Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldjam ezt meg?

Hogyan oldjam ezt meg?

Figyelt kérdés

Tömören leirom az elosztorit :

régen kerteshazban eltunk, ahol talaltam 2 kiscicat akik kint lettek tartva a kertben, de mamam vilag eleteben utalta az allatokat, neki semmi sem jo sehogy, tipik besavanyodott oregasszony es lelkileg terrorizalt hogy adjam oda valakinek (12 eves voltam) es vegul csak engedtem neki, azutan napokkal tudtam meg, hogy a ferfi akinek odaadtam oket odadobta oket a kutyainak es ez mai napig ugy bennem maradt hogy bogve irom ezt most is (22 vagyok) ezt azota sem bocsajtottam meg.


azota panelban elunk, 4 eve kb anyukam vett nekem egy cicat, aztan en mentettem az utcarol egy masikat... hat szulettek kiscicak (ezutan anya apa es a babak is ivartalanitva lettek) es elojott a gyerekkori traumam nem birtam megvalni toluk, mert rettegtem, hogy bantani fogjak oket, vagy rosszul bannak veluk, vagy megunjak oket es kidobjak, mindenfele remtortenet elevenedett meg elottem


lényeg a lenyeg mar 3 eve hat macskaval elek egyutt, es mamam egyre jobban terrorizal, tegnap konkretan nekem szegezte a kerdest, hogy mikor adom mar fel oket ugyis megdoglenek(?) (es oszinten megmondom, hogy engem csak ezek a macskak tartanak eletben, mert ha nem lennenek csak ram utalva, mert ha en nem lennek mennenek az utcara, mar regen megoltem volna magam)

egyre nehezebb mamammal egyuttelni, allandoan atkozodik, a macskaim zavarja az utbol, bezarja oket a szobamba ha alszom, de ha en mondom, hogy ne jojjon fel az ismerose, aki ha tehetne szetlopna a hazat akkor en vagyok a szar (mikor eszrevettem hogy hianyzik a penzem a tarcabol hat tuti nem az ember volt mer o ottvolt vegig vele, en vagyok a hulye elszamoltam), leszarja, akkoris felhivja, hogy menjen le neki boltba, meg cigiert meg gyogyszerekert


szeretnek kerteshazba koltozni, hogy tudjak a cicaknak kifutot epiteni a kertbe, de akkoris elkezd terrorizalni, hogy ha en nem lennek o mar megdoglott volna(egesz kiskorom ota mondja) , meg hat tobbet ernek nekem a macskak mint o, ot nem szereti senki, meg panel hazba menjunk lakni mert o nem megy mar ki a varosbol mert o oreg stb. stb.


egyreszt nekem elegem van ebbol a lelkiterrorbol es ebbol a mergezo egyszer kedves egyszer passziv agressziv es pofatlan viselkedesebol , en mar nem szeretnek vele elni, nem akarok a kozeleben lenni, ha megszolal mar rosszul leszek, utalom hallani a hangjat is.


a macskakrol nem mondok le, ok mar velem maradnak mig elnek.

viszont ezt mar egyre nehezebb elviselni, de a mamat meg nem kuldhetem el, mert hat hova kuldjem?


bocsi, hogy ilyen hosszu lett, es sok a hiba benne, de ez mar eleg regota ert bennem es senkinek nem tudtam errol beszelni.



2021. nov. 4. 07:08
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
26%

Mondjuk két ivaros ellenkező nemű macskát befogadni és reménykedni, hogy majd lesz ahogy lesz sem sok észre vall, már megbocsáss, a mamádtól függetlenül.

Nekünk is mentett van, kettő, de az első az volt (utcáról jött az első), hogy orvosi vizsgálat, ivartalanítás.

igenis nagy felelőtlenség arra apellálni, hogy nem lesz alom,mert ha veled bármi történik, kerülbne az utcára mind.

Akarna a búbánat együtt élni 6 macskával, pedig állatbarát, kutyás-macskás vagyok és önkénteskedem is menhelyen.

Oké, mamát ti tartjátok el, így beleszólása nincsen és szép is az elv, amit követsz, de mindkettőtök hozzáállása gáz a maga módján.

Szép és jó befogadni, aztán gondoskodni a rászoruló állatokról, de azt is csak ésszel érdemes és nem utólag kell kapálózni, amikor már van egy focicsapatnyi alom, hiába ivartalan épp mind. Összeengedni se kellett volna előtte őket.

nem ez a felelős állattartás, akármilyen mimózalekű is vagy és véded az álláspontodat.

Jöhet a lepontozás, attól m,áég a tényen nem változtat, hogy ilyen szintű túlszaporulat mellett is febne nagy jóindulatodból legyártottál még egy fölös alomot.

Értem én, jó dolguk van, szreted őket, gondoskodsz róluk, ez akkor sem mentesít az alól, hogy felelősen meg lehett volna előzni mindezt és ha holnapután elüöt a busz, az utcára kerül mind, vagy egy darabig majd anyud próbálja gondozni őket.

