Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek van a családjában...

Akinek van a családjában alkohol fogyasztó az hogyan viseli ezt, hogyan oldja meg ?

Figyelt kérdés
Légyszives olyan írjon akinek van saját tapasztalata nem pedig aki csak olvasta itt ott mit jelent. Köszönöm
2021. okt. 17. 10:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/88 A kérdező kommentje:

9 Akkor te érted mirol írok, ez a két sör neki annyi mint nekem egy doboz kóla.


10. Az apukajanak sem lett több, pedig írtam 70 elmúlt. Egy ideig éltünk náluk és láttam, nem több ….

2021. okt. 17. 11:05
 12/88 anonim ***** válasza:
97%

Az a gond, hogy a legtöbbször az alkoholfüggőség így indul.


Hiszen csak 2 sör, hiszen az nem is alkohol, hiszen bármikor abba tudnák hagyni, hiszen nem is lesznek részegek.


Eleinte ha szóvá teszed akkor még kapod is az ívet, hogy ez még nem alkoholizmus, mindenki legurít pár pohárral.

2021. okt. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/88 anonim ***** válasza:
98%

7

Ha a férjem napi rendszerességgel inna,nem mentem volna hozzá. Mindegy,hogy sör. Alkohol.

Ha szabin van nyáron és füvet nyír,megiszik egy hideg gyümölcsös sört,az nem zavar. Vagy összeül a haverokkal/kollegákkal kb.2 havonta egyszer,az sem. De minden nap nem viselném.

2021. okt. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/88 anonim ***** válasza:
90%

Én a napi két sör miatt jobban aggódnék, mint az alkalmankénti meccsezés utáni beboruláson. Ez ugyanis alkoholizmus. És pont amiatt, amit írsz, hogy mintha kólát inna. Magyarul hozzászokott a rendszeres fogyasztás miatt, azaz alkoholista. Szép lassan feljebb fogja vinni a szintet, te meg majd állsz csodálkozva, hogy miként jutottunk el idáig?

Anyámék isznak ugyanígy. Baromira mérgesek voltunk rájuk régebben, mert 1-2 alkalommal szükség lett volna arra, hogy a 3 gyerek mellett vészhelyzetben beugorjon apám kocsival. De soha, értsd SOHA nem tudtuk úgy hívni, akár este 7, akár reggel 10, hogy ne azt mondja, ó bocsika, már ittam... Nyilván ő csak a nagypapa, de pl a férjem kisgyerekes apaként ezt nem engedhetné meg magának egyszerűen.

Nyilván ha mennie kell valahová délután, nem iszik. De látszik rajta, hogy nyüglődik, és ha végre letudta a programot, az első dolga nyitni a sört.

Én szeretem őket, életemben 2x ha láttam őket dülöngélő részegen, soha nem verte vagy bántottak máshogy, de alkoholisták, és én ezt rohadtul rosszul viselem.

Hogy hogyan kezelem? Egyszerű. Antialkoholista lettem, és hozzámentem egy másik antialkoholistához. Nem direkt, így alakult, de nagyon kellemes.

2021. okt. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/88 anonim ***** válasza:
86%
14-es vagyok. Nemrég láttam moziban a Még egy kört mmindenkinek! c. dán filmet. Nagyon érdekes volt, lényegében az alkoholizmusról szólt. Szórakoztató, kedves film. De igen tanulságos. Nézd meg, ha van alkalmad. Hátha tanulsz belőle valamit.
2021. okt. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/88 A kérdező kommentje:

14 Lehet akkor én vagyok fura, engem a túlzó zavar a mértékletes nem zavarna. Meg akit írtam az apukája ő is ennyit iszik és nem emelte fel az adagot évek alatt.


15 Megnézem majd.

2021. okt. 17. 11:42
 17/88 anonim ***** válasza:
100%
Abból, hogy az apukája nem emelte az adagot, nem következik egyenesen az, hogy a párod sem fogja. Ezzel áltatni magad naivság. De a válaszaidból azt érzem, hogy nem fogsz te semerre lépni. Megmondani sem mered neki, mert akkor veszekedni fog veled. Elhagyni meg nem fogod, mert félsz, hogy egyedül maradsz.
2021. okt. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/88 A kérdező kommentje:
17 mert én szeretem öt , és ő is engem csak hat sajnos a piát is…
2021. okt. 17. 12:01
 19/88 anonim ***** válasza:
91%

Hát akkor szép az élet, dúl a láv, kedves kérdező, nem is értem, mi a probléma.

Gondolom attól tartasz, hogy kiderülne: szeret, csak a piát jobban.

2021. okt. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/88 anonim ***** válasza:
100%
A napi alkoholfogyasztás betegség… Férfi létemre nincs szerepe az életemben és a környezetemet is úgy alakítom, hogy ne legyen szerepe a szesznek.
2021. okt. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!