Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagykorú lesz a nagylányom...

Nagykorú lesz a nagylányom ,autómatikusan rákerűl a nevére a lakása?A többi lent.

Figyelt kérdés
15-éve meghalt a vőlegényem,egy közös kislányunk volt aki pont 3-éves volt.Most lesz jövőhónapba 18 éves,és most jutott eszembe,hogy mivel kiskorú volt a lakás mint törvényes képviselőként,az én nevemen volt,de mint tulajdonos a gyermek neve szetepelt rajta.Most autómatikusan rákerűl az ő neve,vagyis ezt valahol nyomonkövetik,vagy ha nem nekem kell intézni?Nem szeretném ha később gond lenneebből.Esetleg valaki ért hozzá,és tud tanácsot adni?
ma 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Ez elég értelmetlen így. Attól, hogy kiskorú volt, a lakás még az ő nevén kellett volna hogy legyen, ha az ő tulajdona. Örökség volt az apja utan?
ma 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk a fiam nevén van (6 volt), a törvényes képviselő én vagyok, mert ugye egy 6 éves nem írhat alá semmit. Ennyi.

Nem kell semmit tenned, nem vagy tulajdonos.

ma 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
25%
Most tényleg tudni kellene, hogy te vagy a tulajdonos, vagy a lányod és te csak vagyonkezelöje vagy?
ma 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha az apja után lett tulajdonos, akkor az már 3 éves kora óta.
ma 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Úgy látom értemetlen volt amit kiírtam,de a 2.válaszolónak köszönöm ,így is értette talán,köszönöm a választ.És igen,persze az ő nevén van(gyermek),én mint törv.képv. írhatok alá amíg 18- nem lesz,ezt tudom,valamiért azt gondoltam,mint gyám az én nevemen van valamilyen formában,persze nincs jogom a lakás felett,mert nem az enyém,csak a Földhivatalos papírján mintha láttam volna a nevem,mint gyám....na de nem ragoznám tovább,tehát nincs dolgom,szuper,egy gondal kevesebb.
ma 19:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!