Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire bunkóság az esküvőre...

Mennyire bunkóság az esküvőre nem meghívni a szülőket?

Figyelt kérdés

Szeretnék összeházasodni a párommal de minden cécó nélkül. Max a két tanú és ennyi. Én a lagzi árát inkább a nászútba fektetném. Mindig tologatjuk a dátumot mert én nem akarok senkit meghívni még a szülőket sem, előre görcsbe van a gyomrom ha muszáj lesz mindenkit meghívni.


28N


2021. okt. 11. 12:53
 71/97 anonim ***** válasza:
36%
#70: Miért kérdőjelezem meg? Csak azért, mert úgy látszik a kérdező sem biztos abban amit állítasz. Ha az lenne, nem keresne megerősítést ilyen helyen. Akkor mégis arra kell gondolnom, hogy nem jó a viszonya a szüleivel, de van még lelkiismerete. Ha szakított volna ezzel a "hagyománnyal", vagy nem volna lelkiismerete, akkor nem kérdezne ilyet.
2021. okt. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/97 anonim ***** válasza:
13%
Előzőhöz: nem tudom Te írtad-e, de amire válaszoltam, abban már ott volt definiálva, hogy mit tesz egy "normális" szülő. Ha nem Te írtad, tőle miért nem kérdezed meg, hogy ki ő, hogy eldöntse, mi a normális? Azért, mert a Te szájízed szerint válaszolt?
2021. okt. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/97 anonim ***** válasza:
78%
Szülőként elfogadnám, nem haragudnék, de nagyon-nagyon rosszul esne.
2021. okt. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/97 anonim ***** válasza:
57%
Ez az. El kellene fogadni, mert racionális síkon megteheti, de érzelmi síkon?... Én megkérdezném, hogy "miért csináltad?" Kíváncsi lennék, mi baja van velem?
2021. okt. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/97 anonim ***** válasza:
76%

Én eleve azzal nem értettem egyet,hogy nekem be kelljen mennem egy templomba megesküdni,ráadásul fehér ruhában ami a "tisztaság" jelképe lenne azaz a szűzességé (persze még emellett el is lehet tekinteni..).

7 éve voltunk együtt a párommal,se szűz se hívő nem voltam amikor házasságra akartunk lépni.Kérdem én akkor mi értelme isten színe elé állni és egy pap szövegelésének kíséretében megesküdni?


Bementünk mi is tanúkkal a hivatalba,előre egyeztetett időpontban és alá írtuk a papírokat,onnantól férj és feleség voltunk.Én sem vittem szülőket és a párom sem,neki nem is voltak Magyarországon akkor.Az öcsém volt az egyik tanú,és egyetlen a családból aki részt vett ebben,de senki sem sértődött meg.


Nem is azt mondom,hogy nincs rá felesleges pénz,mert egy kisebb esküvőt biztos tudtunk volna tartani ha akarunk szűk családi kört hívni.De minek? Kajálnak,piálnak a mi költségükre,aztán haza mennek mintha mi sem történt volna,mert ez amúgy csak nekünk fontos dolog,elvégre mi kötjük össze az életünket.


Egy hétre viszont elmentünk utána francia országba.Meg volt az együtt töltött plusz szabad hét,és vissza mentünk dolgozni,ment minden úgy ahogy eddig.

Nem kell túl lihegni ezt a házasság dolgot.

2021. okt. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/97 anonim ***** válasza:
64%

"Kérdem én akkor mi értelme isten színe elé állni és egy pap szövegelésének kíséretében megesküdni?"


Semmi. Ha két ember nem illik egymáshoz, azon nem segít sem pap, sem hivatalos személy jóváhagyása.


"kisebb esküvőt biztos tudtunk volna tartani ha akarunk szűk családi kört hívni.De minek?"


Semminek. Minek a család egyáltalán?! Idejét múlt fogalom, ahogy látom.


"Egy hétre viszont elmentünk utána francia országba."


Helyesen: Franciaországba.

2021. okt. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/97 anonim ***** válasza:
64%
Franciaországról hallottál,de a költői kérdésről úgy látom nem.
2021. okt. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/97 anonim ***** válasza:
36%
Milyen költői kérdésről?
2021. okt. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/97 anonim ***** válasza:
26%

Nem olvastam el a válaszokat, de nem muszáj lagzit tartani.


Nekünk az esküvő mindennel együtt kb 200 ezer Ft volt, mert mi adtunk egy pici ebédet is a szűk családnak. Anélkül egy százas is bőven elég lett volna, és magára a ceremóniára nem kell hatalmas összeget fizetni, hogy beüljenek, azt hiszem 20 ezer Ft volt.


Ha azért nem akarod meghívni őket, mert nem vagytok jó viszonyban, akkor meg kár a pénz mögé bújni, állj a sarkadra és vállald a véleményedet. Jogod van hozzá.

2021. okt. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/97 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémre a saját anyám nem jött el, mert messze volt (110 km) és utálta a vőlegényemet. Nyíltan soha nem konfrontálódott, de ahol csak lehet, kifejezte, hogy nem szíveli. Akkor most anyám bunkó volt?

Nem tudok rá emiatt haragudni egyébként, de rosszul esett.

Nálatok nem tudom, mi az oka annak, hogy nem akarjátok elhívni őket. Rossz viszony vagy csak anyagi okokból? Szerintem egy ebéd bele szokott férni, nem kell nagyobb felhajtás, mint egy szülinaphoz.

2021. okt. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!