Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezért tényleg mi lennénk a...

Ezért tényleg mi lennénk a 'rosszak'?

Figyelt kérdés

Nagyjából leírom az előzményeket: sógornőm nemrég szült (kb 1 hónapja) problémás terhesség, problémás szülés, 3 hetes kórházban fekvés, koraszülés stb.

Amikor végre haza engedték őket már otthon várta őket a nagymama, másik tesójuk, apjuk betegen, (!) mivel mind meg voltak fázva akkor is (ahogy mi is, így mi nem mentünk).

A kislány 2 nap alatt annyira lebetegedett, hogy vissza kellett 3 napra feküdniük a kórházba. Majd hazajöttek és ismét ott volt a család.


A férjem és Én ezen nagyon kiakadtunk. Nekünk is van egy fiunk, így nem csak 'okos' gyereknélküliek vagyunk. Szerintünk azaz első bizonyos 6 hét nem viccből van kitalálva, pláne nem télen és ilyen vírusos időszakban.


A férjem megmondta a családjának, hogy hozzánk 100%, hogy be nem jönnek az első 6 hétben, utána is csak akkor, ha nem betegek. (Márciusban fogok szülni).


Most ez miatt mi lennénk a gonoszak?


Megmondtuk nekik, hogy nem véletlen lett szegény kislány beteg, nem kellene a nyakukra járni egyébként sem az elején, betegen meg pláne. Bár itt az anyuka is hibás, mert Én be nem engedtem volna senkit...


A lényeg , hogy szerintük ők nem hibáztak, nincsen ezzel semmi gond és egyébként is a 'kislány született rosszkor, mindenki pont beteg' . Ez volt az érv.


Tényleg mi lennénk a rosszak, mert megmondtuk, hogy hozzánk nem jöhetnek az első időszakban?



2021. nov. 30. 11:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/78 anonim ***** válasza:
25%

problémás terhesség, problémás szülés, 3 hetes kórházban fekvés


Pont ebben az esetben normális ember nem vár hat hétig, hanem felhívja, hogy miben tud segíteni, akár azonnal. nyilván nem az, aki beteg, hanem az, aki egészséges.

2021. nov. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/78 anonim ***** válasza:
70%
Hát passz, hozzánk anno jöttek a szüleim, anyós, tesóm, férjem testvére pár napon belül. Megette a fene, ha attól a napi fél órától nem tudunk összeszokni.
2021. nov. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/78 anonim ***** válasza:
32%
figyu, a férjed, aki nyilván tudta, hogy beteg a családja, felhívta a tesót, hogy figyi, tesóm, ti most ne mászkáljatok sehova, mondd, mire van szükésgetek, bevásárolok, stb?
2021. nov. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/78 A kérdező kommentje:

13!

5. hete vagyunk betegek, mert sikeresen áthozták hozzánk is, elkapta először a kisfiam, aztán Én és végül a férjem is :)

2021. nov. 30. 11:53
 15/78 anonim ***** válasza:
89%

Ahány ház, annyi szokás, én veletek értek egyet, jó hogy legalább Ti nem mentetek oda, és ezt várjátok másoktól is, hogy tiszteljék az első heteket, amíg a baba is szokja a világot, meg mindenki egymást, még ki se pottyant, egészségesen se kell megrohamozni, nem hogy betegen.

Tesóm babáját nem akartuk megnézni, amíg nem szólnak, hogy mehetünk, mert vírus van, 4-5 hetes volt mikor áthívtak, akkor is csak pár percet voltunk ott. Lesz idő tutujgatni, nem tudom mit akarnak olyan piciként tőle annyian. :D Mindenki maga hozza a szabályokat, szerintük ez a normális, szerintetek meg más. Majd szóltok, ha mehetnek, aztán kész. Aki nem érti meg, az meg sértődjön meg..

2021. nov. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/78 anonim ***** válasza:
94%
A te gyermeked, a te családod, a te lakásod, a te felelősséged. Mindegy ki mit mond úgy lesz ahogy te mondod. Én is várnék vele ebben a vírus helyzetben, és pont nem érdekelne ki mit mond.
2021. nov. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/78 anonim ***** válasza:
89%

4,9-es válaszoló!


Itt nem feltétlen azzal volt a baj h 6 hetet nem várták meg, hanem, hogy betegen odacsődült a kiscsalád, mert ugye nem lehet megvárni míg meggyógyulnak. Hát én páros lábbal rúgtam volna ki őket, aztán azt is leszartam volna ha 6 hét után se jönnek.


Covid van, mindenki meg van fázva, mindenfele nyavaja van most.


Ja és mielőtt jönne a támadás, nekem is van egy kislányom most lesz 9 hónapos, márciusba csak a két nagymama foghatta meg rajtunk kívűl, nem voltam betegek stb. A többi rokon feljöhetett megnézni maszkba!!!


De volt nálunk rá példa, hogy betegek voltak, jöttek anyósékhoz és akkor mi is menjünk le mert névnapoznak meg stb, úgy hogy előtte egy hétig nem tudtak szinte kikelni az ágyból, megmondtam, hogy nem viszem le a gyereket akkor persze mindenki megsértődött meg, hogy túlféltem a gyereket, rá pár napra kiderült, hogy valószínűleg Covid… na akkor már nem én voltam a szar.


Úgyhogy kérdező, nem vagy igazságtalan és ezek után én fix betartanám a 6 hetet, és ahogy írtad, hogy oda is átvitték a betegséget, fix, hogy onnan is kivágtam volna őket betegen!

2021. nov. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/78 anonim ***** válasza:
66%

17!


Ha esetleg sikerült volna elolvasni a válaszom végig, ugye....Segitek. "Az meg evidens, hogy betegen nem megy épeszű ember felnőtthöz se látogatóba, Plán e nem egy újszülötthöz."

2021. nov. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/78 anonim ***** válasza:
83%

Ilyen az amikor a buta bugrisok szaporodnak. Csak a babát sajnálom, hogy ilyen agytröszt rokonság jutott neki.

Kérdező, neked van igazad. Te vagy a kisbabádért felelős, a te szabályaidat el kell fogadni mindenkinek.

2021. nov. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/78 anonim ***** válasza:
89%
Nekem ezzel csak annyi bajom van, hogy hogy mernek betegen odamenni egy koraszülötes házhoz. Amúgy ha semmi bajuk, akkor részemről nem gáz, hogy meg akarják nézni hamarabb, mint a gyermekágy vége.
2021. nov. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!