Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire bunkóság az esküvőre...

Mennyire bunkóság az esküvőre nem meghívni a szülőket?

Figyelt kérdés

Szeretnék összeházasodni a párommal de minden cécó nélkül. Max a két tanú és ennyi. Én a lagzi árát inkább a nászútba fektetném. Mindig tologatjuk a dátumot mert én nem akarok senkit meghívni még a szülőket sem, előre görcsbe van a gyomrom ha muszáj lesz mindenkit meghívni.


28N


2021. okt. 11. 12:53
 41/97 anonim ***** válasza:
66%
"Na amit a 36 irt... Hasonlo tragar kommenteket kaptam kerdezo!" Na meséld már el, mi a trágár abban hogy undorítónak tartom: a nyavalyás közjegyzőhöz SEM hívja meg a szüleit? Gondolom ezek után ő sem számol a szülőkre semmiben, ha már arcon köpi őket hogy nem kíváncsi rájuk az esküvőjén.
2021. okt. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/97 anonim ***** válasza:
80%

#30: Ebédidőben esküdni? A feleségem megköszönte volna a "figyelmességemet".

És hogy mentünk volna oda? Munkaruhában?

2021. okt. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/97 anonim ***** válasza:
85%

Nem értem. A kérdés a szülők meghívására vonatkozik, de ez áll alatta: "előre görcsbe van a gyomrom ha muszáj lesz mindenkit meghívni."


Ki mindenkit? Akkor most egy elvárt lagzi költségei a bökkenő, vagy csak nincs jó viszonyod a szüleiddel? Minek kérdel ilyet? A válaszok alapján akarsz dönteni?

2021. okt. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/97 anonim ***** válasza:
76%
Férfiként mondom, hogy ez iszonyat tiszteletlen és érzéketlen a szülőkkel szemben. Egyáltalán nem lenne nagy dolog, ha legalább őket meghívnátok a "ceremóniára". Nem kell ahhoz több százezres lagzit rendezni, hogy a szülők is részt vegyenek, rettenetesen olcsó gyagyi kifogás, ráadásul idegeneknek sírsz róla a neten. 28 éves felnőtt nőként ha ilyen döntést hozol meg akkor legyen annyi gerinced, hogy fel is vállalod. Abba már nem is megyek bele, hogy pártízezerből össze lehetne hozni valami kisebb közös kajálást, persze gondolom fontos hogy pár koktéllal többet borítsatok le a nászúton, ez már a ti dolgotok. Picit bele kellene gondolni a szüleitek helyzetébe is akiknek a lányuk/fiuk éppen házasodni készül...
2021. okt. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/97 anonim ***** válasza:
73%

42

Nem tudod elképzelni a helyzetet, hogy valaki a közeli irodából kiugrik vagy az egyetemről odaoson egy házasodásra? Pedig így történtek :)

A figyelmesség a szürke hétköznapokon gyakorolva az igazi, lesz rá sok-sok éve azoknak akik együtt maradnak.

De írtam, azzal sincs bajom ha valaki nagy ünnepet szervez, szíve joga mindenkinek úgy megélni ahogy szeretné :)

2021. okt. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/97 anonim ***** válasza:
27%

44

Tiszteletlenség inkább az, hogy mások véleményét, elképzeléseit letisztelezetlenséged. Én sem vágyom rá, hogy a gyerekeink ünnepeljenek valami olyasmit, ami még el sem kezdődött. Majd 50 év múla.

2021. okt. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/97 anonim ***** válasza:
41%
Látom, aki nem nyal a kérdezőnek, az le van pontozva: hát kérdező, csinálj amit akarsz, csak utána ne picsogj ha a szüleid megjegyzik mit tettél, és nem támogatnak semmilyen téren. Felnőtt ember vagy: ha úgy gondolod, megéri megalázni a szüleidet, akkor emelt fővel viseled a következményeket is gondolom.
2021. okt. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/97 A kérdező kommentje:
Jesszus… egy gyilkos nem kap ennyi negatív kommentet mint itt. Nyilván ha bele gondolsz ha valaki itt feltesz egy kérdést nem az itt válaszoltak alapján fog dönteni. Szimplán arra kíváncsi van-e valaki hasonló cipőben. Vagy csak a kérdésre szorítkozni, bunkóság-e? Ugyebár ennyiből áll a kérdés.
2021. okt. 11. 14:52
 49/97 A kérdező kommentje:
47 megnyugodhatsz, itt én nem pontozok senkit ;) biztos a megnyerő stílusod miatt vagy lepontozva.
2021. okt. 11. 14:54
 50/97 anonim ***** válasza:
69%
Nem megnyerőbb a tiednél kérdező: " anyámékat nem hívom meg esküvőre, mert két üveg pezsgővel kevesebbet vedelhetünk be a nászúton"
2021. okt. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!