Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldjam ezt meg?

Hogyan oldjam ezt meg?

Figyelt kérdés

Tömören leirom az elosztorit :

régen kerteshazban eltunk, ahol talaltam 2 kiscicat akik kint lettek tartva a kertben, de mamam vilag eleteben utalta az allatokat, neki semmi sem jo sehogy, tipik besavanyodott oregasszony es lelkileg terrorizalt hogy adjam oda valakinek (12 eves voltam) es vegul csak engedtem neki, azutan napokkal tudtam meg, hogy a ferfi akinek odaadtam oket odadobta oket a kutyainak es ez mai napig ugy bennem maradt hogy bogve irom ezt most is (22 vagyok) ezt azota sem bocsajtottam meg.


azota panelban elunk, 4 eve kb anyukam vett nekem egy cicat, aztan en mentettem az utcarol egy masikat... hat szulettek kiscicak (ezutan anya apa es a babak is ivartalanitva lettek) es elojott a gyerekkori traumam nem birtam megvalni toluk, mert rettegtem, hogy bantani fogjak oket, vagy rosszul bannak veluk, vagy megunjak oket es kidobjak, mindenfele remtortenet elevenedett meg elottem


lényeg a lenyeg mar 3 eve hat macskaval elek egyutt, es mamam egyre jobban terrorizal, tegnap konkretan nekem szegezte a kerdest, hogy mikor adom mar fel oket ugyis megdoglenek(?) (es oszinten megmondom, hogy engem csak ezek a macskak tartanak eletben, mert ha nem lennenek csak ram utalva, mert ha en nem lennek mennenek az utcara, mar regen megoltem volna magam)

egyre nehezebb mamammal egyuttelni, allandoan atkozodik, a macskaim zavarja az utbol, bezarja oket a szobamba ha alszom, de ha en mondom, hogy ne jojjon fel az ismerose, aki ha tehetne szetlopna a hazat akkor en vagyok a szar (mikor eszrevettem hogy hianyzik a penzem a tarcabol hat tuti nem az ember volt mer o ottvolt vegig vele, en vagyok a hulye elszamoltam), leszarja, akkoris felhivja, hogy menjen le neki boltba, meg cigiert meg gyogyszerekert


szeretnek kerteshazba koltozni, hogy tudjak a cicaknak kifutot epiteni a kertbe, de akkoris elkezd terrorizalni, hogy ha en nem lennek o mar megdoglott volna(egesz kiskorom ota mondja) , meg hat tobbet ernek nekem a macskak mint o, ot nem szereti senki, meg panel hazba menjunk lakni mert o nem megy mar ki a varosbol mert o oreg stb. stb.


egyreszt nekem elegem van ebbol a lelkiterrorbol es ebbol a mergezo egyszer kedves egyszer passziv agressziv es pofatlan viselkedesebol , en mar nem szeretnek vele elni, nem akarok a kozeleben lenni, ha megszolal mar rosszul leszek, utalom hallani a hangjat is.


a macskakrol nem mondok le, ok mar velem maradnak mig elnek.

viszont ezt mar egyre nehezebb elviselni, de a mamat meg nem kuldhetem el, mert hat hova kuldjem?


bocsi, hogy ilyen hosszu lett, es sok a hiba benne, de ez mar eleg regota ert bennem es senkinek nem tudtam errol beszelni.



2021. nov. 4. 07:08
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
98%

"epp ez az, hogy o jonne velem, mert neki nincs mibol megelnie....."


Ettől még nem kell veled mennie sehova, ugye ezt tudod??

Te elköltözöl ő meg ott marad így is ugyanúgy eltudod tartani! Sokan támogatják anyagilag a nagyszűlőket, de nem laknak együtt.

Bár én ilyen viselkedés után már rég kibaxtam volna a lakásból azt oldja meg maga.

2021. nov. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
98%
Utolsóval egyetértek. Te fizetsz, kvázi te tartod el, ha nem tetszik, akkor menjen idősotthonba vagy az utcára.
2021. nov. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 Miss Endzsi ***** válasza:
89%
Mehet állami otthonba.
2021. nov. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
100%
Anyádtól sem korrekt, hogy ott hagyott vele, nem a te felelősséged, hanem az övé lenne! Vegyen/vegyetek ki neki egy garzont, vagy szobát, keressetek idősek otthonát. Nem kell vele élned!
2021. nov. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
79%

Én az érzelmi oldaláról közelítem meg a kérdést.

