Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ennyire rossz apa lennék?

Ennyire rossz apa lennék?

Figyelt kérdés

A véleményetekre lennék kíváncsi,sajnos annyira elbizonytalanodtam már ezzel a kérdéssel kapcsolatban,hogy magam sem tudom megválaszolni a kérdés...

Szóval a történetem röviden annyi,hogy egy fiatal apuka vagyok,van egy feleségem aki gyakran szeretné rám erőltetni az akaratát a munkával kapcsolatban.Jelenleg van két gyermekünk,terveztük a harmadikat is,de annyira megromlott a viszonyunk,hogy jelenleg a költözéssel fenyeget.Van ház,lakás,egy rozoga autó mivel a házunk még nincs kész és valamiért sose volt az autó egy fő szempont.Két éven keresztül minden hétköznap 12-14 óráztam,illetve hétvégente is jártam még pluszba dolgozni egy másik helyre.Jó volt a keresetem. 450-500 ezer ft/hó.Így sikerült megvennünk egy házat amit fel kellett újítanom.Ezen a házon rengeteget dolgoztam,ha végeztem a munkámmal akkor is mentem ki a házhoz és csinaltam.Egy év alatt költözhetővé is tettem.Nyáron abba hagytam ezt az egész hajtást,próbáltam megtalálni a helyem,.Sajnos ez még nem sikerült,hiába volt folyamatosan munkám,egyszerűen mindegyik rossz volt(beosztás/pénz/).Jelenleg vállalkozok,vannak is munkáim,viszont sok a munka.Napi 10-12 óra,cserébe van is pénz.A feleségemtől folyton azt kapom,hogy a gyerekeinknek nincs apja,rossz apa vagyok,csak a pénz számít.És ez után jön a fenyegetés,külön megyünk,elköltözik stb...Én nyugodt természetű vagyok,ő lobbanékony.Én szeretem dolgozni és alkotni,ő pihenni szeret és nyaralni.Sajnos nem érti meg,ha nem dolgozok ennyit,akkor nem tudunk ilyen színvonalon élni.Ő a gyerekekkel van otthon,kapja a neki megjáró támogatásokat.

Szerintetek?Mi tévő legyek?Csonka és szegény családban nőttem fel.Édesanyám folyton dolgozott,még otthon is,de ezt leszámítva nagyon szeretem őt és édesapámat is,hiába hagyta el a családot és alig támogatott minket.Mi lesz ennek a vége?Csináljam,ne csináljam?

30 év alattaik vagyunk,ha ez számít.



ma 18:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
Valóban, apának, társnak nem vagy valami jó. Sosem vagytok együtt.
ma 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
88%
Ebből azt vettem ki, hogy te szereted amit csinálsz, ő pedig nem bír a 2 gyerekkel együtt. Erre találjatok megoldást, menjetek terápiára, minél előbb míg nem lesz rosszabb a helyzet. A feleségednek meg kellene becsülnie téged rendesen. Ha munka van munka van, hétvége legyen szabad stb, kevesebb pénz és? Majd nem nyaral annyit:)
ma 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Mekkorák a gyerekek? Menjenek bölcsibe-oviba, nejed meg dolgozni. Ebben a variációban persze neked is bele kell tenni egy csomó extrát, főleg gyerek logisztika, házimunka téren, amit eddig, gondolom, az asszony csinált, de legalább munka előtt/után, amíg a gyerekeket hozod-viszed tudsz velük időt tölteni. Ha két helyről jön a pénz, akkor kicsit lazíthatsz, nem csak egyedül rajtad múlik, hogy lesz-e vacsora. Plusz néha a gyerekeket tessék elzsulppolni a mamákhoz és kicsit kettesben is lenni és beszélgetni, kikapcsolódni. Hosszabb távon mindenki jobban jár ebben a felállásban.
ma 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Hat, mindennek ara van. Ahogy a 2-es is irja: kevesebb munka - kevesebb penz - nincs nyaralas! Esetleg dolgozz kevesebbet, de akkor o is menjen el olyan allasba, ami jol fizet, a dolog ki van egyenlitve. Amugy ezeket mondtad neki? Ha nem hajlando figyelembe venni, de a szaja jar, akkor nem a 3. gyereken gondolkoznek, hanem a valason. ;-)
ma 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%

Rossz apa?

Hát ez az, hogy nem is vagy se apa, se férj :(

ma 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
34%

A feleséged semmit se hozott ebbe a kapcsolatba. Nem dolgozik. A házat is te vetted, te csináltad meg. Ő mondhatni csak egy inkubátor..sorra nyomja ki a gyerekeket.

