Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldjam ezt meg?

Hogyan oldjam ezt meg?

Figyelt kérdés

Tömören leirom az elosztorit :

régen kerteshazban eltunk, ahol talaltam 2 kiscicat akik kint lettek tartva a kertben, de mamam vilag eleteben utalta az allatokat, neki semmi sem jo sehogy, tipik besavanyodott oregasszony es lelkileg terrorizalt hogy adjam oda valakinek (12 eves voltam) es vegul csak engedtem neki, azutan napokkal tudtam meg, hogy a ferfi akinek odaadtam oket odadobta oket a kutyainak es ez mai napig ugy bennem maradt hogy bogve irom ezt most is (22 vagyok) ezt azota sem bocsajtottam meg.


azota panelban elunk, 4 eve kb anyukam vett nekem egy cicat, aztan en mentettem az utcarol egy masikat... hat szulettek kiscicak (ezutan anya apa es a babak is ivartalanitva lettek) es elojott a gyerekkori traumam nem birtam megvalni toluk, mert rettegtem, hogy bantani fogjak oket, vagy rosszul bannak veluk, vagy megunjak oket es kidobjak, mindenfele remtortenet elevenedett meg elottem


lényeg a lenyeg mar 3 eve hat macskaval elek egyutt, es mamam egyre jobban terrorizal, tegnap konkretan nekem szegezte a kerdest, hogy mikor adom mar fel oket ugyis megdoglenek(?) (es oszinten megmondom, hogy engem csak ezek a macskak tartanak eletben, mert ha nem lennenek csak ram utalva, mert ha en nem lennek mennenek az utcara, mar regen megoltem volna magam)

egyre nehezebb mamammal egyuttelni, allandoan atkozodik, a macskaim zavarja az utbol, bezarja oket a szobamba ha alszom, de ha en mondom, hogy ne jojjon fel az ismerose, aki ha tehetne szetlopna a hazat akkor en vagyok a szar (mikor eszrevettem hogy hianyzik a penzem a tarcabol hat tuti nem az ember volt mer o ottvolt vegig vele, en vagyok a hulye elszamoltam), leszarja, akkoris felhivja, hogy menjen le neki boltba, meg cigiert meg gyogyszerekert


szeretnek kerteshazba koltozni, hogy tudjak a cicaknak kifutot epiteni a kertbe, de akkoris elkezd terrorizalni, hogy ha en nem lennek o mar megdoglott volna(egesz kiskorom ota mondja) , meg hat tobbet ernek nekem a macskak mint o, ot nem szereti senki, meg panel hazba menjunk lakni mert o nem megy mar ki a varosbol mert o oreg stb. stb.


egyreszt nekem elegem van ebbol a lelkiterrorbol es ebbol a mergezo egyszer kedves egyszer passziv agressziv es pofatlan viselkedesebol , en mar nem szeretnek vele elni, nem akarok a kozeleben lenni, ha megszolal mar rosszul leszek, utalom hallani a hangjat is.


a macskakrol nem mondok le, ok mar velem maradnak mig elnek.

viszont ezt mar egyre nehezebb elviselni, de a mamat meg nem kuldhetem el, mert hat hova kuldjem?


bocsi, hogy ilyen hosszu lett, es sok a hiba benne, de ez mar eleg regota ert bennem es senkinek nem tudtam errol beszelni.



2021. nov. 4. 07:08
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
97%
17-es Akkor meg rég lepasszoltam volna, a testvére befogadja, nem kerül utcára. Egyetértek az előzővel, eszedbe ne jusson újra anyáddal közösködni.
2021. nov. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
100%
Trauma feldolgozáshoz, hátha: [link]
2021. nov. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 A kérdező kommentje:

miert ne kozoskodjek anyaval?... o igazabol hat csak nem csinalt semmit, de jon mindennap amugy hozzam.


koszonom 22 ez jol johet, mert mindenfele allati bantalmazasra lefagyok es sirogorcs kerulget

.. hatha kicsit eltudnek tavolodni ettol erzelmileg, mint egy normalis ember

2021. nov. 4. 09:36
 24/49 anonim ***** válasza:
96%
Próbáld meg rásózni őt a testvérére. Ha a nagyi számára kényelmetlen körülményeket teremtesz otthon (pl.NEM jöhet fel az ismerőse, elveszedtőle a lakáskulcsot, te osztod be a nyugdíját. naponta szembesíted vele, hogy semmire nem elég a pénze, jelentősen csökkented a cigi adagját, mert nincs péz rá, be kell szállni a lakbér és rezsifizetésbe,stb) akkor ő saját maga akar majd elmenni tőled a tesójához lakni.
2021. nov. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 A kérdező kommentje:

24 :D hiaba mondom neki, hogy nem johet fel, epp ez az, hogy leszarja akkkoris felengedi, mert pofatlan.