2021. nov. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 A kérdező kommentje:

igazad van, at kellett volna vinni az egyik cicat anyukamhoz, de mar keso bankodni ezen :) utolag ilyenkor mar hiaba oktatsz ki, tudom en is, hogy elrontottam az elejen, de a hibaibol tanul az ember.

utolag mar kar gondolkozni ilyeneken, lenyeg az, hogy nincs hianyuk semmiben, nincsenek az utcan, es boldog cicak, es lehet, hogy neked folos alom, de nekem ok nem azok 🤷🏻‍♀️ a folos alom az, amiket szetdobalnak, hogy az anyjuk ne tudja oket szoptatni (a legcsunyabb esetben, falun ez altalanos sajnos) , vagy nem talalnak nekik befogadot es az utcan/menhelyen vegzik, vagy esetleg eppen az utcan szulettek meg. en nem gondoltam volna soha, hogy ennyi macskam lesz egyszerre, de nem banom:)) remelem, hogy ezt most mind leirtad, megnyugodott a lelked, en pedig igyekszem nem megdogleni 22 evesen :)

2021. nov. 4. 14:12
 43/49 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, mami bármit ígér ne! ne menj bele vele közös lakhatásba! Soha többet, semmiért! Ha egyszer van bármi lehetőséged, hogy te és a macskáid nyugalomba legyetek akkor bármi áron ragadd meg. Verni fogod a fejed a falba, ha most nem változtatsz. Mindenki ezt írja, látod! Növessz tököt, hét főért vagy felelős:-), a te életed, éld nyugalomba, macskával, kutyával, gekkóval, ahogy tetszik.

Ha nagyon mar a lelkiismeret, amit eddig a nagyanyádra költöttél annak a 20%-át a következő 1 évben, amíg egyenesbe jön add oda neki havonta kp-ban/vegyél neki cigarettát. Anyukád is hozzájárulhat a költségeihez, az ő döntése. Ha mama megváltozik és normális lesz és neked van lehetőséged akkor tovább is támogathatod, de az együtt lakást soha többé ne vállald be.

2021. nov. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
49%

Kérdező, van az az állatfaj aki rajong a macskákért, ha van macskája az nagyon boldog ember ;-)

Mit-hogy kellett volna, nem mindegy? A kérdésedre 25 sorban írja a fölös szaporulatot, hát van baj a 41-es toronyban.

Ellátod őket, szereted, ők is boldogok, a gixer még jól is sült el. Nyilván ma másként csinálnád, de 17-18 éves voltál azt is számold, butább voltál mint most. Állj a sarkadra és karácsonykor cigarettaszag helyett tömény macskaszag lengjen körül:-) a nyugalmas új életedben

2021. nov. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
69%
Normálisan ápolt macskának nincs akkora szaga azért.
2021. nov. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
62%

#40 Sosem érdekeltek a macskák.

Világéletemben kutyás voltam, a macskák a feleségemé, szóval nem vagyok elfogult velük.


Úgy, hogy ivartalanítva vannak, normális minőségű alomtálca és alom van, rendszeresen van az alom és a macska is rendezve semmiféle kosz, szag, vagy szőr nincs. Elhiszem, hogy ahol se az állat, se a környezete nincs "karbantartva", ott büdös van, de ez nem a szerencsétlen állat hibája.


Az írásodból tisztán kivehető nemcsak az ellenszenv az állatok iránt, de a primitív hozzáállás is. A felmérések szerint az emberek 20%-a mos kezet wc használat után, van egy tippem melyik csoportba tartozol, ha már higiénia.


#33 Voltam.

2021. nov. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
53%

Másnak a pokol, nekem a mennyország lenne.

Üdv egy cicaimado😻😋


Ui. Csak szólj és segítek ki rakni. Cserébe szívesen költözöm. 😋

2021. nov. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:

#46

Na, látom, te is azok közé tartozol, akik égre-földre bizonygatták, hogy mennyi mindent megtesznek a rend és tisztaságért, aztán, amikor belép az ember az ajtajukon, rögtön megcsapja az a tipikus szag.

Egyébként nem talált, nem az állatok ellenszenvesek nekem, hanem a magadfajták. Van egy tippem nekem is, hogy te melyik csoportba tartozol, hát biztos nem a 20%-ba... :-D

2021. nov. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
48%

#48 Sosem bizonygattam, hogy mennyit takarítok, mert nem teszek ilyet. A ház rendbentartását a feleségem végzi, én csak besegítek. Enyém az udvar és a veteményes, övé a takarítás, van ilyen is.


Kérlek fejtsd ki, hogy mit jelent számodra a magamfajta.


Ha ennyire érdekel naponta 3x mosok fogat, minden nap tusolok, wc használat előtt és után is kezet mosok, ha hazaérek megmosom a lábam és rendszeresen mosok arcot és kezet. Naponta levágom a borostámat és hetente legalább egyszer kiigazítom az orrszőröm és leborotválom a hónaljszőröm.

2021. nov. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!