Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kivel értetek egyet ebben ?...

Kivel értetek egyet ebben ? Ápolás kérdése

Figyelt kérdés

Adott egy beteg mama, egy gyereke van. A férj, akinek van egy felesége és egy közös gyermek.

Az ápolásnál mi lenne a helyes a fia maradjon otthon és ápolja ? De ennek súlyos ára lenne, a saját családja gyereke megélhetése mert a feleségtől jóval jobban keres. De sajnos annyit azért nem, hogy egy jobb otthonra fussa belőle, meg hosszú várólisták vannak. Vagy ápolja a feleség? Igaz nem az anyja és nem is biztosan akarja de az ő épphogy minimálbér keresete ha kiesik az még beleférne jobban.

Várom a pro és kontra nézőpontokat érveket.


2021. júl. 28. 08:06
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/418 anonim ***** válasza:
21%
Egy ember nem tudja ápolni, arra teljesen rámenne idegileg. Pláne az ilyen dolgok nem férfiaknak vannak kitalálva. Illetve genetikailag is alkalmasabbak a nők rá. Nem véletlen, hogy az ápolók többsége nő. Munka után segítsen a feleség. Vagy még mindig az otthont javaslom, úgy hogy az idős személy teljes nyugdíja lenne+ azt kéne a kiegészíteni a családnak. Nem olyan egyszerű dolog az ápolás ám. Én 5 évig ápoltam anyukámat egyedül férfiként, aki demens volt. Sajnos meghalt azóta, de az utolsó 2 hónapban, nagyon súlyossá vált az állapota, és kórházba, és ápolási osztályon töltött 2 hónapot.
2021. júl. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/418 A kérdező kommentje:
99 Tényeket írtam le. Nincs benne mellébeszèlés.
2021. júl. 28. 10:46
 103/418 anonim ***** válasza:
93%
Akkor nálad semmi más opció nincsen, minthogy a feleség fogja ápolni. Lesüt az írásodról, hogy te vagy a férj (mert ha a feleség lennél, akkor nem próbálnál meggyőzni mindenkit, hogy az a legjobb ha a feleség lesz az ápoló).
2021. júl. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/418 anonim ***** válasza:
89%
A feleség csak abban az esetben ápolhatná, hogyha maga elvállalja, és megkapja a nagyi nyugdíját, ugyanis neki is kell fizetség.
2021. júl. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/418 A kérdező kommentje:

104. Az más dolog ha olyan állapotban van amikor már muszáj otthonba adni , de ő mèg csak a segítséget igényel kategória.

Az otthon meg 3 év múlva kb opció, addig is meg kell oldani. Sokan nagyon önzők, aki egyke gyerek még nehezebb a dolga.....

2021. júl. 28. 10:47
 106/418 A kérdező kommentje:

104 Persze legjobb az lenne ha egy fullos otthon vagy egy otthoni jó ápolónő de ha egyszer nincs rá?

Abból kell gondolkozni, ami van!

2021. júl. 28. 10:48
 107/418 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem is ő a férj, és ezzel a kérdéssel akarta rávenni a nejét a szerinte jó megoldásra...

Hát rácsesztél barátom, szerencsére vége azoknak az időknek amikor a nő nyakába varrták a beteg rokonokat, csak mert vagina van a lába között..

Mindenki oldja meg a saját szüleit, nem elvárható a házastárstól hogy mosdassa, meg takarítsa. A férj szívesen törölné az anyósa fenekét? Ebbe gondoljon bele..

2021. júl. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/418 anonim ***** válasza:
87%

Ha egy feleség nem dolgozik fizetetten, az egyenes út az elszegényedése felé. Lehet, nem holnap vagy holnapután, de nyugdíjas korára mindenképp megérzi a dolgot. Ha szeretik is egymást a férjjel, minden harmonikus és boldogan élnek, amíg meg nem halnak, akkor is lehetséges, hogy a férj röviddel a nyugdíj előtt autóbalesetben meghal. De a nehezítő tényező az ápolás, ezt nagyon ritkán éli túl egy kapcsolat. Akkor meg a nőnek már a váláskor nehéz.


Szóval lehet itt arról gondolkodni, hogy a család jövedelme az ápolás miatt jelenleg csak a rezsire és kajára elég, de ha a nő belemegy abba, hogy ő ápol, az neki személyesen (és valószínűleg a gyerekeknek is) anyagi öngyilkosság hosszú távon.

2021. júl. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/418 anonim ***** válasza:
92%

"Sokan nagyon önzők...."



Tehát ha én nem akarom az anyósomat ápolni, mert tisztában vagyok vele hogy az mekkora fizikai mentalis es lelki teher, akkor önző vagyok. Ha a gyerekem lelki fejlődését fontosabbnak tartom az anyósom pelenka cseréjénél, akkor önző vagyok. Hát ja, akkor legyek önző. Bizony fontosabb a gyerekem meg fontosabb vagyok én is magamnak anyósomnál. Rajtam aztán kérhetne ezt számom a férjem, simán körbe röhögném. Nem a nő ám az önző a történetedben, hanem a férfi.

2021. júl. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/418 A kérdező kommentje:

108. A férj ápolná a saját anyját, de racionálisabb típus, és belegondolsz abba utána , anyagilag hogy állnának. Vagy jobb lesz Ft -ra kiszámolni mindent, mert az asszony önérzetes ? De cserébe, mondhatja a gyereknek : nem mehetsz táborba , mert apa nagyit àpolja, én meg nem keresek annyit, hogy jusson rá.....

önérzetességből a saját gyerekével cseszik ki! Erre miért nem gondol senki?

2021. júl. 28. 10:52
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!