Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kivel értetek egyet ebben ?...

Kivel értetek egyet ebben ? Ápolás kérdése

Figyelt kérdés

Adott egy beteg mama, egy gyereke van. A férj, akinek van egy felesége és egy közös gyermek.

Az ápolásnál mi lenne a helyes a fia maradjon otthon és ápolja ? De ennek súlyos ára lenne, a saját családja gyereke megélhetése mert a feleségtől jóval jobban keres. De sajnos annyit azért nem, hogy egy jobb otthonra fussa belőle, meg hosszú várólisták vannak. Vagy ápolja a feleség? Igaz nem az anyja és nem is biztosan akarja de az ő épphogy minimálbér keresete ha kiesik az még beleférne jobban.

Várom a pro és kontra nézőpontokat érveket.


2021. júl. 28. 08:06
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/418 anonim ***** válasza:
37%

61 akkor ápolja ő a saját anyját, ne másra tolja a dolgot.

Én simán beadnám amúgy elfekvőbe, az ki is jönne a nő minimálbére és az ápolási díj különbözetéből (minimálbér 130 000, ápolási 40 000. 90 000ből kijön a hálapénz hogy bent tartsák). Mindenkinek ez lenne a legjobb.

2021. júl. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/418 anonim ***** válasza:
94%
A kérdező kifogást keres, hogy miért kell rányomni-szokás szerint-a fizetetlen munkát a nőre.
2021. júl. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/418 anonim ***** válasza:
96%
59: igen, ez is egy megoldás.... Van bőven olyan - önhibáján kívül utcára, vagy nehéz helyzetbe került - nő, akik ilyesmit a lakhatásért cserébe elvállalnak.
2021. júl. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/418 anonim ***** válasza:
89%

És ápolót nem tudnátok hozzá felvenni? (Nem olvastam el a válaszokat, nem tudom, hogy ajánlották-e már ezt). Akkor egyikőtöknek sem kellene ápolnia, amúgy meg elég rohadt dolog a férfitől, hogy a saját anyját is inkább átpasszolná a feleségének. Szerintem sem kellene a feleségnek semmiképpen ápolnia, ha maga fel nem ajánlja. Vagy mondjuk akkor addig kerestek otthont anyukának, amíg nem találtok egy olyat, ahol nem 3 évet kell várni.

Itt az a problem, hogy a férj nem akarja ápolni az anyját, de viszont az otthont se akarja kifizetni, ezért inkább rábízné a feleségére. Ha ilyen férjem lenne, benyújtanám a válókeresetet, ápolja ő a saját anyját.

2021. júl. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/418 A kérdező kommentje:

Elnézést de én is dolgozom már , nemtudok visszaírni azonnal. Nem én vagyok a férj, és direkt nem írtam ki vagyok mert akkor az lenne azt az oldalt pártolom.

A házon hitel van, és egy falusi kicsi ház, még csak nem is komfortos, fürdőszoba van de csak cserépkályha. Ebből ami marad a hitel után nem elég otthonra.


Az ápoló még drágább is néha mint az otthon. Az önkormányzati gondozó járt ki, de az napi 1 óra ami szinte semmi, valamint rengeteg dolgot azt mondta nem csinál....

Akkor meg külön személyzet ápolni és külön arra, hogy esetleg fel porszívózza azt az 1 szobát...



Az úgynevezett szociális otthon jó esetben 3 év kb a várólista, addig is meg kell oldani a helyzetet. 3 év alatt bármi történhet.

2021. júl. 28. 10:22
 66/418 anonim ***** válasza:
59%
54 vagyok. Én nagyon szeretem az anyósomat és hálát adok az égnek, hogy aktív, egészséges nyugdíjas. Ha lerobbanna én akkor sem adnám be az elfekvőbe. Milyen dolog ez már? Minden követ megmozgatnánk a férjemmel, hogy méltósággal maradjon ő is abban a kiszolgáltatott helyzetben úgy, hogy senkinek se lefyen a terhére és mindenki élgesse vígan tovább az életét. Erre írtam alternatívákat...de azért az elfekvő már nagyon szemét dolog lenne (ameddig természetesen ápolható/viszonylag jó állapotban van). Ilyenkor belegondolok, hogy nekem hogy esne ha a gyerekem bedugna egy ilyen helyre?
2021. júl. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/418 A kérdező kommentje:
Nem kifogás, de egyszobás a ház nem tudna hol lenni a gondozó. De a bentlakásos gondozók ára is horror. Bőven több mint egy min.bér.
2021. júl. 28. 10:23
 68/418 anonim ***** válasza:
96%
Hány éves a mama???
2021. júl. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/418 anonim ***** válasza:
95%
Így legyen ötösöm a lottón! :-D :-D :-D
2021. júl. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/418 A kérdező kommentje:

64 Nem nem akarja ápolni a fia, hanem nem tudja megoldani mert akkor a saját gyereke kárára megy ha nélkülöznie kell.


Elfekvőbe nem akarják amit meg is értek.

2021. júl. 28. 10:25
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!