Gondolom csokosok vagytok, azért kell a 3 gyerek.

Egy gyerek mellett is 12 óráztál, otthon se voltál. Nem volt időd, erőd foglalkozni se vele, se a nejeddel. Minek kellett még többet csinálni? Mit gondoltál, olcsóbb lesz majd 2, 3 gyerekkel az élet egy keresetből? Nyilván többet kell dolgoznod!

Talán gondolkodni kellett volna, mielőtt bevállalsz egy gyereket is.


Nem mondom hogy szar apa, férj vagy mert akkor lennél az ha nem látnád el a családodat. Dolgozol értük rengeteget..viszont nem nézik semmibe, mert nem vagy otthon, nem ragaszkodnak hozzád. Nem fog ez így sokáig menni.

Majd válás lesz és fizetheted a sok gyerektartást, ház fele is megy anyókának.

Dolgozz kevesebbet, éljetek szerényebben, anyuka menjen el dolgozni és használjatok óvszert

ma 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%

Mi is így vagyunk. Én vagyok a nő.

Megértem, és itthon befogom, mert amíg nem vagyok kereső képes, (szintén kisgyerekek), addig valakinek helyettem kell azt a hiányzó bevételt megteremteni, és amire a férjemnek nincs már idege (háztartás minden nyűgje-baja), azt én csinálom.

De a gyereknevelés, a kapcsolatotok az nem hivatás, nem házimunka, se nem karrier. Az közös feladat , és pont annyit kell apának és anyának résztvennie benne.

Mindent amit kikerülsz fáradtságra hivatkozva, az kifogás.

ma 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%

Kozos nevezore kell valahogy jutni.

De teljesen aterzem, hogy mit erez a feleseged, bar csak egy pici gyerekem van, de nagyon-nagyon nehez vegig vinni ugy egy napot/ neha hetet is, ha kvazi nincs segitsegem.

Neha en is az idegosszeroppanas szelen allok…:D

De az az oriasi mazlim, hogy viszonylag ritkan dolgozik a ferjem sokaig es tud segiteni. De van olyan het is akar, amikor kb csak az agyban talalkozunk.

Ha folyamatosan ez menne, nem birnam, bar akkor cserebe mennek minel hamarabb en is vissza dolgozni, igy legalabb 2 evig itthon tudok maradni.

Szoval tenyleg valamit valamiert, ezt kene megertetni vele. Csak lehet ki se lat mar a sok szartol es nem tud racionalisan gondolkozni.

ma 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

A gyerekek mennyi idősek?

Ha az anyuka is el tudna menni dolgozni,mert már oviba járnak,akkor menjen. Ne csak te szakadj szét a családddal együtt tölthető idő rovására. Ellenben otthon te is segíts,és foglalkozz a gyerekekkel. Igazából az a kérdés,hogy a feleségednek lenne e lehetősége dolgozni. Mert ha igen,akkor egyensúlyba lehetne hozni a dolgokat,de ha annyira picik még a gyerekek,akkor ezt az időszakot vagy túlélitek,vagy váltok. 4-6 órás munka bőven elég lenne a feleségednek. Így a hétvégéd szabad lenne..

De gondolom a feleségednel se a munka nem tetszene,se a kevesebb pénz. Tipikus döglesszük meg azembert hozzáállás.

ma 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Megértem mindenki álláspontját.Van lakás,saját magunk dolgoztunk meg érte külföldön,nem CSOK-os.A házra tényleg felvettük a támogatást,de a gyerek sokkal több pénz mint az a maradék 7 millió ami vissza kéne fizetnem.Szerettem volna nagy családot és eltartani őket,boldognak látni a feleségemet és a gyermekeimet.Amúgy a gyerekek kicsik.Bölcsibe tudnának menni de azt nem akarja a feleségem.Ő otthon akar maradni ameddig csak lehet.Mondtam már nemi,hogy soknak érzem,mondta,hogy vegyek vissza a munkából.DE akkor nagyot esne az életszínvonalunk.Én ezt nem akarom,tudom milyen szegénynek és magányosnak lenni.Egyiket se szeretném újra átélni.A gyerekeimet és a feleségemet is nagyon szeretem.Ha tehetem akkor velük vagyok és otthon is felporszívózok,elmosogatok ha van rá idő vagy a feleségem nem csinálta meg előttem.
ma 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!