Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ennyire rossz apa lennék?

Ennyire rossz apa lennék?

Figyelt kérdés

A véleményetekre lennék kíváncsi,sajnos annyira elbizonytalanodtam már ezzel a kérdéssel kapcsolatban,hogy magam sem tudom megválaszolni a kérdés...

Szóval a történetem röviden annyi,hogy egy fiatal apuka vagyok,van egy feleségem aki gyakran szeretné rám erőltetni az akaratát a munkával kapcsolatban.Jelenleg van két gyermekünk,terveztük a harmadikat is,de annyira megromlott a viszonyunk,hogy jelenleg a költözéssel fenyeget.Van ház,lakás,egy rozoga autó mivel a házunk még nincs kész és valamiért sose volt az autó egy fő szempont.Két éven keresztül minden hétköznap 12-14 óráztam,illetve hétvégente is jártam még pluszba dolgozni egy másik helyre.Jó volt a keresetem. 450-500 ezer ft/hó.Így sikerült megvennünk egy házat amit fel kellett újítanom.Ezen a házon rengeteget dolgoztam,ha végeztem a munkámmal akkor is mentem ki a házhoz és csinaltam.Egy év alatt költözhetővé is tettem.Nyáron abba hagytam ezt az egész hajtást,próbáltam megtalálni a helyem,.Sajnos ez még nem sikerült,hiába volt folyamatosan munkám,egyszerűen mindegyik rossz volt(beosztás/pénz/).Jelenleg vállalkozok,vannak is munkáim,viszont sok a munka.Napi 10-12 óra,cserébe van is pénz.A feleségemtől folyton azt kapom,hogy a gyerekeinknek nincs apja,rossz apa vagyok,csak a pénz számít.És ez után jön a fenyegetés,külön megyünk,elköltözik stb...Én nyugodt természetű vagyok,ő lobbanékony.Én szeretem dolgozni és alkotni,ő pihenni szeret és nyaralni.Sajnos nem érti meg,ha nem dolgozok ennyit,akkor nem tudunk ilyen színvonalon élni.Ő a gyerekekkel van otthon,kapja a neki megjáró támogatásokat.

Szerintetek?Mi tévő legyek?Csonka és szegény családban nőttem fel.Édesanyám folyton dolgozott,még otthon is,de ezt leszámítva nagyon szeretem őt és édesapámat is,hiába hagyta el a családot és alig támogatott minket.Mi lesz ennek a vége?Csináljam,ne csináljam?

30 év alattaik vagyunk,ha ez számít.



ma 18:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
94%
Amíg nem volt rá lehetőségem hogy dolgozzak,inkább felnéztem a páromra,hogy mennyi mindent megtesz értünk,és ha másképp nem is,érzelmileg támogattam. De ahogy nőttek a gyerekek,kicsi terhet le vettem róla,mert alkalmi munkát vállaltam. Idővel pedig mindenkinek meglett a szerepe mind a házimunkávsl,mind a pénzkeresettel kapcsolatban.
ma 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
92%

Szintén 2, hamarosan 3 gyerekes apa vagyok.


Nem egyszerű élethelyzet, főleg amíg a gyerekek kicsik. Meg kell találni az egyensúlyt a munka és a család között.

Ez nálad jelenleg a munka oldalára billen. A feleségedet is full megértem, hogy két kisgyerek mellett elvárná, hogy időnként otthon is legyél. És igen, pont ezt mondta, hogy inkább legyél többet otthon, de legyen a pénz kevesebb.

A gyerekek szempontjából meg külön fontos lenne, hogy minőségi időt tölthessenek az apjukkal.


Egy harmadik gyerek ebbe a szituba meg a lehető legrosszabb döntés lenne.

ma 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
81%

Nem értem, miért gyártjátok sorra a gyerekeket, ha konkrétan nincs időd velük lenni. Van családod, névleg. De nem vagy ott nekik a valóságban.


Nem akarok gyereket, de amikor más nők mondják, hogy akarnak, megértem, hisz ők szenvednek vele otthon. De amikor férfiak akarnak gyereket... többet dolgozol, mert van gyerek, de pont a gyerekre nem jut idő. Ez nem is család.

ma 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
18%
Nah a kommented is igazolja hogy agyhalott vagy. Nem lesz itt változás
ma 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
87%

"Én ezt nem akarom,tudom milyen szegénynek és magányosnak lenni.Egyiket se szeretném újra átélni."


A saját gyerekkori traumáidat viszed most tovább.

Anyagilag oké, minden jó, de a feleséged igenis magányos és a gyerekeidnek gyakorlatilag nincs apja.

Jó dolog az anyagi biztonság, de nálad már a család rovására megy a munka.

Ha megy ennyire rosszul álltik, hogy neked éjjel-nappal melóznod kell, akkor hogy merült fel a harmadik gyerek gomdolata? Mert ezek szerimt kettőt sem tudtok anélkül eltartani, hogy ne melóznátok halálra magatokat. Megéri?

ma 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
26%

Nem akarsz magányos lenni, inkább legyen az feleség és a gyerekek...

Pénzéhes, buta mártír vagy.

ma 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
77%
Mondjuk egy alkalmazott. Vagy társ a munkában.
ma 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Nem azért megy a harc,hogy túléljünk,itt félre értettétek a dolgokat.Igyekszem majd kevesebbet dolgozni,maximum kevesebb pénzt teszünk félre.
ma 21:23
 19/20 anonim ***** válasza:
Miért nem dugsz az orra alá egy PONTOS kalkulációt, hogy most, a jelenlegi munkarendeddel ENNYI havi pénzt keresel, oké, átmehetsz 8 órába, de akkor meg ANNYI pénz lesz, abból osszátok le hogy mennyi marad rátok, a gyerekekre, stb., vitassátok meg, hogy akkor jó lesz e így? Konkrétumok elé állítsd már és döntsetek.
ma 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Minden elismerésem, nem értek egyet a téged támadókkal, akik irigyek, hogy talpraesett vagy!

Sokat teszel a családodért, hogy anyagilag meglegyen minden!

Ez világos!

Minthogy az is, hogyha kevesebbet dolgoznál, akkor kevesebb kifli jutna a tejbe a gyerekeknek.

Ez is világos.

Meg talán akkor a feleségnek is dolgozni kéne.

Amit nem értek, hogy a feleséged, aki miatt töröd magad, pont tőle jön a támadás!

Hiszen tudja, hogy értük dolgozol, nem pókerklubba, kaszinóba cseszed el a pénzt, se prostiknál!

Mégis támad! Ő az aki nem érti, hogyha sokat dolgozol, hogy létezik, hogy nem vagy otthon is eleget? Miert nem tudod megkettőzni magad bakker?

Hát, ezek után nem ajánlom, hogy még egy gyereket vállalj ezzel a hálátlan nővel!

Mert tudja miert nem vagy otthon!

Ennek semmi jövője!

Maholnap a sok munkától felfordulsz, es a gyerekeid más fogja nevelni!

Szerintem inkább vigyázz többet magadra és pihenj, ha élni akarsz, látod, hogy HÁLA ÉS KÖSZÖNET NINCS!

Emlékszel a maunika showra, mit mondtak a fogtündérek a sokat dolgozó férjeiknek: DE HÁ SOSE VÓTÁ OTTHON!

De miért nem vót otthon?

Hogy eltartsa a ribit! Azert nem vót otthon hogy az tudjon tepsedni!

Volt benne köszönet?

Nem!

Vigyázz magadra, csak ennyit mondok!!!

ma 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!