Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek van a családjában...

Akinek van a családjában alkohol fogyasztó az hogyan viseli ezt, hogyan oldja meg ?

Figyelt kérdés
Légyszives olyan írjon akinek van saját tapasztalata nem pedig aki csak olvasta itt ott mit jelent. Köszönöm
2021. okt. 17. 10:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/88 anonim ***** válasza:
56%

Én is alkohol fogyasztó vagyok. Nagy családi eseményekkor akár két pohárral is megiszok, ez kb. évi 4 alkalom. Erről szeretnéd hallani a tapasztalataimat?

Vagy alkoholistára gondolsz? Mert az kissé más.

2021. okt. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/88 anonim ***** válasza:
64%

Nekem szinte az egész családom, ismeretségi köröm, kollégáim, barátaim alkohol fogyasztók velem együtt. Egyáltalán nem érzem hogy ezt bárhogyan meg kellene oldanunk.

Ha Te alkoholistáról akarsz kérdezni, az más téma,ilyen nálunk nincs.

2021. okt. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/88 A kérdező kommentje:

Nem alkoholista , csak azért szokott alkoholt fogyasztani. De nem ez a dulongel és verekszik.


Nehéz ezt behatárolni van aki egy pohár bor után azt mondja úr isten alkoholista ….

2021. okt. 17. 10:41
 4/88 anonim ***** válasza:
85%
Ezek szerint egy normális egészséges átlagember. Semmi gond, nincs mit megoldani vele inkább magaddal kellene foglalkoznod. (#2-es vagyok)
2021. okt. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/88 anonim ***** válasza:
97%
Kedves kérdező: nem volna egyszerűbb, ha ezen a névtelen oldalon nagy vonalakban konkrétan leírnád, hogy kb. mi a gondod, miről szeretnél véleményt kérni?
2021. okt. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/88 anonim ***** válasza:
92%

Nézd,a családomban 2 masszív alkoholista volt. Apám és a pótapám. Utóbbit szerettem nagyon,de öngyilkos lett miután egy hónapig merev részeg volt és elment az agya..

Apámat nem is kommentálom,utálom. Ezek után gyűlölöm az alkoholt.

Sajnos apósom ( és sanszos,hogy anyós is) isznak. Szerintük ( férjem szerint is) belefér,hogy minden este sör+pálinka kombóval zárnak. Hétvégén több is lecsúszik,ebédnél,kinti főzésnél etc. Én már rosszul vagyok ettől,szerintem a mindennapi tömény már alkoholizmus. Egy éves fiunk van,még nem hagytam rájuk sosem,mert nem vokt szükség rá,de nem is fogom merni..piásra nem fogom bízni,pedig ebből még lesz orbbitális sértődés..

2021. okt. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/88 A kérdező kommentje:

Leirom de már félve mert másik topikban már nekem estek.

Párom megiszik naponta 2 sört és hétvégente meg mecss után többet .

Ez a többet ami sokallom. Az apukája is szokott inni bár nem megy a rovására semminek mert mèg 72 évesen is dolgozik .

Párom is rendesen dolgozik mindent megcsinal de fontos neki ez.

2021. okt. 17. 10:51
 8/88 anonim ***** válasza:
88%
Néha berugok tőle🙄😂
2021. okt. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/88 anonim ***** válasza:
91%
A barátom családja is ivó család. Nem részegek sosem, de isznak mint a gödény. Sör az náluk olyan mint a víz, mindennap legurítanak pár üveggel fejenként. Hétvégente mehet a tömény is mellé. Nekem ez sok, hiába nem részegek sosem. Nekik nem.
2021. okt. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/88 anonim ***** válasza:
89%

Ezt én nem tolerálnám.

Eleve nem tartunk itthon alkoholt, csak ha valami alkalomra vendégeket várunk. Szülinap karácsony kb.

Nagyon rossz példa lenne a gyerek előtt is, hogy a szülő iszik.


És azt tudni kell, hogy aki nem tud lemondani az alkoholról, még ha az csak napi két sör is, az alkoholista.

És tíz év múlva az a két sör jó eséllyel több lesz. Most kezdj vele valamit, amíg még csak ennyi!

2021. okt. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!