt van?
2021. dec. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/78 anonim ***** válasza:
33%

39-es, ez rendben van, csakhogy már kb. másnap ki fog menni a védőnő meg a gyerekorvos, aki naponta 15+ esetleg taknyos, beteg gyerekkel találkozik, apuka dettó találkozik jó pár emberrel a munkahelyén, boltban, ügyintézéskor, feltétezem a kérdező anyja is szokott emberekkel találkozni attól függetlenül, hogy otthonról dolgozik, tehát itt a gyerek másik nagyszülőjét potenciális veszélyforrásnak tekinteni, ha amúgy egészségesen megy oda (mert ez nyilván elvárható), az teljesen abszurd.


Legalább akkor a kérdező férjében legyen annyi gerinc, hogy vallja meg az apjának, hogy "figyelj, nem szeretlek, nem vagy nekem fontos, meg azt se, hogy lásd a gyerekem, mert még ennyire sem számítsz", hiszen itt nyilván ez az igazság. Csak akkor minek tartják a kapcsolatot, ezt fogják látni a gyerekeik?


Mi baja lesz annak a gyereknek, ha bent fekszik a bölcsöben, az nagyapja meg megnézi tisztes távolból, most őszintén?


Ne legyünk már álszentek, ez az egész csak a hatalmi játszmákról meg a rossz családi kapcsolatokról szól, nem a gyerek egészégéről, mert az a szerencsétlen nagyapa nem potenciálisabb veszélyforrás, mint az apuka.


Vagy a gyerek apja sem fogja majd meg a kicsit 6 hétig, nehogy átadjon valamit, hiszen emberekkel találkozik?

2021. dec. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!