Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezért tényleg mi lennénk a...

Ezért tényleg mi lennénk a 'rosszak'?

Figyelt kérdés

Nagyjából leírom az előzményeket: sógornőm nemrég szült (kb 1 hónapja) problémás terhesség, problémás szülés, 3 hetes kórházban fekvés, koraszülés stb.

Amikor végre haza engedték őket már otthon várta őket a nagymama, másik tesójuk, apjuk betegen, (!) mivel mind meg voltak fázva akkor is (ahogy mi is, így mi nem mentünk).

A kislány 2 nap alatt annyira lebetegedett, hogy vissza kellett 3 napra feküdniük a kórházba. Majd hazajöttek és ismét ott volt a család.


A férjem és Én ezen nagyon kiakadtunk. Nekünk is van egy fiunk, így nem csak 'okos' gyereknélküliek vagyunk. Szerintünk azaz első bizonyos 6 hét nem viccből van kitalálva, pláne nem télen és ilyen vírusos időszakban.


A férjem megmondta a családjának, hogy hozzánk 100%, hogy be nem jönnek az első 6 hétben, utána is csak akkor, ha nem betegek. (Márciusban fogok szülni).


Most ez miatt mi lennénk a gonoszak?


Megmondtuk nekik, hogy nem véletlen lett szegény kislány beteg, nem kellene a nyakukra járni egyébként sem az elején, betegen meg pláne. Bár itt az anyuka is hibás, mert Én be nem engedtem volna senkit...


A lényeg , hogy szerintük ők nem hibáztak, nincsen ezzel semmi gond és egyébként is a 'kislány született rosszkor, mindenki pont beteg' . Ez volt az érv.


Tényleg mi lennénk a rosszak, mert megmondtuk, hogy hozzánk nem jöhetnek az első időszakban?



2021. nov. 30. 11:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/78 anonim ***** válasza:
19%
Én szólok be. Imádom anyósomat. Lehet ezért is van ugyanolyan rangúként kezelve. A többi meg... Xd
2021. dec. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/78 anonim ***** válasza:
18%

65-os esetleg az egyik válaszban ezt te írtad:

" Hát én pl empatikus vagyok. Nem kedvelem az anyósomat, de attól még a férjem anyja. " szóóóval imádod az anyósod?

Amúgy ha én nem érzem jól magam akkor nem fogadok vendéget és ha a vendég velem egyformán szintén

tényleg egyenrangúként bánik velem, akkor elfogadja hogy nem vagyok fogadóképes, sőt jobbulast kíván és örül eleve a ténynek hogy az unokája és a menye is egészséges.

2021. dec. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/78 anonim ***** válasza:
15%

"ha a vendég velem egyformán szintén


tényleg egyenrangúként bánik velem, akkor elfogadja hogy nem vagyok fogadóképes, sőt jobbulast kíván és örül eleve a ténynek hogy az unokája és a menye is egészséges."


De atyaúristen, magyarázzátok már meg, miért kell olyan roppant fogadóképesnek lenni ahhoz, hogy beengedjétek magatokhoz a férjetek szüleit 20 percre megnézni az unokát????


Nem kell kiöltözni, nem kell ebédet csinálni, max. a férjed majd főz nekik egy kávét.


Nevetséges az egész. Pláne, hogy valaki 6 hétig nem fogadóképes, aki ennyire puhány, inkább gyereket se vállaljon. Kifogás kifogás hátán, csak azt nem fogjátok fel még mindig, hogy a férj szülei ugyanolyan nagyszülei a gyereknek.

2021. dec. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/78 anonim ***** válasza:
24%

Hát bocs de szültem és mindenem fáj és igen ahhoz a 20 perchez sincs kedvem, főleg ha beteg a másik. Amúgy a férj küldte el a fenébe a szüleit nagyokos...

Nem puhányság kiállni a másikkal szemben és közölni, beteg vagy ne gyere át. Én vacakul vagyok, anyós ráadásul beteg( az én immunrendszerem is béka segge alatt) még csak az hiányozna hogy lázas legyek én is és ezért ne legyen jóízű tejem és nyűglődjön a baba( mert volt már velem ilyen). Te jofej akarsz lenni hajrá, de légyszi maradj magadnak szuperanya és meny. ..

2021. dec. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/78 anonim ***** válasza:
81%
Mennyi kötekedő, kákán is csomót kereső, rosszindulatú, igazi undok anyósjelölt ír itt...
2021. dec. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/78 anonim ***** válasza:
85%
66,azt a választ nem én írtam. Az előttem válaszoló, nem tudom, hogy te voltál-e, de leírta, hogy arra kiskaput, hogy az ő anyukája láthassa, de anyósnak nem. Neki annyi sem lehetett. Nem az én bajom, félre ne értsd, de így állnék én is anyós helyében utána hozzá. Joga van hozzá. Ugyanúgy, ahogy joga van a friss anyukának nem beengedni. Mondjuk én sosem sérteném így meg a férjem. Hacsak nem ő is utálja, de akkor tényleg az ő dolga kezelni.
2021. dec. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/78 anonim ***** válasza:
67%

"Hát bocs de szültem és mindenem fáj és igen ahhoz a 20 perchez sincs kedvem"


Oké, csak akkor a saját szüleidhez se legyen.

2021. dec. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/78 anonim ***** válasza:
34%

Saját anyukámat el tudom viselni,mert ismerem és ő maga nem jött át a 6 hét alatt, mert féltette a kicsit. Amikor fürödtem nála akkor is átment a ház másik felébe, pedig nem volt beteg de úgy volt vele mi van ha lappang benne valami.


Normális,értelmes ember nem megy át az első 6 héten, főleg ha beteg. Aki a 20 percért veszélyezteti csak azért is a gyerekét/unokáját rohadt "értelmes" lehet és önző hisz csak azért hogy büszkelkedhessen az anya vagy hogy lássa a pici unokát veszélyezteti a gyereket, mindezt a saját boldogságáért.

Én nem bánom hogy 6 hétig nem láthatták, mint írtam szuletéskor messziről megnézhették. A 6 hét után most meg egyfolytában láthatják, minden nagyszülő túlélte...

2021. dec. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/78 anonim ***** válasza:
69%

Hú, 72-es, ezt azért túltolod.


Feltételezem, akkor a férjed nem is fogta meg a gyereket 6 hétig, hiszen ő is bárhol bármit összeszedhetett, és csak nem voltatok olyan felelőtlenek, hogy az első 6 hétben veszélyeztessétek a gyereket az apuka saját boldogságáért, hiszen 6 hét után majd foghatja, amennyit akarja.


Gondold el, lemegy a boltba kenyérért, három Covidos ráköhög... Ugye, nem is ment 1 méternél közelebb a gyerekhez?

2021. dec. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/78 anonim ***** válasza:
87%

Férjem kivett 3 hetet, ezalatt kaját ide szálítattuk tescóból. Amikor dolgozni ment amint hazaért ruha le és badellába rakta aztan fürdés és csak ez után vette kézbe a gyereket. Odakinn végig maszkot hordott. De anyóst nem kérhetem, hogy zuhanyozzon le és hozzon váltás ruhát is ha benéz🤣


De mondom azóta egyfolytában unokázik és ő maga nem akart átjönni, mert féltette az unokát, kérnünk sem kellett. Normális nagyszülő félti az unokáját.

2021. dec. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!