Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit értetek az alatt, hogy...

Ti mit értetek az alatt, hogy a szülő legyen a gyerek barátja is? Egyetértetek ezzel?

Figyelt kérdés
Kérdésem nem provokatív, csak érdekel a véleményetek.

2015. máj. 8. 08:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

A SZÜLŐK egyetértenek vele. Akik csak szültek egy gyereket, azok nem.

Ilyen egyszerű.

2015. máj. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Egyetértek, és azt értem ez alatt, hogy ne parancsokat osztogasson ("megcsinálod, mert azt mondtam, és kész"), hanem legyen a bizalmasa, magyarázzon, tanítson... neveljen szeretettel.
2015. máj. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
90%

A gyereknevelés alapja, hogy bizalmi viszonyt tudjunk kialakítani gyermekeinkkel.

Csak a nagyon kisstílű emberek játsszák, hogy ők a vezérigazgatók, a gyerekek, meg a segédmunkások a családban.


Nekik nem szabadott volna gyereket létrehozni.

2015. máj. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
azt, hogy bármikor merjen hozzád fordulni a bajával. partnerként tekintsen rád, ne egy felette álló főnökre.. én ezt értem alatt, és igen, szerintem ez a normális. nem úgy kell érteni, hogy hasonló cuccokban jártok el otthonról szombaton sörözni :D
2015. máj. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
80%

Szerintem igen.


Anyuval sosem volt igazi anya lánya viszonyunk sajnos, sosem lehetett beszélgetni vele. Meg is lett az eredménye, de ebbe most ne menjünk vele.


Tanulva az én esetemből, én próbálok jó szülő lenni. Tanítom a gyerekeimnek, hogy nekem bármit elmondhatnak legyen az akár jó vagy rossz én mindenben segítek. A legidősebb 6 éves. Hát meglátjuk összejön-e :)


24N

2015. máj. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
43%
Gyakorlatilag mindenkinek 100%-os a válasza. Mit gondolsz kérdező, mikor lepik el a kérdésedet a lepontozók, akiknek nem gyerekük van, hanem "büdös kölkük?"
2015. máj. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
65%
Azért arra nagyon kíváncsi vagyok, hogy miért pontoztak le az illetékesek? :)
2015. máj. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Mret b..a a csőrüket, hogy 18 évesen ők gürcöltek neked meg épp gyereked született.
2015. máj. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
62%

Nem értek egyet vele. A jó viszony nem feltétlen az ilyen barátság kérdése. Barátom annyi lehet amennyit akarok anyám vagy apám viszont csak egy. Ők nevelnek, tanítanak is, velük nem úgy bolondozom mint a haverjaimmal. Jobban tisztelem őket, ez persze nem zárja ki a bizalmas viszonyt.


Megdöbbent mennyire végletekben gondolkodik itt sok válaszoló. A parancsnoki elnyomó és a barát barátnő közt azért elég sok átmenet van.

2015. máj. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek vele, persze bizonyos határokon belül. Ahogyan ez egyik hozzászóló is írta, nem olyan értelemben kellene a szülőnek barátnak is lennie, hogy minden hétvégén együtt isznak, meg eljárnak bulizni és hasonlók.

Hanem a bizalmi viszonynak kell olyannak lennie, hogy ha BÁRMI problémája van, bátran mesélje el, és tudjunk róla beszélni. Nem "főnök" & "beosztott" viszony, hanem egyenrangú partnerek legyünk. Nem azzal kell elnyerni egy gyerek tiszteletét, hogy üvöltözünk vele, ha bajt csinál, esetleg veréssel. Szerintem a gyerek tisztelete nem azon múlik egy szülő felé, hogy mennyire vagyunk szigorúak, vaskalaposak, vagy éppenséggel lazák.

2015. máj. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!