Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire bunkóság az esküvőre...

Mennyire bunkóság az esküvőre nem meghívni a szülőket?

Figyelt kérdés

Szeretnék összeházasodni a párommal de minden cécó nélkül. Max a két tanú és ennyi. Én a lagzi árát inkább a nászútba fektetném. Mindig tologatjuk a dátumot mert én nem akarok senkit meghívni még a szülőket sem, előre görcsbe van a gyomrom ha muszáj lesz mindenkit meghívni.


28N


2021. okt. 11. 12:53
 61/97 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem zavar hogy esetleg sértödés lesz belöle...
2021. okt. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/97 anonim ***** válasza:
41%
#60 Ne aggódj, én itt most azt válaszoltam, hogy én azt szeretném, ha ott lennének, és csak nyomós ok ellenében nem - engem is lepontoztak a p.csába.(#57) Ezek a zemberek itt ilyenek :DD
2021. okt. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/97 A kérdező kommentje:

58. Mert én esküszöm nem gondoltam, hogy egy ennyire semmilyen kis kérdés ekkora indulatokat ébreszt fel egyesekben , hogy azt a négy nyomorul kis mondatot így kitudják forgatni. :D Nem baj jókat mosolyogtam remélem most már mindenki jobban alszik.


60. Szerintem te is, én is ássuk el magunkat amiért egyáltalán ilyen megfordult a fejünkben. :D

2021. okt. 11. 16:21
 64/97 flora08 ***** válasza:
64%

Mint minden válaszoló, én is saját magamból indulok ki: nem tudnék úgy házasodni, hogy a szüleim nincsenek ott. Ilyet csak abban az esetben tudok elképzelni, ha egyáltalán nem tartjátok a kapcsolatot. A költekezést tekintve egyet értek veled, én sem akartam soha hagyományos, nagy lakodalmat. Utálok szerepelni, középpontban lenni, nem iszom és nem tudnék hajnalig táncolni. A kötelező elemektől a hideg ráz (vőfély, kikérés, menyasszonytánc stb.) Az árát mi is inkább a közös otthonunkra költöttük.


Viszont: attól, hogy a házasságkötő teremben maximum néggyel többen vagytok mint terveztétek, attól nem lesz drágább a dolog; nem kell lakodalmat tartani, ha nem akartok. Nem tudom, milyen a kapcsolatotok a szülőkkel, mennyit találkoztok, de lehet bánnád utólag, hogy nem voltak ott :(

2021. okt. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/97 anonim ***** válasza:
81%
Majd utólag megtudják, hogy miért vagytok oda és ennyi, nem kell felfújni. Nálam kb. annyi lesz észlelhető, hogy felveszem a férjem vezetéknevét és slussz, meg lesz egy közös esküvős kép esetleg és csókolom. Mondjuk nekem amúgy sem jó a kapcsolatom velük, így nem görcsölök ezen.
2021. okt. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/97 anonim ***** válasza:
20%
#63: Akkor miért nem lehet meghívni őket? Haragban vagy velük?
2021. okt. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/97 anonim ***** válasza:
76%

Nem bunkóság. Amikor az embernek gyereke születik, az is nagy esemény, mégsem hívod meg a fogantatáshoz a szüleidet. Összeházasodtok 2 tanúval és közlitek, hogy megvolt az esküvő. Normális, ismétlem normális szülő ezen nem kapja fel a vizet. Ha az én gyerekem csinálná így, nem venném személyes sértésnek. Külön személyiség, külön akarattal.

Amúgy itt egyeseknek milyen szánalmas élete lehet már, hogy egy szimpla kérdés ekkora indulatokat vált ki?

2021. okt. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/97 anonim ***** válasza:
98%
Mondd el nekik, az okát, vagy ne is szólj.
2021. okt. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/97 anonim ***** válasza:
28%
#67: inkább az a szánalmas, vagy még inkább szomorú, hogy ilyen kérdések felmerülnek. Normális szülő "nem kapja fel a vizet"? Normális szülő-gyerek kapcsolatban meg fel se merül, hogy egy gyerek, akinek jelent valamit is a házasságkötése, nem ossza ezt meg a szüleivel. Volt egy ezoterikus "pszichológus", Gurdjief, akinek "rendelőjében" állítólag ez volt kiírva: "Ha még nem rendezted a viszonyodat a szüleiddel, menj el, mert addig én sem tudok segíteni rajtad."
2021. okt. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/97 anonim ***** válasza:
61%

69

Ez egy tradíció, hogy ott vannak a szülők. Nagyon sokan szakítottak ezzel a hagyománnyal, nem értem, hogy miért kérdőjelezed meg ez alapján a szülőkkel való jó viszonyt. És milyen alapon mondod meg, hogy mi a normális? Ki vagy te? Halandó embert mint bárki más.

2021. okt. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!