Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldjam ezt meg?

Hogyan oldjam ezt meg?

Figyelt kérdés

Tömören leirom az elosztorit :

régen kerteshazban eltunk, ahol talaltam 2 kiscicat akik kint lettek tartva a kertben, de mamam vilag eleteben utalta az allatokat, neki semmi sem jo sehogy, tipik besavanyodott oregasszony es lelkileg terrorizalt hogy adjam oda valakinek (12 eves voltam) es vegul csak engedtem neki, azutan napokkal tudtam meg, hogy a ferfi akinek odaadtam oket odadobta oket a kutyainak es ez mai napig ugy bennem maradt hogy bogve irom ezt most is (22 vagyok) ezt azota sem bocsajtottam meg.


azota panelban elunk, 4 eve kb anyukam vett nekem egy cicat, aztan en mentettem az utcarol egy masikat... hat szulettek kiscicak (ezutan anya apa es a babak is ivartalanitva lettek) es elojott a gyerekkori traumam nem birtam megvalni toluk, mert rettegtem, hogy bantani fogjak oket, vagy rosszul bannak veluk, vagy megunjak oket es kidobjak, mindenfele remtortenet elevenedett meg elottem


lényeg a lenyeg mar 3 eve hat macskaval elek egyutt, es mamam egyre jobban terrorizal, tegnap konkretan nekem szegezte a kerdest, hogy mikor adom mar fel oket ugyis megdoglenek(?) (es oszinten megmondom, hogy engem csak ezek a macskak tartanak eletben, mert ha nem lennenek csak ram utalva, mert ha en nem lennek mennenek az utcara, mar regen megoltem volna magam)

egyre nehezebb mamammal egyuttelni, allandoan atkozodik, a macskaim zavarja az utbol, bezarja oket a szobamba ha alszom, de ha en mondom, hogy ne jojjon fel az ismerose, aki ha tehetne szetlopna a hazat akkor en vagyok a szar (mikor eszrevettem hogy hianyzik a penzem a tarcabol hat tuti nem az ember volt mer o ottvolt vegig vele, en vagyok a hulye elszamoltam), leszarja, akkoris felhivja, hogy menjen le neki boltba, meg cigiert meg gyogyszerekert


szeretnek kerteshazba koltozni, hogy tudjak a cicaknak kifutot epiteni a kertbe, de akkoris elkezd terrorizalni, hogy ha en nem lennek o mar megdoglott volna(egesz kiskorom ota mondja) , meg hat tobbet ernek nekem a macskak mint o, ot nem szereti senki, meg panel hazba menjunk lakni mert o nem megy mar ki a varosbol mert o oreg stb. stb.


egyreszt nekem elegem van ebbol a lelkiterrorbol es ebbol a mergezo egyszer kedves egyszer passziv agressziv es pofatlan viselkedesebol , en mar nem szeretnek vele elni, nem akarok a kozeleben lenni, ha megszolal mar rosszul leszek, utalom hallani a hangjat is.


a macskakrol nem mondok le, ok mar velem maradnak mig elnek.

viszont ezt mar egyre nehezebb elviselni, de a mamat meg nem kuldhetem el, mert hat hova kuldjem?


bocsi, hogy ilyen hosszu lett, es sok a hiba benne, de ez mar eleg regota ert bennem es senkinek nem tudtam errol beszelni.



2021. nov. 4. 07:08
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, kinek a nevén bérlitek a lakást? Tehát ki szerződött a kiadóval, ki adta le a kauciót?
2021. nov. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
8%
31- gondolom nem a kisnyugdíjas nagyival kötött szerződést a tulaj. Nem olyan hülye senki, hogy 60 000 ft fix jövedelemre szerződjön.
2021. nov. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
82%

Nekünk 3 macska van a lakásban és semmiféle macskaszag nincsen. Létezik szagkötő alom és ivartalanítva nem spriccelnek le semmit. Rendszeresen vannak tisztítva és bizton állíthatom, hogy jobb "szaguk" van, mint egy-két igénytelen ismerősömnek.


Ha a mamád eltartottként él, akkor megmondhatod neki, hogy vagy alkalmazkodik, vagy elmehet.


Az én nagyanyám is hasonló volt. Mi vágtuk neki a fát és mindennap 1 órát tekertem oda-vissza, hogy befűtsek neki, cserébe csak szapult. Elegem lett és megmondtam, hogyha nem bír értelmesen beszélni, akkor gyújtson be magának. 1 hétig bírta a büszkesége, aztán bocsánatot kért.


