Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kivel értetek egyet ebben ?...

Kivel értetek egyet ebben ? Ápolás kérdése

Figyelt kérdés

Adott egy beteg mama, egy gyereke van. A férj, akinek van egy felesége és egy közös gyermek.

Az ápolásnál mi lenne a helyes a fia maradjon otthon és ápolja ? De ennek súlyos ára lenne, a saját családja gyereke megélhetése mert a feleségtől jóval jobban keres. De sajnos annyit azért nem, hogy egy jobb otthonra fussa belőle, meg hosszú várólisták vannak. Vagy ápolja a feleség? Igaz nem az anyja és nem is biztosan akarja de az ő épphogy minimálbér keresete ha kiesik az még beleférne jobban.

Várom a pro és kontra nézőpontokat érveket.


2021. júl. 28. 08:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/418 A kérdező kommentje:
Nem használati tárgy, senki nem írta ezt. De a család , a saját családja érdekeit is kell nézni. A saját gyerekének is, hogy mire jutna mire nem.
2021. júl. 28. 09:08
 42/418 A kérdező kommentje:

Nem provokatív de tényleg jobb az ha a férj ápol, aztán otthon mondhatja a feleség a gyereknek , hogy egy fagyit sem ehetsz mert ki van számolva a pénzünk.....

Szép dolog az önérzet , de nem adnak érte semmit a boltban.

2021. júl. 28. 09:09
 43/418 anonim ***** válasza:
98%
Nincs sorrend. Az oldja meg, akinek az életébe belefér. Én egy évig ápoltam az apósom, pedig volt felesége, lánya, fia.. de én voltam gyesen, és nekem volt így rá lehetőségem.
2021. júl. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/418 anonim ***** válasza:
13%
Ez és a nagyi vigyázzon-e az unokája kérdés (vagyis a válaszok) mutatják, hogy nagyon nagy a baj... Hálás vagyok a családomért.
2021. júl. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/418 anonim ***** válasza:
83%
Te ki vagy a családban?
2021. júl. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/418 anonim ***** válasza:
93%
Csak úgy szólok, hogy létezik más verzió is, pl ápolót fogadni mellé. Önkormányzatok szokták ezt biztosítani is, de vannak külön szervezetek erre. Önkormányzatos ingyenes, szervezetes pénzbe kerül, de majd a férjecske fizeti. Jobb mintha valamelyik munka nélkül maradna otthon.
2021. júl. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/418 anonim ***** válasza:
26%
Hát úgyis lepontoznak majd de a nagyi részéről az lenne a tiszta ha szépen elintézné magát, vagyis nézd ha tényleg nincs pénz otthonra és tényleg nyomorba dönteném a fiam családját akkor tisztább ha nincs velem gond a ház árából meg eltemetnek szépen és még talán pici marad is.
2021. júl. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/418 anonim ***** válasza:
34%
#47-es Az önkormányzatoknál sem ingyenes, nem jól tudod.
2021. júl. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/418 anonim ***** válasza:
97%

Kedves kérdező, mit vársz?

Leszólod azokat a válaszokat, ahol az elolvasott történetből következtetnek.

Nem tetszik egyik se, de ragadkodsz, hogy magyarázzák meg.

1. Nem lehet ennyiből olyan tanácsot adni, ami megoldaná a problémádat, mert csak egy kis szeletét ismertük meg.

2. Ezt kizárólag a feleségnek, férjnek és a nagymamának kell eldönteni, hogy nekik mi fér bele, mi vállalható.

Úgy tűnik ennyiből,hogy semmiféle kényelmetlenséget, áldozatot nem akarsz vállalni:

-feleség nem keres jól, nyomorban élnétek, ha a fia ápolná az anyukát

- a feleséget nem kötelezhetik ápolni az anyóst

- a férj mégsem keres jól, hogy segítséget kérjen az ápolásra, de akkor mi van a dolgozó férj és feleség összfizetésével???

- az idősotthonokba hosszú várólista van, meg sem próbáljátok

- szociális segítség szerintetek már kevés


Itt nem fogsz konkrét választ kapni, amit elfogadnál.


Ezt kizárólag nektek kell megbeszélni és eldönteni. Vagy tessék lottózni, megnyerni a fődíjat és lenne pénz áplót fogadni, de senkinek sem kéne feladni a munkáját

2021. júl. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/418 anonim ***** válasza:
98%
Gondolom te vagy a férj, vagyis a mama fia. Én úgy tudom hogy hivatalosan ápolásira az mehet el akinek papirja van róla vagy ez már nem így működik? Vagy hogy gondoltad? A feleség maradjon otthon a mamával csak úgy? Addig munkanélkülin lenne? Mint írod van róla szakmád akkor mi a kérdés?
2021. júl. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!