Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezért tényleg mi lennénk a...

Ezért tényleg mi lennénk a 'rosszak'?

Figyelt kérdés

Nagyjából leírom az előzményeket: sógornőm nemrég szült (kb 1 hónapja) problémás terhesség, problémás szülés, 3 hetes kórházban fekvés, koraszülés stb.

Amikor végre haza engedték őket már otthon várta őket a nagymama, másik tesójuk, apjuk betegen, (!) mivel mind meg voltak fázva akkor is (ahogy mi is, így mi nem mentünk).

A kislány 2 nap alatt annyira lebetegedett, hogy vissza kellett 3 napra feküdniük a kórházba. Majd hazajöttek és ismét ott volt a család.


A férjem és Én ezen nagyon kiakadtunk. Nekünk is van egy fiunk, így nem csak 'okos' gyereknélküliek vagyunk. Szerintünk azaz első bizonyos 6 hét nem viccből van kitalálva, pláne nem télen és ilyen vírusos időszakban.


A férjem megmondta a családjának, hogy hozzánk 100%, hogy be nem jönnek az első 6 hétben, utána is csak akkor, ha nem betegek. (Márciusban fogok szülni).


Most ez miatt mi lennénk a gonoszak?


Megmondtuk nekik, hogy nem véletlen lett szegény kislány beteg, nem kellene a nyakukra járni egyébként sem az elején, betegen meg pláne. Bár itt az anyuka is hibás, mert Én be nem engedtem volna senkit...


A lényeg , hogy szerintük ők nem hibáztak, nincsen ezzel semmi gond és egyébként is a 'kislány született rosszkor, mindenki pont beteg' . Ez volt az érv.


Tényleg mi lennénk a rosszak, mert megmondtuk, hogy hozzánk nem jöhetnek az első időszakban?



2021. nov. 30. 11:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/78 anonim ***** válasza:
88%
Ha betegen ha nem, nem illik egybol odacsodulni! Legalabb 1-2 hetet szoktak varni, meg a legkozelebbiek is! Nektek van igazatok.
2021. nov. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/78 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk a szűk család jött először első pár napban. Nem mindenki egyszerre, előre egyeztetve ki-mikor jön. Betegen a mai napig nem jön el szerencsére senki. Szóval részben neked van igazad. A 6 hetet meg te tudod, mennyi idő kell neked a regenerálódásra.
2021. nov. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/78 anonim ***** válasza:
35%

18!


Végig olvastam, engem ez a rész “fogott” meg “ Csak aztán ne legyen meglepődés a részedről, ha majd a nagyszülők 6 hét után épp nem érnek rá, mondjuk uyg fél évig.”


Vagy ez már nem a te válaszod, hanem másik kérdezőé?


Ha igen akkor ne haragudj!

2021. nov. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/78 anonim ***** válasza:
19%

23!


De, az is az én válaszom, bár épp egy másik komment része. Szerintem teljesen egyertelmu, hogy mire utaltam vele. Minden normális nagyszülő kb azonnal látni akarja az unokáját. Oke, ne aznap menjen, amikor haza értek a kórházból, de nem értem miért ne lehetne az egy hetes gyereket meglátogatni. Épeszű felnőtt ember nem fog beköltözni egy hétre hozzájuk, csupán beugrik egy fél órára. Hat hetet várni arra, hogy lásd az unokád? Hat hetet? Anno én haza mentem a gyerekkel csütörtökön, pénteken meg elvittem a nagyanyámhoz, mert sajnos nem volt már akkor se fiatal, se egészséges és nekem fontos volt, hogy lássa a dédunokáját. Megismételhetetlen ám egy újszülöttet megölelni. A hat hetes már sokat változott.

Amúgy pontosan miért probléma, ha szerintem igenis benne van a pakliban, hogy ha akkor nem voltak fontosak a nagyszülők, amikor mennjj akarták, akkor később miért kellene hogy érdekemé őket az a gyerek, akit nem lathattak?

2021. nov. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/78 A kérdező kommentje:

24!

Értjük, nagyon okos vagy, Én megértem, hogy neked ez a véleményed, veled ellentétben meg mindenkinek kb más, Te meg ezt fogadd el,


Egyébként már 1x elköszöntél, nem értem mégis miért vagy még mindig itt és hajtod a saját igazad 🤦🏽‍♀️

2021. nov. 30. 14:51
 26/78 anonim ***** válasza:
60%

Le leszek pontozva de nálunk covid időszak alatt is olyan óvatosan kérdezték meg hogy egyáltalán jöhetnek e látogatóba pedig nem vagyok para mami, és csak maszkban jöttek be,

Ha betegek én se mennék gyerekkel, vagy nem is jöhetnek de nálunk ez alap dolog, ha a gyerek keresztanyja nem beteg akkor jönnek csak, úgyhogy szerintem jól tettétek, főleg egy korábban esetén

2021. nov. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/78 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem mind a két dolog gáz. Az is, hogy valaki odamegy betegen egy újszülötthöz, meg az is, hogy képes lennél egy nagyszülőt 6 hétig kizárni, hogy szerencsétlen még se nézhesse az unokáját.