Az agresszió az emberrel együtt született dolog, ami vagy mások ellen, vagy önmaga ellen fordul. Ami termeszetes, bizonyos mértékig.

A te családodban a nagyanyád agressziója mások ellen irányul és több, mint a normál, elfogadható mérték. Minden családban vannak szerepek, hogy egy viszonylagos egyensúly beálljon a családban, ami egy rendszer. Mivel a nagyanyád szerepe az agresszor, a tiéd lett a megalkuvó nyuszi szerep.

Na, hát ezen a dinamikán kéne fordítani. Mondd meg neki, hogy kussoljon el, mert a hóba b.szod ki a cuccait vele együtt, ha nem hallgat. Ehhez hasonlókat többször is mondhatsz, ő ebből ért, és talán átfordul a rendszer. A szomorú benne az, hogy te ebben nem fogod jól érezni magad, mert az elmúlt 22 évben az agressziót magad ellen fordítottad és a másik ellen fordítás idegen és ismeretlen számodra. Nehéz ebben egyensúlyt talalni, nem vagy könnyű helyzetben, de muszáj lesz.

Én amúgy 1 forintot nem költenék rá, pláne, hogy anyád angolosan távozott abból a szituból, ami leginkabb az ő dolga lenne, de ez neked a sokadik lépés lesz szerintem. Elsőnek az is jó, ha nem itt nyitod ki a szád, hanem jó erősen neki, az ő stílusában.

2021. nov. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
69%
Kié a lakás? Lehet hogy a régi kertes ház a mamáé volt és annak az árából lett a panel?
2021. nov. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat :)

ugy dontottem, ha legkozelebb ujra elkezdene mondani, hogy adjam fel oket, szepen megmondom neki, hogy nem muszaj am neki itt elnie ha nem tetszik, mehet nyugodtan a testvéréhez, akirol annyira mondja, hogy csak o foglalkozik vele es milliomosok meg jol hazasodott, akkor biztos csinal neki helyet naluk. :) (de tudom hogy nem menne hozzajuk mert valami okbol veluk nem mer ilyen pofatlanul viselkedni, pedig arany elete lenne ott semmilyen haziallat nincs) ezutan jonni fog, hogy jobban torodok en a macskaval meg tobbe nezem oket mint ot, de mar nem erdekel egyszeruen itt a vege a tureshataromnak, minden este bogok, mint egy idiota, minden osszejon es meg o is folyamatosan megallas nelkul:( Igen utolso, tudom, anyutol nem volt szep, de o mindig konfliktuskerulo volt, mikor neki magyarazott o vissza sem szolt, csak turte es gondolom inkabb lepett, o volt az okos :)) en allandoan orditok vele hogy ne csesztessen hagyjon beken, es aztan vekonyitott hangon mondja(gondolom engem imitalva) , hogy ne csesztessel... veled se lehet beszelni, hozzad se lehet szolni, nem hallgatsz az idosebbre

szoval amugy vesztett csatat vivok, es mar egyre csunyabban beszelek vele ilyenkor, pedig nagyon rosszul erzem magam miatta.

2021. nov. 4. 08:57
 18/49 A kérdező kommentje:

17 pontosan, igazad van, pont ezt irtam le az elobb is, koszonom szepen a tanacsot:)


16 kertes is alberlet volt, ez is az anyukammal most tervezunk hazat venni kozosen, oda nem akarom mar a nyakamon hurcolni a mamat, de jonne ha hivjak, ha nem, nagyon kenyelmes elete van velunk, minden a szajaba van adva(de megse jo semmi sehogy) , egyedul a macskak miatt rossz neki. mamamnak sosem volt haza, inkabb anyamra tamaszkodott mindig, es most probalna ram.

2021. nov. 4. 09:03
 19/49 anonim ***** válasza:
100%

Nagyanyád eltartását anyádnak - meg ezek szerint a nagynénédnek - kell megoldani, neked sem jogilag, sem erkölcsileg nincs kötelezettséged vele szemben.

Szépen elköltözöl, anyádék meg majd rendezik a mamát.

2021. nov. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
93%
Ja, és még véletlen sem anyáddal közös valamibe menj bele, önállósodj teljesen.
2021. nov. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!