Csak addig lehet valakit csicskaként használni, amíg az hagyja. Mehet a mamád hajléktalan szállóra is, ha ott jobb neki.

2021. nov. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
69%

29# köszönjük Emese! Ez bizony hozzáadott érték volt, te egy nyomi vagy. Lehet, hogy nálad még büdösebb van, mint a némettanárodnál, pedig te egyedül élsz. Szerintem nem sok a hat macska, melyikünk kinyilatkoztatása érvényes?


Kérdező, amíg mamika az életed része, addig te nem emberi életnek nevezhető valamiben vergődsz. Szörnyű volt még olvasni is. Ennek véget kell vetni. Élhetnél békében, mosolyogva, kisimult idegrendszerrel a hat macskáddal, és nem ebben a földi pokolban!

Én nem tartom ördögtől valónak, hogy anyuddal közösen bérelj lakást, de csakis ideiglenesen. Mert ha szülőtartásra kötelezi a bíróság, akkor lehet kénytelen lesz elszállásolni az akkor már közös tulajdonban. Neked meg ott lesz véged, mint a botnak, onnan aztán nem tudsz mozdulni!

2021. nov. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
30%

32# Pont arra a releváns infóra kérdeztem rá, hogy ki mit gondol mi van a szerződésben :-/

Lehet, hogy a sátán angyala és a kérdező anyja együtt bérelték, lehet, csak az anya. Egyébként angolos távozásra akartam rábírni a kérdezőt és az anyját. Felmondani a bérletet, keresni új helyet és a költözést vagy egyik napról a másikra, vagy diszkréten szatyronként megoldani. Aztán mamika, jövő hétfőn kell átadni üresen a lakást. A mamika előtt pedig nem lenne nyitva az unoka ajtaja, soha többet. Bár ennél lényegesen egyszerűbb és korrektebb lenne zsákokba tenni ennek a gátlástalan nőnek a holmiját, hívni egy tehertaxit és a testvér címét bemondani. Mamikánnak Hawai lenne élete végéig, kisállatmentes luxus, tej-vaj a fürdőkádban ahogy olvasom.

2021. nov. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
0%

30-as: a jelenlegi albérletet mondja fel, és vegyen ki egy lakást egyedül.

A többi meg nem az ö dolga, oldják meg, akikre tartozik - mármint a mama ellátása a gyerekei, a kérdézö anyja meg nagynénje feladata, nem az unokáé!

2021. nov. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező, ilyenkor kell bekeményíteni. Küldtem már el a pcsába családtagot (rászolgált), azóta igaz, hogy nem beszél velem, de nem is hiányzik (és leszrom hogy vér szerinti rokon, az nem az én hibám)
2021. nov. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
100%
Anyáddal össze ne költözz, ő oda fogja venni magához az anyját, mikor az elöregedve beteg lesz. Sosem szabadulsz tőlük, ha anyáddal kötöd össze a sorsodat.
2021. nov. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 A kérdező kommentje:

mint a leirasban elmondtam 2 kerti macska is szurta a szemet. a macskak nem budosek. ha tisztan van tartva az alom napi 1x kisopres + felmosas es minden ok.


anyukam neven van az alberlet


aki viszont ma atjott, es erezte, hogy valami bajom van, szoval beszeltem vele, elmondtam neki mivan, o pedig beszelt mamammal, hogy ha valami problemaja van, akkor neki mondja, de mindegy is, mert jov. honapban felmondja az alberletet, addig nezzen valamit maganak.


mama meglepodott, hogy most azert mert a macskakat mondja? mondtam, hogy azert is


szoval szerintem ma este lesz egy nagy beszelgetesunk es remelem egyetertesre jutunk, hogy ketten egyutt igy nem elhetunk ha a macskak ennyire zavarjak mindig van mas lehetoseg, vagy visszavesz magabol :) majd kesobb felnezek ide, es beszamolok mi hogy ment

2021. nov. 4. 12:29
 40/49 anonim ***** válasza:
15%

#33

A lóf.szt nincs nálad macskaszag, van az, csak te nem érzed! XD

Mindenki, aki benn tart macskát, ezt mondja, aztán bárkihez elmegyek, akármilyen tisztaság is van, rögtön megérezni a macskaszagot.

Hat macska, lakásban tartva, képzelem, milyen büdös lehet...

2021. nov. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!