Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire bunkóság az esküvőre...

Mennyire bunkóság az esküvőre nem meghívni a szülőket?

Figyelt kérdés

Szeretnék összeházasodni a párommal de minden cécó nélkül. Max a két tanú és ennyi. Én a lagzi árát inkább a nászútba fektetném. Mindig tologatjuk a dátumot mert én nem akarok senkit meghívni még a szülőket sem, előre görcsbe van a gyomrom ha muszáj lesz mindenkit meghívni.


28N


2021. okt. 11. 12:53
 11/97 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk is így lesz. Mi sem akarunk nagy felhajtást, egyrészt mert már 15 éve együtt vagyunk, másrészt meg erre nem költünk, van jobb helye a pénznek.
2021. okt. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/97 anonim ***** válasza:
82%
egy forintba sem kerül, ha ott vannak, úgyhogy ne hozd kifogásnak, hogy a nászútra kell a lóvé.
2021. okt. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/97 A kérdező kommentje:
12 azt csak a lagzira értettem, de nem látom értelmét ha utána nem tervezünk semmit bárkit is meghívjunk
2021. okt. 11. 13:46
 14/97 anonim ***** válasza:
84%
A párod mit akar?
2021. okt. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/97 anonim ***** válasza:
92%

Nézd, én tudom, hogy a szüleim mennyire örülnének neki, ha láthatnának életem egyik legboldogabb és legfontosabb napján, ezért lesznek ott velem az esküvőn. És nekem is fontos, hogy ők ott legyenek.

De ha te nem így érzel, szíved joga máshogy dönteni. Te ismered őket, te tudod, hogy milyen a viszony közöttetek.

Mi elmondhatjuk a mi terveinket, tapasztalatainkat, de valójában erre a kérdésre a választ neked kell tudnod.

2021. okt. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/97 anonim ***** válasza:
89%
Nekem szülőként fájna ha a gyerekem közölné, nem kívánatos személy vagyok az esküvőjén. A francot se érdekel a zabálás, meg a hacacáré, de remélem nem tart olyan szar szülőnek hogy ne láthassam amikor elkötelezi magát a szeretett férfi mellett.
2021. okt. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/97 anonim ***** válasza:
74%

#10: "Az is jó, ha utána közlöd velük, nem?"


Szomorú, de tudok ilyenről. Sőt, olyanról is, hogy a szülő nem ment el az esküvőre. De ha én nem hívom meg őket (főleg első házasságkötésnél), akkor az nem bunkóság, hanem tiszteletlenség, kivéve talán, ha nem "szalonképesek", mondjuk, pl. ittasan jönne valamelyikük, vagy eleve nem értenek egyet a házasságkötésemmel.

2021. okt. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/97 anonim ***** válasza:
83%

Biztos nem tennék ilyet, szerintem orbitális parasztság, hacsak nem bántalmaztak a szüleid.

Nem kell lagzi, de a sima hivatali esküvőre befizetsz +10e Ft-ot terembérletre, és hivhatod a szülőket, utána meg elmentek valahova ebédelni.

Így fillerekből megúszod, és marad pénzwd nászútra is.

2021. okt. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/97 anonim ***** válasza:
57%

#16: Az, hogy valaki kéttanús esküvőt akar, még nem azt jelenti, hogy rossz szülőnek tart, vagy hogy te vagy nem kívánatos ott. Hanem azt, hogy ketten, meghitten akarják megélni.

Neked fontos, hogy ott legyél. Nekik fontos, hogy mondjuk ketten legyenek.

Ez miért fájna? Akkor ennyi erővel nekik is fájhatna, hogy a szeretett szüleik nem tartják tiszteletben, hogy ők mit szeretnének.

2021. okt. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/97 anonim ***** válasza:
72%
19, két hete voltam tanú egy esküvőn. Minden volt, de nem meghitt. Bementünk, személyi, állj fel, igen-igen, aláírás. Személytelen, futószalag.
2021. okt. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!