meg hat en nem turkalok a penztarcajaba, es nem is fogom bezarni a hazba.. ez nagyon durva akarmennyire gonosz velem.... ha csokkentenem a cigi adagjat hidd el megkeseritene az eletemet azzal, hogy egesznap tobb oka lenne szitkozodni, mint a macskak. szerintem o nagyon durvan passziv agressziv, csak nemtudom mire fel :))


5.szint : Ezen a szinten a manipulatívan viselkedő ember saját maga bántására is hajlandó, hogy a másikon bosszút álljon, például válás után egy lakásban marad volt családjával és ahol csak lehet, útban van. Mindeközben persze ő is nyomorultul érzi magát, de legalább részben elégtételt vesz.

2021. nov. 4. 09:48
 26/49 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem növesztesz tököt (ha csak jelképesen is) akkor semmi esélyed ellene. Csak a gazdatest leszel a parazita számára.Áldozattípus vagy és kihasználja. Te meg jókislányként hagyod magad. Gyenge, akaratnélküli, nyomorult, kihasználható, lehúzható báb vagy a szemében, akivel BÁRMIT meg lehet tenni. És meg is teszi amit tud. És még te vagy tekintettel rá ezek után? Mert ő aztán nincs tekintettel rád. Keress egy jó pszichologust, mert ha nem teszel semmit, megérdemled a sorsodat ..
2021. nov. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkivel csak annyit lehet megtenni, amennyire az illető hagyja magát !!!!!
2021. nov. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 A kérdező kommentje:

igazad van, tul sokaig engedtem neki es anyam ugyszinten... koszonom szepen el lesz beszelgetve vele mostmar, mert ez nem mehet tovabb:(


epp ez a baj, hogy mindig eros szemelyisegnek tartottam magam, mert ezt senkinek sem engedtem meg ismeros/barat/pasi, meg a legjobb baratnommel is megszakitottam a kapcsolatot, hogy ne probaljon erzelmileg manipulalni, mert kapom eleget otthon, de valamiert nem tartottam eleg erosnek magam soha, hogy vele szembeszalljak, szoval "tokot novesztek" vegre es normalisan elmondom neki mi van. ha meg nem megy, elmondom csunyan is, hatha azt mar megerti.


koszonom, hogy segítettetek, mindannyian!! <3

2021. nov. 4. 10:06
 29/49 anonim ***** válasza:
27%

Ne haragudj, hogy őszinte vagyok, de lakásban tényleg sok a 6 macska! Nővéreméknél is bent lakik a két macska. Alig lépsz be a házba, már megcsap az a büdös macskaszag...

Német tanáromnál 3 macska van, ott még büdösebb van...

Ezt a részét megértem a nagymamádnak, hogy elege van ennyi macskából a lakásban... Képzelem, nálatok milyen szag lehet, meg mennyi macskaszőr mindenhol!

Ha tetszik, ha nem, 6 macska egy lakásban tartva nem normális dolog! Abba már bele sem gondolok, hogy mennyi lehet a havi eledelük költsége...

Ha mégis ennyire ragaszkodsz a macskáidhoz, tényleg az az egy megoldás marad, hogy elmész albérletbe!

Bár, az biztos, hogy 6 macskával nem lesz könnyű lakást találnod...!

Az viszont mutatja, hogy jólelkű ember vagy, hogy nincs szíved otthagyni a mamát! Ő mégiscsak a nagymamád!

Anyukádnak kéne szégyenkeznie, mert rád hárította az összes terhet, ami a mamával jár, ő meg elment élni a saját gondtalan életét... Azzal mit sem törődve, hogy így neked sosem lesz saját életed, saját családod! Elképesztően önző dolog ez anyukádtól!

Azért az se semmi, hogy egyes válaszolók kegyetlenül behajitanák egy otthonba a mamát... Majd ti is örülni fogtok idős korotokban, ha a családotok beb@sz egy otthonba, mert már csak teher vagytok számukra...

Lehet, kegyetlenül hangzik, de, ha maximum két macska lenne, nagy eséllyel a mamád is megváltozna! Tényleg túl sok 6 macska egy lakásban...

2021. nov. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
100%
29- milyen albérletbe menjen a csaj? Már most is ott van !!! És ő fizeti!! És eltartja a hárpia mamát is!! Nekem macskám és rókám van, demivel fürdetem őket 2 havonta, isten bizony jó illatuk van. Más iskérdezte, hogy parfümözöm-e őket, de nem, csak simán tisztán vannak tartva. Mellesleg a macska tiszta állat, mosakszik eleget, ha büdös van egy macskás lakásban, akkor vagy az alom nincs naponta cserélve, vagy jelölgetnek (na arról le kell szoktatni )
2021. nov. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!