De nyilván nem vagytok elég szeretetteljes kapcsolatban sem anyádékkal, sem anyósodékkal, ha terhet jelent neked annyi örömöt megadni nekik, hogy 10 percre ránézzenek a gyerekre. Durva, milyen elcseszett családok vannak, köztük a tiéd is, kár, hogy ezt adod tovább.


A 6 hét gyerekággyal meg felesleges jönni, mert anno még a szüléskor is ott voltak a rokonok, a gyerekágy alatt meg pláne.

2021. nov. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/78 A kérdező kommentje:

Kedves 27!

1. 'Anyádékkal' max Te nem vagy jó kapcsolatban, nekem max anyukám van, pláne neked, róla egy percig sem volt eddig szó, de ha ennyire érdekel elmondom: anyukám valószínű az első itthon töltött hét után jön hozzánk, mert PCS-m lesz, tehát kelleni fog a segítség, és ki másra számítsak, ha nem anyukámra, mivel a férjemet nem fogják hetekre elengedni a munkából sajnos.


2. Anyósom nincs, de majdnem sikerült ebbe (is) belekötnöd. Ja nem.


3. Itt az egyetlen elcseszett dolog maximum Te vagy, Te aki, ismeretlenül baromi okos, és mások családját becsmérli. Sajnállak!! :)


4. Én nem 'anno' éltem, hanem MOST élek, régen otthon is szültek, ma mégsem igazán van rá mód, de majdnem ez is egy értelmes érv volt.


Nincs bajom más véleményével, teljesen elfogadom, hiszen ezért is kérdeztem, mert kellemetlenül érint engem is a dolog, és kiváncsi voltam tapasztalatokra és véleményekre

DE!

Azért van egy szint - amiből sajnos neked nem sok jutott - amíg ezeket elfogadom.

Nem kell alpárinak, bunkónak és undorítónak lenni.

Ha pedig másképp nem megy számomra a vélemény nyilvánítás, ajánlom, ne látogasd ezt az oldalt, nem neked való, nem a Te eszednek találtak ezt ki.


És baromira sajnálom, hogy le kell süllyedjek a Te szintedre és így kell írjak, de talán így eljut a Te agyadig is a mondandóm :)


Legyen szép estéd :)

2021. nov. 30. 20:09
 29/78 anonim ***** válasza:
19%

Kedves kérdező! :)


Te ezt írtad: "már otthon várta őket a nagymama, másik tesójuk, apjuk betegen"


Végig a férjed családjáról beszélsz, ergo az jön le, hogy a nagymama jelen esetben a férjed anyja és te így a nagyszülőt ki akarod zárni.


És feltételezhető, hogy ha az egyik nagyszülőpárt kizárod, akkor a másikat is, különben elég nagy sz*rkavaró vagy már az elején.


De mellesleg, tetszik vagy sem, ha csak apja van a férjednek, az is ugyanolyan nagyszülője a gyereknek, mint a te anyád. Ez van.


Csak ugye, visszatérve az ezelőtti bekezdéshez, már most kavarod a sz*rt, mint sok anyuka. Tudod, mi alpári és bunkó dolog? Ilyen szintű különbséget tenni a nagyszülők között.


De látszik amúgy, hogy kontrollmániás vagy, utálod a férjed családját és örülsz, hogy nálad van a gyerek és megbánthatod még az apját is azzal, hogy direkt nem engeded oda, bezzeg a te oldaladról való nagyszülőt...


Nézz kicsit magadba, mert tényleg gáz vagy.

2021. nov. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/78 anonim ***** válasza:
84%

29!

A legnagyobb kakakavaró itt te vagy.

Gondolkozz már! Egy nő császár után, az átlag szülő nőnél is kiszolgáltatottabb helyzetben, mégis kit hívjon segítségül? Tejfolyás, lochia, szoptatás, sorolhatnám napestig.

Még jó, higy az édesanyját, nem egy kvázi idegen nőt. Még akkor sem, ha ez anyós. A férjem anyja, de ennyi.

Írom ezt szülésznőként és 2 fiú anyjaként.

Ha a jövendő menyem hasonlóan dönt, mint a kérdező, akkor tudomásul veszem.

Ez nem verseny.

2021. nov. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!