Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire bunkóság az esküvőre...

Mennyire bunkóság az esküvőre nem meghívni a szülőket?

Figyelt kérdés

Szeretnék összeházasodni a párommal de minden cécó nélkül. Max a két tanú és ennyi. Én a lagzi árát inkább a nászútba fektetném. Mindig tologatjuk a dátumot mert én nem akarok senkit meghívni még a szülőket sem, előre görcsbe van a gyomrom ha muszáj lesz mindenkit meghívni.


28N


2021. okt. 11. 12:53
 81/97 anonim ***** válasza:
87%

Mint ahogyan az a válaszokból is kiderült, elsődleges szempont, hogy kinek mit jelent maga a házasság, az esküvő.

Mert akinek fontos, azt vélhetően ebben a szellemben nevelték, kvázi a szülők is részesei akarnak lenni így vagy úgy.

De, akinek csak egy darab papír, annak nem számít a körítés, sőt, imádhatja, szeretheti a szüleit, de nem fogja meghívni, mert egyszerűn NEM SZÁMÍT AZ ESKÜVŐ.

2021. okt. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/97 anonim ***** válasza:
70%

Nekem a két legjobb barátom nem jött el, mint utólag kiderült, anyagi okokból, mert akkor még illett valami ajándékot vagy egy borítékot adni nászajándékul. Az egyik esküvőjén korábban voltam, és akkor még illett az ilyet viszonozni, ha már meghívtam.

Akkoriban a vendéglátást (ami nálunk egy éjfélig tartó zenés vacsoraest volt egy jó étteremben) a szülők fizették, ezek szerint ma már nem?

2021. okt. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/97 anonim ***** válasza:
28%

#81: "szeretheti a szüleit, de nem fogja meghívni, mert egyszerűn NEM SZÁMÍT AZ ESKÜVŐ."


Én attól félek, ilyen esetben nem csak az esküvő nem számít, hanem a szülők sem. Mi pl. nem nagyon rajongtunk a templomi esküvőéert, de feleségem nagyapja ragaszkodott hozzá ("mert akkor el se jön"), és nem az volt, hogy akkor ne jőjjön, mert volt az irányába annyi tisztelet, hogy vállaljuk a templomi ceremóniát, ami végül nem is volt rossz, mert egy híres ikonfallal rendelkező, görög-keleti ortodox templomban zajlott, ahol csak ritkán tartottak esküvőt, mivel főleg a helyi görög nemzetiségiek jártak oda.

2021. okt. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/97 anonim ***** válasza:
81%

De nem érted, #83.

Van olyan, mint jómagam, akit egyszerűen hideg rázott ki a gondolattól, hogy én legyek a középpontjában egy eseménynek, mint menyasszony. Sőt, én házasság nélkül is leéltem volna az életem, 1 gyerekre vágytam csupán. Aztán a gyerek apját a terhesség végén megszállta valami, és el akart venni. Nem volt lánykérés, sem eljegyzés, sem gyűrű, melyektől szintén kiver a víz. De mivel nagyon szerettem, és szeretem most is, és láttam rajta, neki milyen fontos ez, gondoltam legyen, de csinadratta nélkül.


És nem voltak ott a szülők, sem testvérek. Pedig jó a kapcsolat mindkét oldalról, fontosak nekünk. Csupán két tanú. Barátok nem bírtak magukkal, és egy bográcsozással megleptek utána. De minden hétvégén volt buli, szóval ez sem volt megismételhetetlen. Senki nem sértődött meg. Ennek már 11 éve, ma sem csinálnám másként.

2021. okt. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/97 anonim ***** válasza:
93%

Az a baj Kérdező, hogy nem derülnek ki a motivációid.


Azért nem meghívni a szülőket, mert pénzbe kerül, igenis bunkóság, kivéve természetesen ha semmi pénzetek nincs (bár a terem bérlés pár ezer forint), de egyébként lehet h beszállnának a szüleid.


Ha egyéb okod van rá, akkor valóban ne az anyagiakra hivatkozz. Ha rossz a kapcsolatod a szüleiddel, vagy tényleg csak “igen-igen, aláírás” jellegű esküvőt szeretnél, az teljesen oké. Felnőtt emberként viszont ezt vállald fel.


Vagy azt tudom javasolni, hogy menjetek külföldre valami egzotikus helyre és ott házasodjatok össze, titokban.

2021. okt. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/97 anonim ***** válasza:
73%

"azt tudom javasolni, hogy menjetek külföldre valami egzotikus helyre és ott házasodjatok össze"


Las Vegas-ban pl. az utcáról be lehet menni és azonnal összeadnak, talán ott még tanu sem kell, és úgy tudom, ugyanilyen könnyen el is választanak.

2021. okt. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/97 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, nem nagyon reagálsz a válaszokra, döntöttél már? Milyen esküvőd lesz?
2021. okt. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/97 anonim ***** válasza:
76%
#84: De értem én. Csak inverz módon gondolkodunk, a mai világhoz képest valószínűleg "én ülök fordítva a lovon".
2021. okt. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/97 anonim ***** válasza:
80%
#87: Lehet, hogy már el is ment tőle a kedve :)
2021. okt. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/97 anonim ***** válasza:
80%

#84: Egy kérdés:

Irod: "És nem voltak ott a szülők, sem testvérek. Pedig jó a kapcsolat mindkét oldalról, fontosak nekünk."


Nem is szerettek volna eljönni?

2021. okt. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!