Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hamvasztás költsègei?

Hamvasztás költsègei?

Figyelt kérdés

Sajnálatos módon elhunyt egy közeli szerettem (apósom).


Hamvasztás mellett döntött a két gyermeke. Viszont az egyikőjük intèzett mindent, ès azt mondta, hogy kb. 700-800 ezer lesz a vège (590 ezer a hamvasztás, ügyintèzès, temetès már kiváltott sírhelyre) ès ezen felül jön a polgári szertartás 43 ezer, urna 38 ezer, ès a családi koszorú kb. 100 ezer).


Ez reális? Lètezik, hogy ilyen sokba jön ki egy hamvasztásos temetès?


Sajnos esèlyt sem kaptunk utánajárni, kész tènyek elè lettünk állítva, már a papírokat is aláírta a testvèr.



ma 17:42
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Tavaly volt szintén egy rokonom temetése, szintén hamvasztás.

Vidéken, előre megváltott sírhelybe került be. 470e Ft volt összesen. Plusz a koszorú.

ma 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Igen, létezik. Nem olcsó a hamvasztás sem! Meghalni is drága! Ilyen az élet, élet halál pénzbe kerül
ma 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Kéred a számlát és már meg is tudod. De amúgy a halál drága. Plusz nem mindegy, hogy hol lesz az egész,
ma 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Reálisnak tűnik, sajnos.

2020 ban fizettem ilyet, csak a szállítások, két nap hűtés, meg a hamvasztás 400 ezer volt.

Plusz hozzá asírhely megváltás, sírásói díj, szertartás.

ma 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Idén azaz 2024 júniusában temetem el édesanyámat! Nekem 480 ezer Ft volt a temetés. Ebbe is volt hamvasztás, szórás, és katolikus papi beszéd. Igy volt 480 ezer Ft.
ma 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 babyboom567 ***** válasza:
reális
ma 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Es miután elkaparnak, utána kell fizetni a családtagoknak a síradót. Másképp kiásnak. Sosincs vége a kiadásoknak. A kereszteden majd írja, hogy a bank még keres a kreditért
ma 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 mantis religiosa ***** válasza:
63%
Debrecenben, hat éve temettük apósomat. 430 eFt-ba került a hamvasztásos temetés,tokkal, vonóval. Mindenből a középkategóriás dolgokat vettük. Szóval nagyjából reális.
ma 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Idén tavasszal 2 nap hűtés 58.000, hamvasztás plusz a hozzá járó költségek pl szállítás, anyakönyvvezető, mindent a temetkezési vállalat intézett 300.000-be. Ebbe nem volt benne a temetés. Külön urna 28.000, és a kendő 6600. Szóval temetés nélkül kerekítve is 400.000 Ft.
ma 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez azért nagyon drága, a legtöbben itt 400 ezer körülit írnak, és ez 700-800. Szerintem ők mindenből az extrát kérték. Pl koszorú 100 ezerért. Nem fejezi ki a gyászt jobban, mint egy egyszerűbb koszorú. De ha már minden intézve van, akkor sok mindent nem lehet tenni.
ma 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!